Я люблю молоко

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Жовтня 2012, 09:00


Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали представники багатьох областей України, господарства яких є членами асоціації виробників молока. Тоді ж розповідалося і про саму асоціацію, зокрема, про те, що у її планах є ще й проект «Здорові діти – здорова нація».

Хоч відтоді минуло зовсім небагато часу, її представники знову з'явилися на фермі цього господарства, вже з проектом «Я люблю молоко», передбачуваним вищезгадуваною програмою.

Цей день, як і атмосфера на території устянської ферми взагалі, мало чим відрізнявся від днів, якими вони, зазвичай, бувають у школах. На екскурсію до тваринників завітали учні п’ятих-восьмих класів не тільки Устянської, а й Луговацької та Великокиріївської шкіл.

Хоч на елементарні, здавалося б, запитання куратора проекту від асоціації виробників молока Ольги Стеблюк відповідали хором, відповіді на такі з них, як «чим корисні молоко та молокопродукти», та «які страви можна з них приготувати», після доповнення ведучою, могли б зацікавити багатьох дорослих.

На певні роздуми наводили відповіді й на інші питання.

Наприклад, на «у кого дома є корова», найбільше рук підняли учні Великокиріївської школи і зовсім небагато з Устянської.

Тим учням, батьки яких зайняті у тваринництві, відповідати на запитання було легше, однак на не таке вже й складне про кількість корів, закріпленими за однією дояркою, відповіли далеко не відразу.

Після того, як директор ТОВ «Устя», депутат районної ради П.Г. Марущак коротко ознайомив з господарством, з тваринницькою галуззю, розпочалася захоплююча екскурсія.

Цікаво, що екскурсоводом, крім менеджера ферми В.І. Горбенка, іноді виступав і сільський голова В.В. Фіщук. Потрібно було тільки бачити, з яким інтересом розглядали юні гості підрозділи, починаючи з тих, де вирощуються маленькі телята (на знімку) і аж до тих, де доять молоко. А оскільки на цій фермі є також вівці та коні, до них теж, як на екскурсії у зоопарк, у багатьох був інтерес. Запам'ятати ж побачене прагнули до дрібниць, бо знали, що попереду чекає ще й вікторина.

Здавалося б, якою і кому може бути вигода від проведення такого заходу, та ще й у пору, коли не завершено польові роботи і у керівників кожна година на вагу золота.

Та за словами П.Г. Марушака, щоб здоровими зростали діти і такою ж була нація, дбати про це треба, починаючи саме з 9-12-річних школярів.

І це, мабуть, так. Як не згадати, що деякі з них у наш час можуть краще дорослих розбиратися, наприклад, у слабоалкогольних напоях, ніж у тому, яка користь від молока.

У цьому ж випадку, не треба було їхати на таку екскурсію далеко – дітей на фермі цікавило абсолютно все.

Під час проведення вікторини кожна з команд, теж в основному хором, відповідала на запитання, тож перемогла, як кажуть, дружба. А от щодо конкурсів малюнків, де діти малювали корову із зав'язаними очима, то у кінцевому підсумку їх було подаровано керівнику господарства. У відповідь на це Павло Григорович запропонував провести конкурси малюнків після екскурсії ще й у школах. Найкращі обіцяв виставити на огляд колективу ферми, а переможцям вручити призи.

На згадку про цей день кожному з учнів було вручено футболку і значок (на знімку), а також пакетики молочних коктейлів, виготовлених з устянського молока відомим в області підприємством. Дитячі гомінкі слова, які хором прозвучали в цей день над фермою – від «Я люблю молоко!» до щирого «Дякуємо!» – яскраво підтвердили неабиякий успіх проведення такого незвичайного заходу.

На завершення Ольга Стеблюк розповіла кореспондентові газети, що тільки у жовтні асоціацією виробників молока проведено в різних регіонах України вже двадцять таких екскурсій. Найкраще ж, за її словами, завдяки П.Г. Марущаку, вона вдалася в Усті.

По шість тонн молока реалізується господарством щоденно з цієї ферми. І якщо вірити, що позитивна енергія обов'язково передається оточуючим, то варто сподіватися, що передасться вона від задоволених школярів і тваринникам цієї ферми, які також заслуговують на щирі слова подяки.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Христич Степан Якимович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Гв. рядовий. Загинув 31.03.45. Похов. с. Шванберг, Австрія.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »Останні новини

Я люблю молоко - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
Всі оголошення Розмістити оголошення