Fridge magnet wooden gears

Поїздка до Польщі


З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом Баланівка та гміною Моравіца Келицького повіту Свентокшиського воєводства.

Приводом для даного візиту було запрошення від адміністрації гміни Моравіци про готовність прийняти делегацію з двадцяти п’яти осіб. Даний проект був реалізований в рамках договору про співпрацю між селом Баланівка та гміною Моравіца. Проектом передбачалось проживання, харчування, та участь в екскурсіях та різного роду заходах проводити за рахунок коштів гміни Моравіци. Зі сторони с. Баланівка передбачалось забезпечення транспортних послуг по перевезенню дітей до Польщі. Вартість оренди автобуса склала чотирнадцять тисяч гривень, з яких чотири тисячі заплатила Баланівська сільська рада, а решту -учасники поїздки. Програма візиту передбачала відпочинок дітей, знайомство з пам`ятками архітектури, культурою та мовою країни-сусіда. В спільному проекті брали участь 10 дітей з с. Баланівка, 8 із Вінниці «ТОВУкраїна – Польща – Німеччина» та 14 діток з гміни Моравіца.

В рамках інтеграції та в ході тижневого перебування дітей ми мали змогу відвідати багато цікавих місць Свентокшиського воєводства. Зокрема ми відвідали м.Кельце де побували в музеї імені всесвітньої колекції грамофонів, музей історії Кельц, бачили сучасний амфітеатр та міський стадіон, відвідали собор Кельце та палас Єпископів та управління маршалка де була зустріч з керівником Департаменту з міжнародного співробітництва Ганном Лупасіком та перегляд фільму про культурні пам`ятки регіону, також відвідали музей гончарства та кераміки, сучасний завод кондитерських виробів( де вивчали секрети випічки хліба, а також дегустували хлібо-булочні вироби) в Моравіці.

Майже кожен день молодь брала участь в спортивних іграх на місцевому стадіоні, та в плавальному басейні “Корал”, який став найулюбленішим місцем перебування дітей. У вечірній час після спілкування дітей віч-на-віч вивчались пісні українською та польською мовами, влаштовувалась молодіжна дискотека. Також були організовані освітні поїздки та відвідини середньовічних пам’яток в Шидлові палац у Курозвенках. В Курозвенках делегація зустрічалась з власником палацу, який їх тепло зустрів та влаштував безкоштовну їзду верхи на спортивних конях, пригощав мороженом. Тут же єдине місце де можна подивитись на американських бізонів, та міні зоопарк. В Хенцінах делегація дивилась старий зоопарк, фортецю, французький монастир та гірські печери “Рай”. Також в гміні Моравіца ми мали нагоду бути присутніми при богослужінні в місцевому костьолі та слухали проповіді ксьондза. А що стосується дорослих, то ми знайомились з організаційною діяльністю добровільних пожежних команд на території гміни Моравіца, з метою їх створення на Україні. Сільська рада вирішила брати участь у обласному конкурсі проектів розвитку громад, та підготувала і подала проект що до створення місцевої пожежної команди. Вже будучи в Польші нам прийшло повідомлення, що ми виграли цей проект та отримаємо кошти.

Велике спасибі, квіти, подарунки, і звичайно, сльози розлучення – таким було 5 серпня в агротуристичному господарстві «Лісове затишшя» - останнє побачення молодіжної делегації з Баланівки з своїми однолітками з Моравіца. Під час цієї зустрічі виступив вуйт Маріан Бурас, який підкреслив, наскільки важливо зміцнювати взаємну співпрацю між народами та підтримку дружби між молодими людьми:

- Я сподіваюсь , що делегація матиме гарні спогади від візиту. Я радий, що ми змогли показати Вам нашу гміну, а також багато інших красивих місць воєводства. Співпраця між країнами є дуже важливим кроком до становлення влади на Україні, але головніше - це відносини між простими людьми, особливо в молодому віці, тому, що вони руйнують всі бар’єри та відмінності. І ця співпраця продовжується» - зазначив вуйт гміни Моравіци та подякував представникам місцевих органів влади села Баланівка, вихователям, які супроводжували молодих людей під час візиту .
- «Ми витратили багато часу, щоб перекласти всі наші вміння та знання про роботу та організацію добровільну пожежну дружину в гміні Моравіца», - визнав вуйт гміни Моравіца.
- Ми дуже раді , що наші колеги з України подумали про таку важливу проблему , як організація добровільної пожежної команди. Ми б хотіли допомогти в створенні та діяльності таких організацій та підготували від ДПК в подарунок 4 комплекти одягу для пожежників, що будуть створені в селі Баланівці.Ми маємо надію, що в лавах охоронців на Україні та в Баланівці приєднаються багато молодих людей», – сказав заступник начальника освіти Свентокшинського воєводства та член добровільної пожежної дружини з Моравіци Люціан Марк.
По закінченню зустрічі всі присутні отримали сувеніри, подарунки та квіти.
З великим задоволенням, з хорошим настроєм, з приємними емоціями з цінними подарунками та з новими ідеями ми повернулися додому.

Сільський голова А. Балан

Враження від поїздки до Польщі

Мені дуже сподобалась поїздка до Польщі. Це, мабуть, одна із найвизначніших подій у нашому житті. Ми відвідували багато різноманітних і цікавих музеїв. В них ми дізналися про історію, культуру, про розвиток Польщі, як сучасної держави. Нам дуже сподобалась польська історія і культура. Також ми відвідували Гліну Моравіци. Ми мали можливість спостерігати, як працюють її працівники. Крім цього наші польські друзі влаштували нам екскурсію по Кельцах. В Кельцах ми відвідували Католицьку церкву, музей краєзнавства, палац. В місті Моравіці ми побували в сучасному спортивному басейні, який був збудований за допомоги Євросоюзу. Проводили спортивні змагання з польськими дітьми, побували на міському пляжу.
Ми дякуємо польським колегам за чудово проведений час.

Куйбіда Андрій

Перш ніж розпочати ділитися своїми враженнями від подорожі, хочемо подякувати всім людям, які доклали зусиль для того, щоб ми отримали задоволення від неї. Перебуваючи в Польщі, ми відвідали багато цікавих і красивих місць. Нас вразили своєю архітектурою старовинні будівлі, церкви, захоплюючі розповіді в музеях. Незабутні враження залишилися від екскурсії до гончарні, де можна було зробити виріб з глини власними руками. Зачарували своєю красою фігури з дерева, не можна не оцінити такий талант! Також ми відвідали басейн та водну гірку. Дякуємо за чудову можливість побувати за кордоном, знайти нових друзів і за частинку радості, яку ми зможемо передати людям, розповідаючи про свою літню подорож. Подорож в Польщу була дуже яскрава, цікава й незабутня. Ми були з групою польських дітей, з якими добре потоваришували. Наша група постійно відвідувала різні екскурсії, які нам дуже сподобались. В вільний час ми ходили на стадіон і басейн. Але саме чудове – подорож містом Кельце.

Від Вікторії Кубряк, Мбані Еліна, Гернега Олена (кімната № 6)

Ось і добіг до кінця наш час перебування у гміні Моравіца. Я дуже вдячна долі за шанс познайомитися та поспілкуватися з ровесниками з Польщі. Особисто мені було дуже цікаво зустрітися з дітьми, які відвідували Україну два роки тому. Я сподіваюся, що ми й надалі будемо підтримувати спілкування. Також було дуже цікаво відвідати різні історичні місця та дізнатися більше про історію Свєнтокшистского воєводства. Особиво мені сподобалися екскурсії до Музею історії Кельце та Палацового Ансамблю в Курозвєках.Хочу подякувати за гостинність. Також щиро дякую пану вуйту гміни Моравіца Мар’яну Бурасу, пані Матожані Бєлявській, пані Анетті Домагала, пані Біаті Зной та пану Марчіну… за докладення максимальних зусиль для того, аби нам відпочинок у Польщі залишив по собі приємні враження. Тож я дуже рада за шанс відвідати цю гостинну країну та знайти в ній друзів.

З повагою учасниця української делегації Людмила Рудківська

Візит до Польщі мені дуже сподобався. Я вперше побувала тут, і дізналася про чудове місто Кельце, про людей, які в ньому мешкають, їх культуру та звичаї. Звичайно, я порівнювала усе з Україною, але це дуже велика різниця. Дуже було приємно знайти нових друзів, які виявили свою гостинність.У мене залишаться приємні спогади про гарну країну Польщу. Фотознімки будуть нагадувати про літній і незабутній відпочинок. І найголовніше – буду рекомендувати візит до Польщі, яка всіх чекає з відкритими обіймами. 

З повагою Кабалюк Настя


Дивіться також в розділі  Баланівка
»  З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом Баланівка та гміною Моравіца Келицького повіту Свентокшиського воєводства.
»  За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття до 1855 року – Героніму Собанському, з 1855р. – до початку XX століття після гучного скандалу і процесу в суді –...
»  Село Баланівка розташоване на мальовничій Подільській височині в північно західній частині Бершадського району Вінницької області. Село відноситься до існуючого населеного пункту.
»  БАЛАНІВКА — село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру і за 16 км від залізничної станції Бершадь. Через село проходить автомобільна дорога. Населення — 4803 чоловік. Одне із...
»  Народний музей історії с. Баланівка
»  Кароліна Собанська
»  Його життя - це боротьба
»  Історія села
Всі статті розділу Баланівка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Вуйчак Михайло Думеньович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Новини села Баланівка всі новини...»
Може бути цікаво

Поїздка до Польщі - Сторінка села Баланівка. Новини Баланівки, фото. Все про Баланівку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення