Вінниччина очима редактора. Тростянеччина

 • Подобається1Не подобається
 • 4 Червня 2011, 14:34


Цього разу учасники туру – редактори комунальних газет області, побували на Тростянеччині. Увагу кожного з моїх колег цей район привернув по-своєму. Мене ж він зацікавив з точки зору змін за останні роки. Адже певний час, коли працював власкором обласної газети, він входив у закріплену за мною південну зону районів, тож добре вивчив не лише минуле цього героїчного краю, але й здобутки та проблеми його жителів нинішнього періоду. Тут маю багато друзів і знайомих, кожен з яких на різних посадах вписав і продовжує вписувати свої сторінки в славний літопис району. Крім того, зацікавленість завжди викликає ця сторона і як сусід Бершадщини, у відношеннях між двома районами переплелося багато спільного як в соціально-економічних зв’язках, так і суто людських, коли вони тісно пов’язують багатьох людей, в тому числі й керівників.

Кожен з редакторів по-своєму сприймав побачене і почуте. Та неодмінно всі – зацікавлено.

І хоч на Тростянеччині буваю не так вже й рідко, системний показ його сьогоднішніх «родзинок», презентованих районною владою, побачене і почуте тут справили гарне враження й залишили приємні спогади. З найбільш характерними і визначальними з них хочу поділитися з тобою, шановний читачу.

Так звана «Гордіївська» дорога, якою їхав до Тростянця, і на бершадському, і на тростянецькому відрізках, супроводжувала доглянутістю обабіч її зелених насаджень. Але радості не викликала через постійні виямки та прогини асфальтівки, які виросли, мов гриби після дощу, в результаті постійних курсувань шестидесятитонних вантажівок зі щебенем на новобудову десятиліття – масштабного за розмірами птахокомплексу в районі Ладижина й навколишніх сіл. Зате зустріч з колегами з усієї області, короткий обмін думками з приводу сьогодення ра - йонних газет, знайомство з умовами роботи колективу місцевої районки «Тростянецькі вісті», які представив й охарактеризував редактор А.К. Савченко, заставили «переключитися» на справи місцеві і більш звичні в професійній діяльності.

Вони були детально обговорені вже у першій, так званій пленарній частині нашого зібрання, яке проходило в залі засідань райдержадміністрації та районної ради, де керівники району презентували свій край перед допитливими редакторами. Начальник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації С.М. Василюк, яка його вела, представила голову райдержадміністрації С.В. Скіця та голову районної ради Л.І. Лобаня і, скориставшись нагодою, разом з ними та керівником обласної журналістської організації В.М. Паламарчуком, привітали з днем народження редактора з Мурованокуриловецької районки Світлану Кубляк.

А потім всі заслухали короткі виступи очільників району – Сергій Васильович зосередився на висвітленні історії району та його нинішньому соціально-економічному стані, а Леонід Іванович більше говорив про співпрацю влади і колективу місцевої районної газети. Щоб не зупинятися на переліку всіх піднятих ними конкретних здобутках та фактах, обмежуся їх загальною констатацією.

Тростянеччина – середній за розмірами район – тут 37 населених пунктів, в яких проживає 37 тис. людей, сім тисяч мешкає в райцентрі. Функціонують дві лікарні, 24 загальноосвітніх школи, 24 дошкільних дитячих закладів, дві музшколи, Верхівський сільськогосподарський коледж.

Найбільшу частку валової продукції району – близько 84 відсотки, забезпечує сільське господарство. Працюють 47 агроформувань різних форм власності, в роботі яких задіяні майже дві тисячі працюючих.

Минулого року виробництво валової сільськогосподарської продукції склало понад 85 млн. гривень. В рослинництві рентабельність становила 24 відсотки, а середня врожайність – 43,7 цнт з гектара (другий показник в області), отримано вал зернових у заліковій вазі – 131 тис. тонн.

В рослинництві також досягнуто непоганих результатів – надій на корову становив 5683 кг молока.

Найпотужнішими з промислових підприємств є тут ПАТ «Тростянецький м’ясокомбінат», ДП «Тростянецький спиртовий завод», ПАТ «Тростянецький молочний завод», три будівельних організації.

Район вирізняється помітними інвестиційними вливаннями – їх обсяги склали понад 48 млн. грн., а темпи приросту досягли 51 відсотка.

Тут збережено матеріальнотехнічну базу обох цукрозаводів, запрацював він у Капустянах. Майже кожен населений пункт газифіковано.

Керівництво району, як головний, виділило реалізацію проекту з будівництва потужного комплексу по виробництву м’яса курей (власники – «Миронівський хлібопродукт», ТМ «Наша ряба»), вартість інвестицій якого становить один млрд. доларів США.

Чимало запитань поставили керівники ЗМІ області очільникам району, серед яких і з приводу недостатнього фінансування своєї районної газети. Голова райдержадміністрації пояснив це як явище тимчасове і пообіцяв зробити все, щоб їх районка стала найтиражнішою (нині вона має вдвічі менший тираж від «Бершадського краю»).

Ваш автор запропонував керівництву району перейти на висвітлення діяльності влади в місцевій районці на основі Угоди, як це рекомендовано центральною владою і як це робиться в останні роки на Бершадщині. Тоді редактору не потрібно буде постійно ходити з «простягнутою рукою» до очільників району й випрошувати в них кошти на існування газети. Вже опісля мене попросили поділитися з цього приводу досвідом, в тому числі й по телебаченню.

Приємно було дізнатися, що рішенням районної ради місцевій редакції видано свідоцтво на право власності її приміщення, яке до цього належало до комунальної власності району. Це гарний почин, який має бути підтриманий і в інших районах.

Звичайно, під час поїздки по району презентувалися найкращі трудові колективи. І це зрозуміло. Запам’яталися відвідини ТОВ «Україна-Т», яке очолює мій давній знайомий, депутат обласної ради В.А. Тарасюк. Він сім років працював у молодості у нас на Бершадщині, в поташнянському колгоспі, а потім перейшов на роботу в Тростянецький райком комсомолу. За його плечима й робота у вже названому господарстві ще раніше, а потім – другим секретарем райкому партії.

Останні двадцять років головування він постійно з колективом у числі лідерів. Господарство його багатогалузеве – вирощуються зернові, цукрові буряки, діє племінний завод по вирощуванню червонопоясної породи свиней, яких тут до 4 тис. голів, утримується і до тисячі голів ВРХ.

Правда керівник має свій характер, непідвладний силі зверху, як і свої чіткі переконання й бачення перспективи розвитку нашої держави взагалі і сільського господарства зокрема. Тому до нього теж було багато запитань з цього приводу. Щодо продажу землі Василь Андрійович категоричний – її не можна продавати, бо вона має бути під контролем держави. Це єдине наше багатство, яке ще залишилося.

Вразили обсяги будівництва як в Ладижині, так і в навколишніх селах району, птахофабрики та комбікормового заводу, інших споруд цього комплексу. До складу його входитимуть чотири виробничі лінії потужністю 100 тис. тонн курятини на рік кожна. Запуск першої з них заплановано вже на середину 2013 року. Хоч, як я зазначав, це будівництво вже негативно відбилося на дорогах нашого району.

Чому саме тут будується цей об’єкт? Керівництво проекту пояснює це тим, що він буде споживати великий процент електроенергії в області, тому потрібен Ладижинський енерговузол. А ще – велику кількість води, тому потрібен Південний Буг.

Будемо сподіватися, що це не вплине негативно на стан довкілля, і наша головна річка не зазнає втрат, як і всі ми.

Сподобалося невелике село Четвертинівка. І не лише через битву козаків з поляками тут під Батогом, до підніжжя знаку на честь якої ми поклали квіти. Тут нормально функціонує місцеве сільгосппідприємство, об’єкти соціальнокультурної сфери, новозбудована церква. Особливо запам’яталися відвідини місцевого краєзнавчого музею, екскурсію по кімнатах якого цікаво провели нам юні екскурсоводи.

Певне пожвавлення серед нас викликали відвідини тростянецького м’ясокомбінату.

Пам’ятаю, як за часів Союзу він чималу частину своєї продукції відправляв у Москву.

Нині часи змінилися, зазначив молодий директор підприємства В.В. Левадін. Але й зараз підприємство є найпотужнішим у регіоні, яке виробляє якісну продукцію. В цьому ми мали змогу переконатися під час її представлення прямо в цеху.

В цілому наші сусіди гарно презентували керівникам комунальних ЗМІ області свій район, його «родзинки». Кожен з нас мав змогу побачити тут найкраще. Недоліки також кидалися у вічі, але про них мова не йтиме. Бо їх і так вистачає в кожному районі.

Головний висновок – Тростянеччина в останні роки зробила відчутний крок уперед, в той час як хода Бершадського району дещо уповільнилася. Тож у нашої нинішньої районної влади є можливість краще використати наявні резерви для досягнення раніше завойованих лідируючих позицій в області.

Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Швець Платон Маркович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 15.05.45. Похов. Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вінниччина очима редактора. Тростянеччина - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення