Fridge magnet wooden gears

Рідна Голдашівка в спогадах земляків

Давно це було. Може все i не вспомню.
В ясла нас забирала пiдвода зранку, бо за батьками вже приiзжала машина щоб вiдвезти на поле, а в других дiтей батьки з 5 ранку вже на фермах, хто корiв годує, хто свиней.

З ясел тiкали в поле щоб подивитися як комбайн пшеницю молотить, просилися покататися, тодi ще комбайни були без кабiни, тiльки тент над головою.

З батьком на тракторi катався, коли менi було майже 8 рокiв вiн трагично загинув.

Осталися ми в трьох, менi 8, старшому братовi 10, i матерi на той час було 33. В цей час батьки хату строiли, от мати одна i достроювала.

Коли я вчився в восьмирічній школi, то наш класс був найменший, 16 дiтей, 8 хлопцiв i 8 дiвчат, зате клас наш самий дружнiй. Коли приiзжаю в село то обов'язково зустрiчаємося.

З Кидрасiвки привозили дiтей вчитися в нашу школу, тому що там було 3 класи.

В селi проживало багато людей, була одна сiльська рада на два села Голдашiвку i Кидрасiвку.

На лiтнi канiкули майже всi дiти працювали в жнива хто на току, хто коло машини грузчиком, старалися хто бiльше днiв заробить. А 1 вересня до школи прiзжав голова колгоспу (тодi був Траченко В.П.) i вручав подарунки, радiоприймачi, настольнi iгри.

А осiнню з школи iздили в садок яблука збирати, або в городню бригаду помидори.

Лiтом майже кожний вечiр працював клуб, були танцi, кiно, грали в бiльярд. А коли верталися в ночi додому то дорогу нам освiчували свiтлячки. Включали фонарики, глядiли їх.

А раненько спiвали солов'ї, коли мама нас будила щоб iти на тiк або корови пасти.. Одним словом – красота. Зараз все притупляеться, а тодi так гарно було.
Село у нас роздiлялося на Яр, Яланець, Любашiвка, Центр, коло Якобiвки, коло Памятника.

Я жив на Яру. Дiтей було багато, кожний вечiр ми збиралися на горi (на степку) грати в волейбол, старшi тренiрувалися по боксу, був старенький мопед, на ньому вчилися кататися.

Зимою були цигани 13 i 14 сiчня, молодь одiвалася в маски, ходила щедрувати, пiснi спiвали. Раньше i зима була, снiгу багато, можна було на лижах покататися, хто жив бiля рiчки або ставка то катався на коньках.

Село роздiляе рiчка Яланець, на нiй багато хто вчився плавати, помню один рiк так риби було багато що сумками носили, а пiд мостом коропiв витягували. Коли пiдросли то вже на ставку пропадали, вiн у нас в кiнцi села (яланця), на границi з Бундурово Кiровоградськоi областi. Село так розташовано що коли вийдеш на одне поле, там начинаеться Одеська область, на друге, Кiровоградська. Ми наше село деколи «бермудським трикутником» називаем.

Раньше все працювало, двi ферми (свиноферма, ВРХ), тракторна бригада, автопарк, бджоли розводили, свiй мед був, поля були засiянi буряками, пшеницею, гречкою.
В тi часи (СССР) село було мiльонером, для кожної людини була робота.

Зараз молодь майже вся виїхала, вулицi деякi напiв пустi. Село вимирає. Я коли прiзджаю до матерi, то уже рiдко кого по дорозi зустрiчаю.

Микола Ліщук


Дивіться також в розділі  Голдашівка
»  Давно це було. Може все i не вспомню. В ясла нас забирала пiдвода зранку, бо за батьками вже приiзжала машина щоб вiдвезти на поле, а в других дiтей батьки з 5 ранку вже на фермах, хто корiв годує, хто свиней. З ясел тiкали в поле щоб...
»  Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після поразки гайдамацького руху заснував село, що й було назване його ім'ям. Північна частина села в минулому була село Любашівка.
Всі статті розділу Голдашівка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
3 фото   
<b>Урочисті проводи до лав Збройних Сил України</b><br />Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.03.2010року № 91 «Про черговий призов громадян України...
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Ковальчук Іван Федорович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. с. Кондратешти, Молдова.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Новини села Голдашівка всі новини...»
Може бути цікаво

Рідна Голдашівка в спогадах земляків - Сторінка села Голдашівка. Новини села Голдашівки, фото. Все про Голдашівку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники