Fridge magnet wooden gears

Прапор Бершадського району

Прапор району розроблений на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з урахуванням головних правил геральдики та прапорництва.

Прапор району являє собою прямокутне полотнище червоного кольору із співвідношенням сторін 2:3 (розмір полотнища згідно з еталоном ). Колір прапора взятий з основи (тла) герба району

На прапорі – стилізоване зображення срібного хреста (найдавнішого геральдичного знака Брацлавщини), в перетині якого основний елемент герба району – сторожова вежа села Баланівки, найдавніша архітектурна та історична пам’ятка району.

Держак прапора (довжина - 2,5 м, діаметр - 5 см ) - пофарбований у жовтий колір. Верхівка держака прапора увінчана металевою маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться (накручується) на базу того ж кольору.

Символіка прапора району

Загальні положення:
- пропорції прапора району узгоджені з розмірами Державного прапора України;
- загальна композиція прапора району гармонує з геральдичним рішенням побудови герба району;
- прапор району створений з урахуванням (на основі) історичної традиції, властивої місцевому прапорництву, визначальними рисами якої є:
відтворення на прапорі земельних емблем;
зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами;

Червоні смуги символізують основний колір герба району, який в свою чергу відображає тло герба Брацлавщини.  Білі смуги відтворюють колір прапора Полілля. Поєднання двох кольорів свідчить про належність району до Вінничини, а зображення головного елемента герба району (сторожова вежа с.Баланівки) представляє  її південну частину - Бершадщину.

Крім того, дві смуги білого кольору, що перетинаються, символізують ріки району: Південний Буг, яка ділить район майже навпіл, Дохно та Удич, що впадають в основну ріку.

Символіка кольорів:

Срібло - чистоту, непорочність.

Червоний колір - великодушність, мужність, відвагу, сміливість.

Положення про прапор району

Дане Положення відповідно до історичної традиції та сучасної практики визначає правовий статус прапора району, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

Прапор району є офіційним символом Бершадського району, який наслідує історичну традицію використання    місцевої символіки, атрибутом влади органів місцевого самоврядування.

Прапор   району  (оригінал)   встановлюється   у   службовому кабінеті голови органу місцевого самоврядування, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.

Репродукування та тиражування  прапора району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого зображення; довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів; довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні прапора району має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису, затвердженого сесією районної ради.

Прапор піднімається на фасаді перед будинком районної ради та райдержадміністрації (або в іншому відведеному місці):
у дні державних свят України;
під час проведення сесії обласної ради;
прийому офіційних делегацій;
урочистих церемоній та свят;

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України та прапора району, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

У випадку одночасного підняття прапора району та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора району і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).

Прапор району    може бути піднятий під час церемоній    та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи    влади,    громадські    об'єднання,    підприємства,    установи    та організації незалежно від форм власності.

Прапор району використовується:

 •  як елемент святкового оформлення районного центру під час урочистих церемоній та районних свят (фестивалі, виставки);
 •  під час проведення місцевих (під егідою районних організацій) господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
 •  офіційними делегаціями району у загальноукраїнських, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;
 •  під час урочистої церемонії присяги новообраного голови органу місцевого самоврядування;

Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати лише затверджене зображення прапора району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу районної ради відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки району", яке затверджує голова районної ради.

При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1%  вартості продукції:
кошти від Гербового збору надходять до районного бюджету і можуть бути використані виключно на культурно-освітні цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання);

дозвіл на користування зображенням прапора району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати   популярності товару через погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з фірмою виробником;

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення прапора району з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості  громадян України.

Виключне право на використання  прапора району  належить районній раді.

Не дозволяється без спеціальної згоди районної ради використання прапора району у випадках, не передбачених цим Положенням.

Відповідальність за дотриманням вимог даного Положення покладається на голову районної ради.

У випадку наруги над прапором району на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії, накладається адміністративне стягнення, чи покарання у визначеному законами   України порядку.

Контроль за виконанням цього Положення покладається на голову районної ради.

Автори проекту: Максимчук В.Д. – перший заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради та Коновал В.А. - головний спеціаліст з питань інформаційного та комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації.


Файли
Назва Опис Розмір
_ukrajiny_cdr.cdr Прапор України у векторному форматі .cdr   [20 Kb]  
_bershadskoho_rajonu_cdr.cdr Прапор бершадського району у векторному форматі .cdr   [11 Kb]  

Останні новини
Може бути цікаво

Прапор Бершадського району - Прапор Бершадського району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення