Fridge magnet wooden gears

Вінниччина очима редактора: Бершадщина

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Липня 2011, 23:53


Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру – а це відвідини конкретного району, хоч і складно, зате простіше, ніж висвітлювати програму перебування своїх колег на рідній Бершадщині. А саме п’ятий тур пройшов нещодавно в нашому районі й викликав неабиякий інтерес у редакторів комунальних газет Вінниччини. І хоч відвідини ними різних об’єктів, трудових колективів і територіальних громад в ході визначеної програми були знайомі мені ледь не до дрібниць, адже про них неодноразово писалося в «Бершадському краї», все ж цікаво було побачити реагування на них своїх колег, тим більше, що кожен з них досить прискіпливо цікавився побаченим для висвітлення в своїх газетах.

Він розпочався із зібрання в редакції «Бершадського краю», де редактори газет області цікавилися умовами роботи журналістів, рівнем зарплати, організацією передплатної кампанії.

Адже наша районка продовжує бути найтиражнішою серед споріднених на Вінниччині і навіть в Україні. Екскурсія по кабінетах викликала в них інтерес та захоплення – адже в багатьох редакціях до побаченого ще далеко.

Після цього всі учасники туру перейшли до райдержадміністрації, де відбувалася зустріч з керівництвом району та міста, яку провела начальник управління преси та інформації облдержадміністрації С. М. Василюк. В своїх виступах голова районної ради М. Г. Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації В. М. Оркуш, міський голова М.І. Кольченко (на знімку) та автор цього матеріалу ознайомили присутніх з історією та сьогоденням Бершадщини, її соціально-економічним та культурним розвитком, традиціями й кращими колективами району. До них було багато запитань – адже кожен з редакторів мимоволі проектував усе почуте на свій район. Було відзначено також і кращих керівників газет з висвітленням попереднього туру в Тростянеччині – відповідний диплом отримав і редактор «Бершадського краю».

Вважаю, що мені не має потреби описувати детально про об’єкти та колективи в ході поїздки редакторів по району. Всі вони, без виключення, вже були представлені в нашій районці. Тож обмежуся лише деякою констатацією фактів та реакцією гостей на побачене.

Спершу всі учасники туру, в якому поряд з редакторами були й кореспонденти Вінницького державного телебачення та окремих центральних державних газет, відвідали пологовогінекологічне відділення райлікарні, типове приміщення якого було введено торік і є одним з кращих в області. Головний лікар ЦРЛ В. А. Залецький та завідувач відділення В. П. М’ясніков розповіли про його роботу, провели екскурсію по кабінетах (там, де це було можливо – П. Б.).

Треба було бачити реакцію на це редакторів – всі вони відзначили, що бершадці можуть гордитися цим, бо подібного в районах ще немає.

Інтерес викликали й відвідини районного будинку культури, де після ремонту по-новому «ожили» новий центр дозвілля молоді, приміщення для занять гуртків тощо. Директор О. В. Гаврилюк, представляючи їх, розповів про здобутки колективів, особливо відзначивши успіхи славнозвісного дитячого зразкового ансамблю естрадного танцю «Мрія». Тож дехто з гостей, як от редактори з Могилів-Подільського та Тростянця, навіть собі спробували затанцювати на фоні дзеркал танцювальної зали (на знімку).

Апотім дорога пролягла до Маньківки – керівники друкованих ЗМІ на комфортабельному імпортному автобусі з нашого пасажирського автопарку мали можливість познайомитися з краєвидами Бершаді та Війтівки, почути розповіді про відомий птахокомбінат «Бершадський», цікаві відомості про вказані нас е л е н і пункти.

Досить цікавою виявилася зустріч з депутатом обласної ради, головою ради сільгоспвиробників району, директором СТОВ «Лан» С. П. Савченком (на знімку) та Маньківським сільським головою Г.І. Вербецьким, які розповіли про особливості діяльності сільгосппідприємства й територіальної громади, їх співпрацю, відповіли на численні запитання. Вразив гостей один з кращих в області місцевий будинок культури, його бібліотека (на знімку: редактори з Вінниці, Іллінців, Тиврова і Хмільника обговорюють тут побачене), обрядова та глядацька зали. А коли всі зайшли до зали спортивного клубу «Гетьман», то не повірили, що таке можливе в звичайному селі. В цей час тренування з дітьми, серед яких є чимало вже відомих в області і навіть в Україні борців греко-римської боротьби (на знімку) та боксерів, проводили тренери Бершадської ДЮСШ С. П. Коваль та А. Л. Горпинюк, які розповіли про чималі здобутки своїх вихованців.

Коли ж гості відвідали місцеву дільничну лікарню, екскурсію по якій здійснила її головний лікар, депутат районної ради А. А. Зоріна, побували в палатах і переговорили з хворими, то одноголосно заявили, що подібного в селах своїх районів немає. Особливо вразив усіх інтер’єр коридорів з полірованими плитами-стінами, ледь не готельні палати із санвузлами тощо. Позитивні враження доповнило й побачене в районному стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, яке також розташувалося в лікарні (на знімку: керівники газет з Тростянця та Літина спілкуються з старенькими).

Директор ра йонного територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, депутат районної ради І.М. Забіяка розповів про це відділення, його діяльність, створені тут умови. Для багатьох гостей це також стало своєрідним відкриттям.

І вже справжнє захоплення можна було бачити на обличчях редакторів, коли вони побували на місцевому стрілецько-стендовому комплексі по летючих мішенях, де нині змагаються найсильніші спортсмени України. Збудований 24 роки тому з ініціативи тодішнього голови колгоспу Б. Д. Булки, він і зараз є одним з кращих в державі.

Директор КО РДЮСШ «Ровесник» Г. В. Бабченко, на балансі якого нині знаходиться комплекс, розповів, що тут постійно проводяться чемпіонати області та Всеукраїнські турніри, а бершадські спортсмени-стрільці вже добре відомі в Україні своєю влучною стрільбою. Коли ж він продемонстрував стрільбу по летючих мішенях, то чимало гостей спробували й собі, от тільки влучень не було жодного. Тож спробували реабілітуватися вже в стрільбі з пневматичної гвинтівки та пістолета, де результати виявилися значно кращими (на знімку). Стрільба редакторів, за їх висловленнями, виявилася «родзинкою», про яку вони пам’ятатимуть довго.

Іхоч програма бершадського туру була спрямована більше на огляд соціальної сфери життя району, бо його виробничі здобутки й так добре відомі всім подолянам, все ж відвідини Красносільської територіальної громади мали на меті показати, як за короткий період можна домогтися позитивних зрушень при активності й небайдужості людей до оточуючих їх подій.

Мова насамперед йшла про відродження діяльності місцевого цукрового заводу, який дав можливість отримати роботу більше 600 працюючим, різко збільшити «вливання» в соціальні заклади села. Саме завдяки цьому відновив свою роботу й був капітально відремонтований дитячий садок, більшу частину витрат і робіт тут, за словами сільського голови І.
Я. Пустовіта, взяли на себе цукровари.

Тож розмова гостей з керівником цукрозаводу Н. О. Дзицюк (на знімку) була зацікавленою. Дізналися гості і про рейдерські атаки на завод та інші штучні перешкоди на шляху його розвитку, однак вразили всіх величезне бажання працювати тут й оптимізм Надії Олексіївни, її боротьба за результат, якого домоглася її команда при підтримці районної влади. Про це та інше редактори також отримали можливість поспілкуватися з головою райдерж - адміністрації О. Ф. Снігуром (на знімку), який того дня був на обласній нараді по жнивах у Калинівському районі і все ж встиг зустрітися з газетярами області, за що вони висловили йому свою подяку за повагу до преси.

В цілому ж враження про район і його людей в усіх учасників були виключно позитивними і навіть захоплюючими, про що вони вже розповідають на сторінках своїх видань.

Павло БАЙДАЛЮК, редактор газети «Бершадський край».


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Тигипко Марко Матвійович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вінниччина очима редактора: Бершадщина - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення