Fridge magnet wooden gears

Історична довідка Бершадської ЦРЛ

Колектив Бершадської районної лікарні 1938 рік

Історія становлення Бершадської ЦРЛ своїми коренями сягає самого початку 20 століття. Достеменно відомо , що у 1907 році у Бершаді практикував земський лікар Романовський М.В. та лікар цукрозаводу Л.Є . Вайнштейн.

У 1911 році Бершадська земська лікарня має 10 стаціонарних ліжок, працюють лікар , санітарка та робітник.. Усі вони проживали на території лікарні.

Із 1919 року у Бершаді впроваджуються принципи радянської медицини: Створюються так звані робмеди – лікарні робітничої медицини , медична амбулаторія для бідних, тут працював лікар Гофман Мойсей Євсейович

У 1925 році в Бершаді функціонує Бершадська районна лікарня , яка координує роботу усіх медичних закладів ( дитяча консультація, онкопункт, тубдиспансер).

У 1922 році в Бершадській народній лікарні працює вже 17 медичних працівників.
Для забезпечення лікарень та медичних установ району медичними кадрами у 1930 році у Бершаді функціонують курси медичних сестер , які організував Червоний Хрест.

З 1934 року завідуючим рай лікарнею призначають лікаря – хірурга Будкевича Григорія Яковича, який працював у Бершаді до останнього дня свого життя аж до1964 року.

У передвоєнний період у Бершаді працює медична школа медсестер , тут викладають місцеві лікарі: Будкевич Г.Я., Новаківський А.Х., Гофман М.Є., Рашковський М.Б., Вінталова Є.Н., Пручес Б.С. та ін..

Медичну допомогу жителям району надає районна лікарня, медичні пункти підприємств та медпункти у селах району.
У період Великої Вітчизняної війни територія Бершадщини було окупована , але лікарня працювала і надавалась допомога пораненим та інфекційним хворих , яких було дуже багато. Із особистої справи відомо , що медичну допомогу місцевим жителям надавав фельдшер меблевої фабрики Гладунчик Давид Костянтинович.
Одразу ж після визволення Бершадщини приміщення рай лікарні займає військовий госпіталь , а сама рай лікарня функціонує в приміщенні рай санстанції та дитячої консультації.
Найбільшою проблемою є нестача кадрів , особливо лікарів – на їх посади призначають студентів медінституту на час літніх канікул чи виробничої практики, багато студентів працює в сільській місцевості.

На кінець 1944 року в Бершадській рай лікарні працює чотири лікаря , практично без вихідних та свят майже цілодобово.

У 1945 році з фронту повертається Будкевич Г.Я та Гофман М.Є., ця осінь була багатою на епідемії. З метою розгортання додаткових інфекційних ліжок звільняється приміщення рентген-кабінету, вирують туберкульоз, дифтерія, тиф, туляремія , скарлатина.
Період боротьби з інфекційними хворобами затягнувся аж до середини 50 – х років, а в 1947 році до них додалися ще й хвороби пов’язані з обмеженим харчуванням. Про голод 1947 року свідчить відкриття додаткового відділення дистрофіків, де перебували надзвичайно важко хворі пацієнти.

З липня 1950 року , з метою покращення профілактичної роботи , встановлюється єдиний профілактичний день в районі. – четвер. 

У 1962 році запроваджується нова форма управління – центральна районна лікарня., за своїми функціями ЦРЛ перетворювалася на центр спеціалізованої медичної допомоги населенню району, центр управління ЛПЗ району. 

1972 рік – завершується будівництво основного стаціонарного корпусу Бершадської ЦРЛ , тут функціонують хірургічне, дитяче , терапевтичне , та відділення анестезіології і інтенсивної терапії. Трохи пізніше збудовані інфекційне відділення, овочесховище, пральня , гаражі, патологоанатомічне відділення ЦРЛ 

У 1988 році завершено будівництво нової поліклініки на 375 відвідувань за зміну. 

У 1992 році ліжковий фонд ЦРЛ становив475 ліжок , фактично порівнюючи із 1962 роком лікарня виросла більш ніж у 6 разів. 


Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Волошин Іван Харитонович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.10.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Історична довідка Бершадської ЦРЛ - Бершадська центральна районна лікарня - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники