На знімку (зліва направо): Євген Трохименко – співорганізатор фестивалю та Микола Кучер – меценат фестивалю, народний депутат України.
П’ятнадцятого липня, в суботу, з 11-ої ранку на Антальці лунали українські та сучасні пісні, запальні мелодії, які підіймали настрій і налаштовували на гарний відпочинок. На центральній алеї парку можна було побачити виставки виробів народних умільців, які також проводили майстер-класи. Серед них – Марія Цимбалюк із Бершаді зі своїми ляльками-мотанками, Ольга і Володимир Сергієнки та Тамара Швець із Умані. Умільці із задоволенням навчали дітей, як поводитись із полімерною глиною, нанизувати бісерини, виготовляти сережки. Не менш захоплюючим були і ковалі Віктор та Юрій. Вони вміло розвели вогнище та за допомогою молота демонстрували вміння виготовляти унікальні речі із розігрітого заліза. Дівчата мали змогу навчитись українському косоплетінню. Юні спортсмени у волейбольному турнірі розіграли кілька комплектів нагород. За перемогу змагались дитячі збірні з Теплика, Тростянця, Чечельника, Флорино та інші. Кожен із відвідувачів мав можливість знайти щось цікаве для себе.
Близько 12.00 на головній сцені розпочалось урочисте відкриття фестивалю за участю дитячих і молодіжних колективів Бершаді. Перед гостями виступили керівники району, організатори, спонсори.
Наталія ДУДНИК, ідейний натхненник, засновник та організатор благодійного екофестивалю «Skyline»: – Наш фестиваль поєднує в собі декілька цілей, які ми перед собою поставили. Перша – це благодійність. У цьому році на виручені кошти з фестивалю наша команда планує створити арт-простір для дітей і молоді в Бершаді.
Загалом плануємо цілу мережу подібних закладів і поза межами міста, а саме в інших населених пунктах району.
Прагнемо залучати молодь до хорошого, якісного і правильного відпочинку. Друга – це сім’я. Фестиваль сімейного типу, місце відпочинку для всієї родини, пропагуємо життя в стилі «еко».
Євген ТРОХИМЕНКО, співорганізатор еко-фестивалю «Skyline», підприємець, депутат районної ради: – Ми сподіваємось, що фест посяде гідне місце серед молодіжних заходів району.
До речі, він міг і не відбутись.
Але завдяки нашому потужному інвестору Миколі Кучеру «Skyline» відбувся. Ми прагнемо пропагувати наше українське, хочемо переконати громаду, що можемо створювати гарний продукт і цим стверджуватись як нація та держава, в якої є майбутнє. Ще нещодавно цей острів мав дуже неприглядний вигляд, був у занедбаному стані.
Довелось докласти чимало зусиль, аби навести тут лад.
Планується низка заходів із очищення водойм. Отож, кожен, хто прийшов сьогодні та придбав квиток, став мікроінвестором відродження зони відпочинку та культурної місцини Флорино.
Іван СТЕФАНЦОВ, голова райдержадміністрації: – Завдяки небайдужим людям і, в першу чергу молоді, яка в черговий раз виступила ініціатором, відбувся цей фестиваль. Велика вдячність меценатам, які фінансово підтримали проведення заходу. Це чудова та важлива справа саме виховання нашої молоді. Адже мистецтво було і залишається вищою сходинкою людського буття, до якого потрібно прагнути.
Михайло БУРЛАКА, голова районної ради: – Це велике, грандіозне свято в Бершадському районі. Дякуємо його ініціаторам, які наповнюють наше життя таким цікавим змістом. Екологічна спрямованість є дуже важливою сьогодні. Саме від екологічної ситуації залежить не лише здоров’я людей, нації, а й клімат у нашій державі. Залишається просити від природи гарної погоди та насолоджуватись святом.
Микола КУЧЕР, меценат еко-фестивалю «Skyline», народний депутат України: – Наша Вінниччина над - звичайно гарна, і краєвиди Побужжя ні з чим не порівняти. Напевно, тому і виникла така ідея в молоді Бершадщини на острові Анталька вже другий рік поспіль провести еко-фестиваль. Сподіваюся, що він буде постійним, адже наша молодь прогресивна, має креативні ідеї та завжди йде попереду своїх батьків. Приємно, що є підтримка районної влади цього, по правді, унікального свята. Обіцяю, що і надалі буду сприяти у проведенні свята сучасності, перспективи та креативних ідей.
Мар’яна НАРОЖНА, представник ГО «Соціальний центр МХП»: – ГО «Соціальний центр МХП»і надалі підтримуватиме еко-фест. Нас зацікавило те, що даний захід активно пропагує сумлінна молодь, яка має великий вплив на розвиток соціально-економічного та культурного розвитку краю. Їхній досвід бути активними та ініціативними неоціненний. Бажаємо усім гарно відпочити.
Сергій РОЖКЕВИЧ, Флоринський сільський голова: – Я сподіваюсь, що це свято стане традиційним і буде прославляти нашу Бершадщину за її межами. Дякую усім, хто відроджує еко-частину нашої громади, яка протягом років була забута. Напевно, було б простіше щоденно потрохи дбати про цю місцину та природу. Вірю, що так буде. Дякую також хлопцям, які боронять кордони нашої держави, тим, кого з нами немає. Завдяки їм ми можемо спокійно, без хвилювання проводити такі гарні свята. Слава Україні!
Ще однією родзинкою фесту було частування відвідувачів козацькою кашею від територіальних громад, яку готували одразу на місці. Найсмачнішою була флоринська, а точніше – зеленогайська «засипана капуста», рецепт якої вправні господині тримають у таємниці. Діляться лише кількома інгредієнтами: винятково домашні продукти, гарний настрій і трохи жіночих кулінарних хитрощів. Аби каша була смачна, треба варити її на відкритому вогнищі.
Те, що страва вдалась, засвідчувала велика кількість охочих її скуштувати. Більше того, позитивну атмосферу створював аматорський фольклорний колектив «Кумасеньки» сільського будинку культури.
У другій половині дня на головній та акустичній сценах запалювали поп-рокгурти, рок-виконавці та фронтмени, які вдало міксували різні стилі музики. Серед них: Фіолет, Fontaliza, Патроничі, ARLETT, MERVA, Восьмий день, Хас, Натоліч, БАРАХТА, Сонце в кишені, Двері Боком, TheFrank, Віктор Новосьолов (гурт Анна), Женя і Катя, M.Тюссо, WhileAlive, Moreneba та інші.
До пізньої ночі лунали музика і гомін відпочиваючих.
Не менш насиченим був і другий день еко-фесту «Skyline ».
Сподіваємось, що на виручені кошти організатори створять відповідний артпростір для дітей і молоді міста та району. І подібні культтусовки у Бершаді відбуватимуться частіше.