Fridge magnet wooden gears

Люди, які внесли значний вклад у лікарню

Романовський М. В. – засновник Бершадської ЦРЛ.

Романовський М.В. – бершадський земський лікар , який спочатку працював , як вільно практикуючий земський лікар. Відомості про нього є у медичному щотижневому виданні «Практическій врачь» за 1910 рік. Саме із цього джерела стає відомо , що це був дипломований лікар , який давав «факультетское обещаніе» і перебував у складі Камянець – Подільського лікарського товариства.

Відзначився лікар Романовський М.В. тим , що застосовував власний метод лікування туберкульозу. І чутки про чудодійний засіб лікаря рознеслись по всій країні ,до нього за допомогою їхали з усіх кінців матушки - Росії. Та як згодом виявилося метод мав побічні дії І після смерті однієї хворої почалося судове розслідування.
Як згодом вияснилося лікар Романовський намагався лікувати туберкульоз препаратом , що містив фосфор.

За свідченнями ветерана праці , колишньої старшої акушерки ЦРЛ Сутовської Ірини Трохимівни земський лікар є засновником Бершадської рай лікарні.
 

 

Будкевич Г.Я. - заслужений лікар УРСР.

За проведену якісну та сумлінну роботу по відбудові Бершадської районної лікарні Будкевича Г.Я. нагороджують орденом Трудового Червоного Прапора.
Період 40 – 50 років – це час епідемій інфекційних хвороб, нестачі медикаментів, коштів , продуктів харчування. Медики району на чолі із своїм лідером намагаються компенсувати всі проблеми своїм професіоналізмом , самовідданою подекуди виснажливою працею на медичній ниві. Саме Григорій Якович започаткував проведення профілактичних днів і оглядів , тижневиків боротьби із раком та туберкульозом.

З 8 – 12 жовтня 1952 року головний лікар Бершадської лікарні був делегатом 8 з’їзду хірургів України від Вінницької області.
У 1957 році Міністерство охорони здоров’я УРСР відзначає роботу Бершадської районної лікарні та сумлінну працю її керівника , Будкевичу Г.Я. оголошується подяка МОЗ УРСР.
Населення Бершадщини глибоко шанує та поважає талант і професіоналізм головного лікаря Бершадської з 1934 до 1962 року. Тридцять років життя і діяльності віддане служінню медицині , людям , вірності клятви Гіппократа.


Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Горецький Марко Павлович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Люди, які внесли значний вклад у лікарню - Бершадська центральна районна лікарня - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники