Fridge magnet wooden gears

Про наслідки отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг на підставі недостовірних данних

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Жовтня 2014, 10:00

Вінницька обласна служба зайнятості звертається до громадян, які шукають роботу, в тому числі тих, які зареєстровані в службі зайнятості, як безробітні, і до тих, хто може стати нашими клієнтами, з метою ознайомлення з правами та обов’язками. Так, безробітні зобов’язані активно сприяти працевлаштуванню, виконувати всі рекомендації центру зайнятості, відвідувати центр зайнятості у строки, встановлені працівником державної служби зайнятості.

Для реєстрації в службі зайнятості особа пред’являє паспорт громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікову картку платника податків, трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військовий квиток, диплом або інший документ про освіту. Для призначення допомоги по безробіттю подає довідку про середню заробітну плату (дохід).

З метою підтвердження достовірності поданою особою інформації державна служба зайнятості наділена правом проводити розслідування страхових випадків.
Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним здійснюється відповідно до Законів України «Про зайнятість населення», «Про загально - обов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року №60/62.

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності – шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

Виявлені порушення можна поділити на три групи.

  • Перша – це, коли роботодавці, оформляючи довідки про середню заробітну плату, які подаються безробітними в центр зайнятості, завищують розмір середньоденної заробітної плати, частіше через незнання норм чинного законодавства або невірне їх розуміння.
  • Друга група – це коли особа, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості як зареєстрована безробітна та отримуючи матеріальне забезпечення на випадок безробіття (або на момент отримання статусу безробітного, призначення допомоги по безробіттю), одночасно перебуває в трудових відносинах, виконує роботи за цивільно-правовими договорами (в тому числі договорами підряду), здійснює підприємницьку діяльність, навчається на денній формі навчання або здійснює іншу діяльність, здійснюючи яку відповідно до норм чинного законодавства, вважається зайнятою.
  • Третя група – це, коли роботодавець вносить у трудову книжку запис про перебування особи в трудових відносинах, хоча особа ніколи не працювала в цього роботодавця, або запис про підставу звільнення особи, що не відповідає дійсності, і при звільнення за такою підставою – скорочення виплати матеріального забезпечення по безробіттю чинним законодавством не передбачено.

Безробітні несуть відповідальність за достовірність інформації, яку вони подають про себе до центрів зайнятості. Згідно з законодавством, застраховані особи, зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні, зобов’язані своєчасно повідомляти про обставини, що впливають на умови виплати їм матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Якщо безробітний своєчасно не повідомив про обставини, що впливають на умови виплати допомоги з безробіття, отримані кошти доведеться повернути. Зокрема ту суму, яку людина отримала з моменту виникнення нових обставин.

Якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, недостовірні з вини роботодавця, центри зайнятості здійснюють перерахунок страхових виплат з дня їхнього призначення. Суми незаконно виплачених коштів відшкодовує роботодавець. У разі відмови повернути кошти або у разі неповернення їх у встановлений термін кошти стягують через суд.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
1 фото   
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Молостов Павло Пилипович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 26.04.45. Похов. с. Штенберг, Німеччина.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Про наслідки отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг на підставі недостовірних данних - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники