Fridge magnet wooden gears

Вінниччина очима редактора

 • Подобається1Не подобається
 • 6 Липня 2011, 22:28


Учасників туру – редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району – голова райдержадміністрації Олександр Снігур та голова райради Михайло Бурлака, які висловили сподівання щодо налагодження конструктивного діалогу влади і громадськості, зміцнення злагоди і поглиблення порозуміння у суспільстві. Кожен учасник акції одержав папку із належною кількістю інформаційно-довідкових матеріалів про район, копіями важливих публікацій і диском із відеофільмом до 90-річчя районної газети «Бершадський край».

Міряли тиск, стріляли з рушниці

Голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадм іністрації Вадим Оркуш, міський голова Михайло Кольченко (до речі, вони й супроводжували гостей того дня) щиро розповідали про сьогодн ішній день району. І навіть відпов ідали на не завжди зручні запитання.

...Побачили гості цього дня чимало.

Відвідали пологово-акушерське відділення райлікарні. Приміщення, що було довгобудом, введено в експлуатац ію у серпні 2010 року. Крім власне пологового, тут є також відділення патолог ії вагітних, гінекологічне відділення, жіноча консультація. З початку роботи нового корпусу тут народилося 362 дітей. Умови для медперсоналу та пацієнтів якнайкращі. Два пологових зали, операційна, 14 одномісних і 12 двомісних палат, сучасна апаратура та обладнання сприяють тому, що тут народжують жінки не тільки з Бершадського, а й з інших районів і навіть областей. Тут організоване цілодобове чергування лікарів, у будь-який час надається анестез іологічна допомога. Про роботу відд ілення детально розповіли завідувач Василь Мясніков та головний лікар РТМО Василь Залецький.

У райцентрі журналісти відвідали також районний будинок культури, з його роботою ознайомив директор Олександр Гаврилюк. Тут діють два народних колективи, зразковий дитячий ансамбль естрадного танцю «Мрія», яким керує заслужений працівник культури України Наталя Гаврилюк. Колектив із 110 дітей – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Нині в будинку культури завершується створення центру дозвілля для молоді.

Із Бершаді маршрут проліг до Маньк івської територіальної громади, де учасники зустрілися з депутатом обласної ради, головою ради сільгоспвиробників району, директором СТОВ «Лан» Сергієм Савченком та сільським головою Григор ієм Вербецьким.

Сергій Павлович розповів про сільгоспп ідприємство «Лан», в якому працює близько 160 осіб, які вирощують зернові, техн ічні, кормові та овочеві культури на 2300 гектарах. Останнім часом нарощується чисельн ість поголів’я ВРХ, стабільно розвива ється молочне скотарство. Господарство спеціалізується на виробництві гібридного насіння кукурудзи. Усі галузі сільгоспвиробництва в товаристві – прибутков і, що дає змогу дотримуватися соціальних гарантій з оплати праці та виплати орендної плати за земельні та майнов і паї. До речі, орендна плата в Маньк івці найвища в районі – понад сім відсотк ів. Щороку видають півтори тисячі тонн зерна для 1500 пайовиків.

Далі керівники комунальних ЗМІ відв ідали спортивний клуб «Гетьман». Тут у філіалі Бершадської ДЮСШ у секціях боксу та греко-римської боротьби зайнят і учні із Маньківки, Красносілки, Шумилова, Крушинівки, Хмарівки. Вихованці стають переможцями і призерами обласних та республіканських змагань.

Гості відвідали місцеву дільничну лікарню та районне стац іонарне відділення для пост ійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян. Це відділення функц іонує вже два роки, воно розраховане на обслуговування 30 осіб. Нині тут перебува є 17 таких громадян,які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально-побутових, соціально-медичних та інших послуг. У відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні.
Побували того дня в сільському будинку культури на 600 місць, бібліотеці.

Звичайно, не можна було обминути стрілецько-стендовий комплекс, збудований ще в 1987 році з ініціативи тодішнього голови колгоспу Бориса Булки.

Майстерності влучної снайперської стрільби нині навчається понад 40 юних спортсменів. Цікаво, що у 1988 році на базі цього комплексу відбувся навчальнотренувальний збір збірної України, після якого киянин Дмитро Монаков виборов олімпійське золото у Сеулі.

Нині тут проводяться чемпіонати області, змагання різного рангу, Всеукраїнський турнір пам’яті ветерана сільськогосподарського виробництва Бориса Булки, а також меморіал Дмитра Монакова.

Завершувався черговий тур акції на Красносілківському цукрозаводі, де учасник ів уже чекала директор Надія Дзицюк, головні спеціалісти.

Надія Олексіївна розповіла, що за пер іод її роботи досягнуто найголовнішого – завод запрацював, шістсот людей мають роботу і впевненість у завтрашньому дні. Підприємство багато уваги приділяє соціальним проблемам, багато сприяло у ремонті дитячого садка (його теж встигли відвідати керівники ЗМІ).

Підприємство – одне з найстаріших не тільки в області, а й в Україні, воно засноване ще в 1844 році. У найважчі періоди історії завод працював, а протягом 2008-2009 років стояв, був на межі порізки. Та працівники підприємства зум іли зберегти завод. З 2010 року його орендує підприємство ТОВ «Укрцукорінвест» (м. Київ). Ніхто не вірив, що завод знову запрацює. Розповідаючи про підприємство, директор не могла обійти загальних проблем цукрової галузі. Так, якщо раніше в районі сіяли 15 тисяч гектарів буряків, то зараз – лише 2,5 тисячі га (а два роки тому не було жодного гектара). Доводиться довозити сировину із сусідніх Одеської, Кіровоградсько ї, Черкаської областей.

Уже коли перебування керівників ЗМІ на бершадській землі завершувалося, до них прибув голова райдержадміністрації Олександр Снігур, який повернувся з відрядження. Щира і відверта розмова продовжилася.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Кушнір Роман Наумович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 05.06.44.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вінниччина очима редактора - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення