Fridge magnet wooden gears

Подорожчання газет і журналів не уникнути?

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Квітня 2018, 09:00

Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки на оформлення та доставку передплати українських видань. Як завжди, обґрунтовуючи це нібито необхідністю виходу на беззбитковість своїх послуг. Варто нагадати, що минулого року «Укрпошта» вже підвищувала свої тарифи з метою вийти на рівень їх собівартості. Виявляється, минулорічні підвищення тарифів не дали змоги досягти собівартості. Здається, і чергові підвищення тарифів поштовиків (з 1 липня – на 24,7%, з 1 січня 2019 року – на 19,2%) теж не розв’яжуть цієї проблеми. Наступного року вчергове підвищать мінімальну зарплату, вчергове «Укрпошта» захоче оновити свій автопарк, офісну техніку тощо. За підрахунками журналістів Львівщини, з 2007-го до 2017 року тарифи на доставку видань зросли вдев’ятеро, видавнича ж вартість – лише в 3,5-4,4 раза. При цьому, інфляція за цей період становила 270 відсотків.

Очевидно, що зростання тарифу на доставку втричі випереджає рівень інфляції і витрати редакцій на підготовку до друку та вихід у світ періодики.

Ці та інші проблеми обговорили журналісти з представниками «Укрпошти» на робочій зустрічі в Національній спілці журналістів України.

Звісно, «Укрпошта» не має працювати собі в збиток. І журналісти розуміють її проблеми. До того ж керівництво «Укрпошти» стверджує, що зміна тарифів дасть змогу надавати послуги з передплати на рівні собівартості і зменшить збитки компанії: «Ми оновлюємо інфраструктуру (закуплено 8300 комп’ю терів, 279 нових автомобілів), що дасть змогу надавати якісніші послуги, у тому числі і з доставки періодичних видань».

А про минулорічне підвищення тарифів поштовики кажуть так: «Зміна тарифів на передплату дала змогу компенсувати лише 50 млн. грн. із 149 млн. грн. збитків від надання послуг із доставки періодичних друкованих видань під час передплатної кампанії-2017.

У цілому за останні 5 років «Укр пошта» субсидувала періодичні видання на суму 500 млн. грн. Це різниця між собівартістю і тими сумами, які компанія отримувала за доставку газет і журналів». Водночас «Укрпошта» чомусь не надає зрозумілих розрахунків собівартості її послуг у частині оформлення передплати та доставки періодики. Головні аргументи монополіста – підвищення мінімальної зарплати і вартості палива. Мовляв, мінімалка була 3200 грн., а стала 3723 грн. Але мінімальна зарплата зросла на 18%, паливо подорожчало на 19%, а тарифи піднімають у середньому на 49%. Щось тут не сходиться. Напевне, за рахунок редакцій та читачів «Укр - пошта» намагається розв’язати свої проблеми. Якщо ж згадати інфляцію на 2018 рік, яку прогнозують на рівні 9%, то чому тоді тарифи планують піднімати майже на 50%? Не враховують тарифи і те, що «Укрпошта» заробляє додатково на видавцях, беручи окрему плату за включення до передплатних каталогів, які видаються двічі на рік, і яка є значно більшою за собівартість їх друку. Також без уваги в тарифній політиці керівництва поштовиків залишається те, що передплатні гроші фактично безплатно для видавців перебувають на рахунках «Укрпошти» від трьох до шести місяців, тоді як вони мали б давати прибуток редакціям, хоча б від банківських депозитів, не кажучи вже про закупівлю, наприклад, на передплатний період газетного паперу за привабливішою ціною. Також чомусь не зменшуються тарифи внаслідок невиконання «Укрпоштою» доставки періодики. Як відомо, у деякі населені пункти газети та журнали доставляються лише один раз на тиждень. При цьому, наприклад, за доставку щотижневої газети застосовується тариф як за щоденну доставку, а не доставку один раз на тиждень.

І таких моментів безліч. Тож, може, нарешті уряд усе-таки зверне увагу на ці проблеми, тим більше в умовах інформаційної агресії сусідньої країни, коли падіння тиражів треба розглядати як капітуляцію перед ворогом. До речі, передплатні тиражі після минулорічного підвищення тарифів «Укрпошти» впали, і цей процес триває. Отже, щонайменше треба накласти мораторій на підвищення тарифів «Укрпошти» щодо передплатних видань і навести лад у цій царині, вважають окремі журналісти, які взяли участь у робочій нараді.

Сергій ДЕМСЬКИЙ.
(«Голос України», 15 березня 2018 р.)


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Загребельний Анастасій Якович (1921) 1921 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Подорожчання газет і журналів не уникнути? - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники