Fridge magnet wooden gears

В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна

  • Подобається1Не подобається
  • 15 Травня 2011, 21:37

5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті людській». У заході взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Никитюк, заступники Віктор Балюрко, Віктор Куницький, голова обласної ради Йосип Запаловський, заступник Михайло Чигир.

Василь Михайлович Кавун – один із розбудовників Житомирщини, видатний громадський і політичний діяч, перший секретар Житомирського обкому Комуністичної партії, Герой Соціалістичної праці, кавалер шести орденів Леніна, почесний громадянин міста Житомира.

За час перебування його на керівній посаді в області та Житомирі потужними темпами велося житлове будівництво.

В обласному центрі з’явилися нові мікрорайони. Ремонтувалися дороги, будувалися нові мости, споруджувалися сучасні підприємства: меблева фабрика, цегляний і блочно-силікатний комбінати, м’ясопереробний комбінат, заводи всесоюзного значення – «Хімволокно», «Промавтоматика», «Електровимірювач», ЗОК, ЗМК та інші. За керівництва Василя Кавуна відкрито міжколгоспний санаторій «Дениші», побудовано сучасний парк ім. Ю. Гагаріна. Потужний прорив був зроблений і в сільському господарстві. Велика увага приділялась кадровій політиці.

На пропозицію депутатів від Комуністичної партії України було затверджено цілий ряд заходів з увічнення пам’яті Василя Кавуна та Василя Ямчинського. Крім видання книги, Житомирській ЗОШ №22 присвоєно ім’я В. Кавуна і встановлено біля школи погруддя цієї видатної людини; встановлено меморіальну дошку на будинку, де він проживав; затверджено рішення про встановлення п’яти іменних стипендій ім. В. Кавуна для студентів Житомирського агроекологічного університету.

Спогади «Живий у пам’яті людській» – друга книга, яка побачила світ у рамках реалізації книжкового проекту «Славетні імена Житомирщини».

Виступаючи на презентації книги, голова облдержадміністрації Сергій Рижук підкреслив, що ми вшановуємо пам’ять земляка, який зробив дуже багато для розквіту нашого краю. Ця книга, наголосив очільник області, - повернення боргу від тих, хто його знав і пам’ятає. Це книга про трудівника і мудреця нашої епохи.

Як відомо, людина жива і житиме доти, доки про неї пам’ятають вдячні нащадки. Ми, запевнив Сергій Рижук, продовжимо справу Василя Михайловича, робитимемо все для того, щоб перетворити Житомир у місто-красень.

На презентації книги спогадів були присутні і виступали люди, співавтором долі яких був Василь Кавун: Валентин Острожинський, Микола Колісниченко, Олександр Кавун, Михайло Чигир.

Вдова В. Кавуна Ніна Юхимівна щиро подякувала за ініціативу увічнення пам’яті, яку виявили вдячні земляки. «Ця ініціатива здійснилась, - підкреслила Ніна Юхимівна, - за участі великої кількості людей. Я безмежно вдячна працелюбним, творчим людям Житомирщини і бажаю їм міцного здоров’я і добробуту».


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Коваль Олекса Трохимович (1919) 1919 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Мол. сержант. Загинув 28.07.41. Похов. Кіровоградська обл.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники