Fridge magnet wooden gears

Оплата праці в сільських радах - чи відповідає законодавству?

putnic

Надіслати приватне повідомлення 
putnic
Повідомлень: 0

#13537 «Оплата праці в сільських радах - чи відповідає законодавству?»

21 Квітня 2008, 20:26

Для кого і для чого закони взагалі-то пишуть?В яку сторону не подивись, погляд постійно натикається на якесь порушення закону.Зацікавився оплатою праці в бюджетних установах району, і виявилося, що шкільна освіта, районна охорона здоров"я, інші бюджетні установи району отримують зарплату два рази на місяць. А всі сільські ради (а відповідно і сільська охорона здоров"я, сільські дошкільні заклади освіти і т.п.) - отримують заробітну плату всього один раз на місяць. Короткий аналіз вітчизняного законодавства ось що показав:     Відповідно до статті 41 КУпАП «порушення встановлених строків виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю — тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».     Стаття 115 Кодексу законів про працю і стаття 24 Закону України «Про оплату праці» стверджують, що «заробітна плата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів». Ніяких інших умов жодний нормативний документ не передбачає (можливо, мені не вдалося знайти).     Письмова заява працівника з проханням виплачувати йому зарплату один раз на місяць не може бути підставою для порушення законодавства. Стаття 5 Закону України «Про колективні договори і угоди» містить норму, згідно з якою «умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і забороняється включати їх до договорів і угод». Тому, якщо укладений колдоговір передбачає виплату заробітної плати менше двох разів на місяць (через проміжок часу, що перевищує 16 календарних днів), то це також суперечить вимогам трудового законодавства.      З травня я виправляю вказаний недолік. А інші сільські ради?Чи може я помиляюся і хтось покаже мені норму закону, що дозволяє сільським радам виплачувати зарплату один раз на місяць?     Мені кажуть, що така ситуація стосовно сільських рад склалася споконвіку.А куда споконвіку дивиться інспекція з охорони праці?Крім того, хотів би звернути увагу зацікавлених осіб на п.1) і 2) ст.2 Закону України "Про МДА" та п.1 ч.3 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування".

phor
Надіслати приватне повідомлення 
phor
Повідомлень: 0

#13538 «RE: Оплата праці в сільських радах - чи відповідає законодавству?»

21 Липня 2008, 08:14

Реєстрація колективних договорів відповідно до Закону України "Про колективні договори та угоди" проводиться управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. Крім опублікованих раніше, з початку року колективні договори  (зміни до них) за червень зареєстровано в ТОВ "Осіївське", Джулинській, Серебрійській, Баланівській, Берізкобершадській, Тернівській загальноосвітніх школах, ПП "Тандем", фінансовому управлінні РДА, Великокиріївському дошкільному навчальному закладі "Світанок". Про це повідомила начальник управління Наталія Чорнобай.


Відповідь




www.bershad.ua - Для кого і для чого закони взагалі-то пишуть?
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення