Fridge magnet wooden gears

Штаб жнив повідомляє

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Липня 2011, 23:51


Нарешті після дощів, які наробили неабиякої тривоги перед початком жнив, природа розщедрилася на тепло, і обмолот ранніх зернових культур у господарствах ведеться повним ходом, його темпи зростають. Так, як комбайновий парк району неабияк оновився – тільки за останні півроку у сільгоспформуваннях придбали до десятка найсучасніших зернозбиральних комбайнів – за оцінками фахівців ніякої загрози, що хліб може залишитися необмолоченим, або що буде допущено значні його втрати, поки що немає.

Одними з перших розпочали їх у ФГ «Новосулківське», птахокомбінаті «Бершадський» сільгосппідприємствах сіл Шляхової, Чернятки, Дяківки, М’якоходу. Станом на 11 липня озиму пшеницю було вже обмолочено майже на першій тисячі гектарів, що становить до 5 відсотків від усієї її площі, озимий ячмінь – на 70 відсотках площ, на 10 відсотках – озимий ріпак.

За попередніми даними в ФГ «Новосулківське» озимий ячмінь видає по 55,7 центнера з гектара, в Осіївці – по 51,5 цнт, у Поташні – по 45,7 центнера. Озима пшениця у ФГ «Новосулківське» теж видавала з самого початку жнив більше, як по 50 центнерів з гектара, непогана її врожайність у Маньківці, Шляховій та інших господарствах. Озимий ріпак у ПрАТ «Зернопродукт МХП» видав по 25 центнерів з гектара і саме в цьому господарстві його було обмолочено на найбільшій площі.

Щодо особливостей цьогорічної збиральної кампанії, то дещо складною з самого початку вона видалася у господарставах, де на ячмінних площах була полеглиця, але те вже позаду. Зернозбиральна техніка працює прямим комбайнуванням.

Щоправда, певних прикрощів жниварям на самому старті жнив завдав і горох, косовицю якого через дощі ніяк не вдавалося розпочати. Тепер і його збирання іде повним ходом.
Та і вирощували горох на зовсім незначній площі, і ця культура не стримуватиме темпів жнив в цілому.

Спеціалісти вважають, що район справиться з обмолотом ранніх зернових без залучення найнятої техніки.

Немаловажно, що передувала початку жнив добра підготовка не тільки наявної техніки, а й у плані дотримання всіма їх учасниками вимог охорони праці та протипожежної безпеки. Тож залишається лише побажати, щоб бершадський коровай був найвагомішим.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
11 фото   
<b>Літо</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Штаб жнив повідомляє - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники