Одними з перших розпочали їх у ФГ «Новосулківське», птахокомбінаті «Бершадський» сільгосппідприємствах сіл Шляхової, Чернятки, Дяківки, М’якоходу. Станом на 11 липня озиму пшеницю було вже обмолочено майже на першій тисячі гектарів, що становить до 5 відсотків від усієї її площі, озимий ячмінь – на 70 відсотках площ, на 10 відсотках – озимий ріпак.
За попередніми даними в ФГ «Новосулківське» озимий ячмінь видає по 55,7 центнера з гектара, в Осіївці – по 51,5 цнт, у Поташні – по 45,7 центнера. Озима пшениця у ФГ «Новосулківське» теж видавала з самого початку жнив більше, як по 50 центнерів з гектара, непогана її врожайність у Маньківці, Шляховій та інших господарствах. Озимий ріпак у ПрАТ «Зернопродукт МХП» видав по 25 центнерів з гектара і саме в цьому господарстві його було обмолочено на найбільшій площі.
Щодо особливостей цьогорічної збиральної кампанії, то дещо складною з самого початку вона видалася у господарставах, де на ячмінних площах була полеглиця, але те вже позаду. Зернозбиральна техніка працює прямим комбайнуванням.
Щоправда, певних прикрощів жниварям на самому старті жнив завдав і горох, косовицю якого через дощі ніяк не вдавалося розпочати. Тепер і його збирання іде повним ходом.
Та і вирощували горох на зовсім незначній площі, і ця культура не стримуватиме темпів жнив в цілому.
Спеціалісти вважають, що район справиться з обмолотом ранніх зернових без залучення найнятої техніки.
Немаловажно, що передувала початку жнив добра підготовка не тільки наявної техніки, а й у плані дотримання всіма їх учасниками вимог охорони праці та протипожежної безпеки. Тож залишається лише побажати, щоб бершадський коровай був найвагомішим.