Fridge magnet wooden gears

Без традицій немає культури, а без культури – нації

 • Подобається0Не подобається
 • 4 Листопада 2017, 09:00

9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Напередодні свята пропонуємо інтерв’ю з головою райдержадміністрації Іваном СТЕФАНЦОВИМ.

– Іване Васильовичу, як на Бершадщині розвивається галузь культури?

– Бершадщина – багатий на культурну спадщину край, який гармонійно розвивається в умовах сьогодення.

Майже 60 тисяч населення району – це велика родина, пов’язана культурними традиціями та прагненням зберегти і примножити свою самобутність.

Галузь культури багато - гранна, в її складі клубні заклади, музична школа, бібліотечна мережа, музеї, професійні та аматорські колективи. Кожен напрямок є важливим і потребує самовіддачі та творчості.

Райдержадміністрація спільно з органами місцевого самоврядування створює належні умови для культурного розвитку району, збереження культурної спадщини, сприяє реалізації творчого потенціалу дітей і молоді, розкриття творчих здібностей самобутніх особистостей.

Впевнено можу стверджувати, що діяльність галузі культури з кожним роком стає цікавішою і змістовнішою, а про талановитих самобутніх майстрів, творчі колективи можна говорити довго і захоплено.

– Зараз у багатьох галузях відбуваються реформи. Яку концепцію розвитку галузі культури Ви підтримуєте?

– Насамперед, ми повинні бути в контексті всеукраїнських процесів і реформ. У минулому році Кабмін України прийняв Стратегію розвитку української культури, яка передбачає проведення конструктивних реформ у сфері культури, створення умов для сприяння творчій активності громадянина і формування в громадянського суспільства європейського рівня. Реформа державної політики у сфері культури визначена Стратегією сталого розвитку «Україна-2020», яка затверджена Указом Президента України.

Щодо концепції розвитку галузі вважаю, насамперед, необхідно зберегти існуючу матеріально-технічну базу та заклади культури, які є невід’ємною частиною громад.

На даний час у мережі закладів культури району – 46 клубних установ, 38 бібліотек, 3 музеї, музична школа.

У галузі працюють 188 фахівців. Це люди, які за велінням серця дарують духовний хліб, опираючись на запалену Богом іскру свого таланту.

Єдину правильну модель реформ у творчій галузі віднайти неможливо. Потрібне окреме бачення та унікальний підхід.

– Галузь культури завжди потребує значної фінансової підтримки. А яка ситуація нині з фінансуванням культури у районі?

– Цього року освоєно 1030,8 тис. грн. на проведення заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, забезпечення належних умов праці, ефективного використання комунального майна та енергоресурсів. Завдяки чому проведено ремонти, замінено вікна, двері у будинках культури (БК) Голдашівки, Михайлівки, Серединки, Ставків, Тернівки та у Бершадській дитячій музичній школі. Завершується капітальний ремонт глядацької зали БК Флорино. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення робіт у БК Сумівки, Лісничого, Осіївки. Для якісного технічного забезпечення концертної діяльності за бюджетні кошти для РБК придбано ноутбук і музичну апаратуру, за кошти місцевих бюджетів у Луговацький клуб та Устянський БК – акустичну апаратуру і меблі, Голдашівський – сценічні костюми, М’якохідський – ігровий майданчик. Завдяки спонсорам придбані радіомікрофон для Кошаринецького БК і сценічні костюми для Бершадського міського клубу. У повному обсязі забезпечено видатки на заробітну плату працівників та оплату енергоносіїв. У цьому році музей Баланівки взяв участь у 14му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад із проектом «Збережемо пам’ятку історії для майбутніх поколінь», завдяки чому розпочато капітальний ремонт приміщення.

– Іване Васильовичу, які основні здобутки галузі культури Бершадщини Ви б відзначили?

– Є досить серйозні досягнення в галузі, але варто, найперше, відзначити всіх керівників колективів. Мистецька діяльність чотирнадцяти аматорських народних і чотирьох аматорських зразкових заслуговує на шану та слова вдячності. Скільки автентичних творів ми почули і ще почуємо у їхньому виконанні, з якими гордими очима дивляться батьки, коли виступають діти зразкового ансамблю естрадного танцю «Мрія»!

Наш край здавна славиться ткацтвом, гончарством, вишивкою, різьбою по дереву, лозоплетінням, випіканням короваїв, багатий своїми чудовими самобутніми майстрами народного мистецтва. Таких умільців своєї справи в районі близько 200.

У дитячій музичній школі навчаються 340 учнів. Вихованці закладу беруть участь у проектах, конкурсах, фестивалях, де здобувають відзнаки найвищого рівня.

Діяльність бібліотек спрямована на інформатизацію населення. Доступ до мережі Інтернет мають 14 книгозбірень району, з них – 13 сільських. Для районної бібліотеки, згідно з відповідною програмою, передбачено 20 тис. грн. на придбання нових книг.

Музеї району – це осередки пам’яток матеріальної та духовної культури, де впроваджуються нові форми: інтерактивні екскурсії, екскурсії-подорожі. Особливим і самобутнім є музей культури села та галереї Прокопа Колісника у Поташні, основний акцент в якому зроблено на історію села.

– Які завдання сьогодні стоять перед виконавчою владою району для розвитку галузі культури?

– Пріоритетом вважаю продовження роботи з грантовими проектами в напрямку залучення інвестиційних коштів як на заходи з енергозбереження, так і з метою удосконалення роботи закладів.

Культура Бершадщини має бути національно-патріотичною, зі своїм власним обличчям, базована на глибоких надбаннях минулого, а митці – цікавими.

Втілення будь-яких творчих ініціатив і задумів потребує фінансового забезпечення та матеріальної підтримки, районна влада прагне не залишити без уваги жоден заклад культури, колектив, підтримати кожного виконавця, артиста, митця.

– Ситуація в нашій країні далеко не проста, наскільки змінилось культурно-мистецьке життя нашого краю під час трагічних подій на Сході?

– Справедливо підмічено: пісня, художнє слово допомагають і жити, і будувати, а я б ще додав – і боротися.

Коли гримлять гармати, музи не можуть мовчати. Високопатріотичні пісні і мелодії додають віри, надії, впевненості у власній силі. Сьогодні роль працівників культури у зміцненні національно-патріотичного духу особлива і знакова. Культурно-патріотичні акції вже знайшли відгуки у серцях бершадчан, відповідним чином організували свою роботу клубні установи. Досить-таки активно працюють бібліотеки, музеї, робота яких, в першу чергу, спрямована на формування високої духовної культури і моральних якостей, вірності традиціям українського народу. В районі проводяться заходи, що пропагують українську державність і формують високосвідомий патріотизм.

– Ваші побажання з нагоди свята працівників культури та аматорів народного мистецтва.

– Сердечно вітаю всіх тих, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Щира подяка усім за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, професіоналізм, добро і щедрість душі.

Нехай здійснюються найсвітліші мрії та сподівання, а гармонія і краса, яку ви творите, наповнюють наші серця вірою в краще майбуття Української держави і процвітання рідної Бершадщини!


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Гуренко Іван Карпович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 17.05.44. Похов. с. Кирпіци, Румунія.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Без традицій немає культури, а без культури – нації - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення