Проте у ході призову виявились і проблеми. Згідно зі статистикою, в районі на обліку – 931 особа призовного віку (від 20 до 27 років включно). Всі вони зобов’я - зані за викликом (повісткою) з’явитись на призовну комісію, пройти медобстеження, надати необхідні довідки для вирішення питання придатності чи відстрочок від служби. Як свідчить практика, значний відсоток призовників при обстеженні виявляється непридатним за станом здоров’я. Але щоб це підтвердити, не треба переховуватись, примушувати батьків відверто брехати, відмовлятись від повісток, грубити, проклинати працівників військкомату, лікарів і таке інше. До 20 років пора стати самостійними і без мами-тата приймати рішення. Так ось, на засідання призовної комісії взагалі не з’явились 709 осіб (76% від підлягаючих!), а з 222 прибулих половина, точніше 109 чоловік, визнана непридатними до військової служби. 301 особі через поважні причини надано відстрочки.
Захист держави – священний обов’язок кожного, першочергове завдання органів влади, місцевого самоврядування (ст.38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Ось який стан відправки молодого поповнення у війська в розрізі міської та сільських рад: Бершадь – 5, Маньківка – 5, Серединка, Устя, Флорино – по 2, Кошаринці, Яланець, Бирлівка, Осіївка, Баланівка, Джулинка, Михайлівка, Шляхова, В. Киріївка, Голдашівка, Красносілка, М’яко хід, Тирлівка – по 1. Вдячний сільським головам за організацію роботи в громадах.
Неякісно і невчасно проводились оповіщення призовників і жодного не призвано на строкову службу по Війтівській, Тирлівській, Дяківській, Серебрійській, Кидрасівській, Сумівській, Ставківській, Лісничанській, Поташнянській, Тернівській сільських радах. Якщо ситуацію в малих селах певною мірою ще можна пояснити негативним демографічним станом, то як розцінювати роботу Флоринської сільської ради (призовний ресурс – 100 чоловік, явка на призовну комісію – 4%), Джулинської об’єднаної територіальної громади (призовний ресурс – 99 чоловік, явка на призовну комісію – 4%), Війтівської сільської ради (призовний ресурс – 61 чоловік, явка на призовну комісію – 8%). Керівництво останньої, до речі, не вважає за необхідне навіть бути присутнім на нарадах у райдерж - адміністрації, що проводились за даною проблемою.
Для довідки. Термін служби для призовників без вищої освіти – 18 місяців, зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців. Військовослужбовці строкової служби згідно з рішенням Президента України проходять службу в частинах забезпечення та навчальних центрах і не будуть направлятися в зону проведення АТО. Призовнику держава виплачує одноразову грошову допомогу в розмірі 2900 гривень.
Звертаюсь до молоді Бершадщини: виявіть почуття патріотизму! Священний конституційний обов’язок кожного справжнього чоловіка: захищати свою святу землю – Україну.
Валерій ПЛАХОТНЮК, військовий комісар Бершадського райвійськкомату, полковник.
І ще одне нагадування! Військові квитки будуть видаватись лише тим громадянам, які не проходили строкову службу з 18 до 27 років, але мали підстави для звільнення, зазначені у статтях 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Усім іншим громадянам, які не мали законних підстав для відстрочки або звільнення від строкової військової служби, будуть надаються довідки такого зразка: ДОВІДКА Видана військовозобов’язаному Іваненку Івану Івановичу про те, що він дійсно перебуває на обліку в Бершадському районному військовому комісаріаті. До Бершадського районного військового комісаріату не з’являвся, медичну комісію не проходив, проходити військову службу в Збройних Силах України не бажав.
Бершадський районний військовий комісаріат.