Про реформи, тарифи, податки і пільги

 • Подобається0Не подобається
 • 30 Квітня 2015, 09:00

Дехто з сільгоспвиробників та селян уже навіть могли звикнути до хаосу у ціноутворенні в останні роки. Однак останнє подорожчання мінеральних добрив, пального, як і хід реформ взагалі, насторожили найвитриваліших.

Не претендуємо на істину, але, враховуючи досить непросту ситуацію, все ж надаємо можливість поділитися деякими міркуваннями з цього приводу одному з перших засновників фермерського господарства у нашому районі Миколі Івановичу СІНОЛУПУ.

– Хто не хоче, щоб хліб коштував 3 гривні за буханку?

Але звідки візьметься така ціна, якщо тонна аміачної селітри вже коштує 12 тисяч гривень? Коли таке було: для того, щоб придбати тонну дизельного палива, потрібно 8 тонн пшениці? Про які рентабельність виробництва, виживання фер мерських господарств можна за таких умов вести мову?

Або ж взяти підвищення тарифів на електроенергію. Як тільки в селах наблизилися до цивілізованого життя, почали купувати електроплити, обладнувати електроопалення, встановлювати бойлери, як на тобі, лише 600 кіловат електроенергії по 63 копійки за кіловат. Хто це витримає при нинішніх мінімальних пенсіях, яких більшість у селах?

Адже є ще й інші, не менш важливі витрати. Або ж придумали податок на нерухомість. Я, наприклад, хату практично по цеглині збирав, а тепер доведеться ще й платити за неї. Витратив гроші і на приватизацію обійстя...

Причому, якимось чином виходить усе так, що хто нічого не робив, нічого не приватизував, тепер ще й нікому нічого не винен. А скільки селянин наплатився, коли будувався? Адже у кожній цеглині – податок, у цементі – теж, як і в інших будівельних матеріалах, роботі. І це за умови, що він добросовісно виконував ту житлову програму, яку неспроможна була виконати держава.

А скільки треба наробитися, щоб вигодувати бичка чи поросятко! Бо як по-іншому заощадити копійку? Тому у селах і складається у багатьох враження, що сидить десь у верхах мармиза, який абсолютно не має ніякої уяви, що робиться в селах, тому й ухвалює такі рішення, від яких потім залежать долі багатьох людей, сільського населення.

Податок на город хочуть теж встановити такий, що, маючи його 0,3 гектара, треба ще 0,1 га, щоб вистачило розрахуватися. Бо яким із більшості тих городів може бути прибуток, коли через теперішні ціни практично неможливо його удобрити.

Чи може секрет, що із вихователів дитячих садків відсотки доплати до заробітної плати можна знімати, а от із зар - плати, наприклад, сільського голови – ні. Де ж тоді справедливість? На кого взагалі працює село?

Добре, хоч уже дочекалися, що почали вести мову про об’єднання громад. Адже давно всім зрозуміло, що не потрібний у селах такий штат працівників лише для того, щоб зареєструвати два-три десятки померлих і дві-три дитини, які народилися. А відколи все приватизоване, сусід за сусідом пильнує, щоб не «переліз» межу. Навіщо ж тоді землевпорядник? На думку багатьох, щоб правильно все це вести, реєструвати, достатньо було б однієї добросовісної людини. На не одну пенсію вистачило б тоді грошей із зекономлених зарплат після об’єднання громад. А до кого приєднатися, громада визначиться швидко – всі споконвіку горнулися до того, кому вдавалося господарювати.

Можна ще наводити чимало прикладів, як саме у селах кошти витрачаються ні на що.

І всі про це знають, але, чомусь, роблять вигляд, що не помічають. Чому? Адже на те і реформи, щоб змінити життя на краще.

Так, Україна у стані війни, на яку потрібні чималі витрати. Але де при цьому держава, якщо стільки доводиться робити волонтерам?

А щодо засновників фермерських господарств, то не побоюся висловитися, що нинішня цінова політика повним ходом штовхає кожного на те, щоб працював у тіні.

Тобто примушує обманювати самих себе. Бо як по-іншому вижити? Хоч це означає, що у кінцевому підсумку ми обманюємо державу. Не було такого, мабуть, ще на світі, щоб тонна добрив коштувала стільки, як десять тонн пшениці.
Так, субсидії обіцяють, існують і пільги. Хоч з практики вже знаємо, що хтось отримає їх лічені копійки, а дехто взагалі не отримає.

Пільги, звичайно, повинні бути, причому такі, щоб можна було жити, а не виживати.

У нас же бувають пенсіонери, діти яких їздять на «Мерседесах», мають елітне житло, а їм ще й пільги, субсидії. Нехай би краще ці гроші були використані на ремонт доріг, утримання сільської інфраструктури.

Веду до того, що поки ми цього не зрозуміємо, годі буде надіятися на переміни на краще.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
34 фото   
<b>БАЛАНІВКА</b><br />БАЛАНІВКА &mdash; село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру...
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Божок Калень Несторович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 24.01.45.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »Останні новини

Про реформи, тарифи, податки і пільги - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення