Fridge magnet wooden gears

Урочище «Устянська дача»

Для організації екологічно-краєзнавчих екскурсій, спортивно-оздоровчого туризму, створення зон відпочинку можуть бути лісові масиви:
Ботанічний заказник загальнодержавного значення: урочище “Устянська дача”
Заказники місцевого значення: Крушинівський, Сумівський (ботанічні).
Пам’ятки природи місцевого значення: дуб – велетень (міський парк), вікові ялини ( 5 екз.), віковий дуб, Сумівська дубина (Сумівське лісництво).
Гідрологічні пам’ятки місцевого значення: джерела Глибоке, Низьке, Смачне, Овече, Холодне (П’ятківка).
Заповідне урочище “Лиса гора” с. Яланець.

До складу природно-заповідного фонду району входять 14 об’єктів, площа яких становить 781,72 га. Серед них урочище “Устянська дача” – ботанічний заказник загальнодержавного значення. Площа заказника 173 га. Створений він у 1982 р. Це є цінний лісовий масив з дубово-ясеневими насадженнями із домішкою реліктової берізки, липи серцелистої. У підліску зростає бруслина карликова.

Бруслина карликова – чагарник, 30-100 см завдовжки. Цвіте бруслина карликова в травні-червні, плодоносить в Україні дуже рідко. Це надзвичайно рідкісна рослина, релікт третинного періоду. Цінний для науки вид. Потребує повної охорони.
У районі є заказники місцевого значення – Крушинівський та Сумівський площею відповідно 42 і 10 га з цінними ділянками грабової діброви, у яких є могутні екземпляри давніх лісонасаджень.

Лісові масиви нашого регіону – це дубово-грабові ліси із домішкою дубово-ясеневих, у яких наявне флористичне ядро присередземноморських, балканських та середньоєвропейських видів рослин. Такого типу ліси відсутні в інших регіонах України.

Однією з найефективніших форм охорони природного середовища є заповідна справа, яка передбачає всановлення відповідного режиму охорони певних ділянок території та окремих природних об’єктів з метою збереження та відтворення рідкісних видів рослинного і тваринного світу, цінних лісорослинних угруповань, унікальних геологічних, гідрологічних інших природних утворень, які мають визначне значення.


Цікаві фото
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
3 фото   
<b>Лейтенант міліції вишиває ікони</b><br />В Бершадському райвідділі працює інспектором з міграційного контролю сектору у справах громадянства, імміграції та...
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Вовк Устим Петрович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 20.06.42. Похов. м. Волгоград.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Урочище «Устянська дача» - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники