Трояндове щастя

 • Подобається0Не подобається
 • 8 Квітня 2014, 08:00

Її оселя нагадує віночок.

Кожна квітка – символ, що хлюпотить, міниться і створює квіткове плесо, в якому вона царівна, королева… Які б ще підібрати слова? – гублюсь. Та врешті-решт одним поняттям – її величність. Не багато таких різномаїть знає Михайлівка, але про красу тут таки дбають.

 – У кого потреба в красі? – ставлю собі запитання і шукаю відповіді: – Щасливих в одруженні, добрих господарок?!

А, може, все навпаки: людина хоче себе в чомусь реалізувати, довести: ось яка я,– ніби хмарка набігає інша думка. Жену її, бо знаю Надію Євгенівну Кошпетрук не один рік, а вона все ж така говірлива, рухлива і щаслива. Та й їй нікому і нічого не треба доводити.

Не задумується жінка над тим, кого називають щасливими, – порушує тишу і продовжує: – Все часу бракувало, діти росли, а проблеми – ще швидше. Підсаджувала їх собі на плечі і несла, як тільки могла нести в 30 років жінкавдовиця з двома дівчатками.

Проблеми обсідали, як мухи спасівське яблуко. Треба було дров нарубати, город зорати, посадити, посапати і пішло-поїхало. Тоді-то поставила вердикт: щастя не для неї, для неї інше – вирішення злободенних житейських нагромаджень. Друзі, односельчани як могли підсобляли, а вона з тонким станом, мов очеретина, віджартовувалася, коли натякали, що господаря треба. Зраночку бігла до школи, працювала вчителем початкових класів, а з обідочку – прання, прасування, годування. Тільки ніч належала їй. Дозволяла серцю виговоритись; воно стукотіло в ритм її душевних мук, подружка-подушка мовчки вислуховувала її хлипання і періодичність дощових нальотів.

– Було! – одним словом визначає той період.

… Життя її вкрай змінилося, коли одного з вечорів до оселі зайшло двоє. Перший з них дядько Микола, а за ним несміло – Григорій. Були звичні слова про погоду, про урожай… Не про куницю і купця, як за звичаєм, але здогадалась. Так Григорій став її чоловіком, а Валі й Ларисі – батьком. Жив їхніми турботами, допомагав, радив, вчив життєвих примудростей. А вони його ощасливлювали довірою, звертанням «батьку». Це для Миколайовича найбільша нагорода.

А згодом лелеки пригляділи їхню хату. В оселі появилася білолиця Алла.

Григорій Миколайович не цурався будь-якої роботи й донині не ділить на чоловічу і жіночу. Виконує все підряд, щоб його Надійці було менше. Коли вона вранці просипається, то з кухні доноситься запах борщу, щось булькотить, смажиться. Вирує життя. Його не вчили етикетів культури, вміло користуватися численними приборами за столом, але сам пізнав одну з найважливіших істин: жінку треба тішити тим, що їй миле. От так він її тішить трояндами ось уже 37 років. Коли буває в Бершаді, то обов’язково купляє квіти.

Можливо, ці троянди й урятували його Надійку, коли лікарі без натяку, відверто, сказали: «Готуйтеся». Потемніло в очах, завмерло все. «Невже?!» – стукотіло в скронях… І у відповідь розкотисте: «Ні-і-і!» Лише спромігся на свою молитву: – Тільки живи! Я троянди тобі купуватиму.

А вона боролася між двох світів, не могла твердо визначити, чи це сон, чи дійсність.

Вистояла, вижила. Правду говорять, що видужують ті, хто прагнуть до чогось.

…А їй марився сонячний день і троянди з абрикосовими, рожевими, фіолетовими голівками… Та, власне, всіх і не назвеш, бо їх більше сотні.

І все – дарунки Григорія. То хіба це не щастя? Так, вона щаслива, в своїх життєвих позиціях, в ансамблі «Джерело», в сім’ї, в онуках, у своєму 70річчі… і у трояндах…

Світлана КОВАЛЬСЬКА, член Національної спілки журналістів України, вчителька.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Барашенко Феодосій Ананійович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »Останні новини

Трояндове щастя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення