Fridge magnet wooden gears

Герб Бершадського району

Герб району розроблений на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з урахуванням головних правил геральдики.

 Герб району має форму щита червоного кольору. У центрі - стилізоване зображення сторожової вежі другої половини 17 століття в с. Баланівка. З лівого боку у верхній частині щита - золоте сонце, у правій - срібний хрест.

Символіка герба району

Сторожова вежа – пам’ятка архітектури середини 17 століття в селі Баланівка,  свідок віковічної боротьби з поневолювачами,  збережена частина укріплень на південних рубежах Брацлавщини.

Золоте  сонце - одна з перших зафіксованих геральдичних відзнак Поділля, відома з початку XV ст. 

Срібний  хрест– найдавніший  історичний геральдичний знак Брацлавщини (Східного Поділля), в складі якої довгий період перебувала територія Бершадського  району.
Золоте сонце та срібний хрест символізують спорідненість земель Поділля та Брацлавщини,  які складають основу нашої області.

Символіка кольорів:

Золото - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.
Срібло - чистоту, непорочність.

Червоний колір - великодушність, мужність, відвагу, сміливість.

Положення про герб району

   Дане Положення у відповідності до історичної традиції та сучасної практики визначає правовий статус районного герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

Герб району є місцевим символом, який наслідує історичну традицію побутування земельної символіки, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.

Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення,  Опис)  зберігаються  у  сесійній  залі  районної  ради, дублікати – в залі засідань райдержадміністрації та районному краєзнавчому музеї і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей району.

Репродукування та тиражування герба району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, об'ємного чи графічного зображення; довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів; довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні герба району має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією районної ради.

Зображення герба відтворюється: на фасаді будинку районної  ради; у сесійній залі районної ради та зали для засідань райдержадміністрації; бланках,  штампах  та печатці  (для  особливих  церемоній) представницьких та виконавчих органів; офіційних виданнях районної ради та органу виконавчої влади; центральних магістралях при в'їзді на територію району.

Зображення герба використовується: як елемент святкового оформлення районного центру та населених пунктів під час урочистих церемоній та районних свят (фестивалі, виставки, т. інше); на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих    історичних    документах    (угодах    про    дружбу    та співробітництво  і   т.   інше),  дипломах  творчих  премій,   відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати  тільки  затверджене  зображення  герба  (згідно  з еталоном),   а   з   комерційною   метою   (реклама   товару,   фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу районної ради, на підставі угоди з нею та відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки району", яке затверджує голова районної ради.

При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1% вартості продукції.
Кошти від Гербового збору надходять до районного бюджету і можуть бути використані лише на культурно-освітні цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання) .
Дозвіл на користування зображенням районного герба передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з фірмою-виробником.

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення герба району з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян.

Виключне право на використання герба належить районній раді. Відповідальність  за  дотримання   вимог  щодо  його  використання покладається на голову районної ради.

Не   дозволяється   без   спеціальної   згоди   районної   ради використання герба у випадках, не передбачених цим Положенням;

У випадку наруги над гербом району, на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами України порядку.

Автори проекту: Максимчук В.Д. - перший заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради та Коновал В.А. - головний спеціаліст з питань інформаційного та комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації.

Останні новини
Може бути цікаво

Герб Бершадського району - Герб Бершадського району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення