Січень

 Новий рік

Новий рік

Зустріч Нового року практично нічим не відрізняється від аналогічного свята в Росії. Україна перебувала у складі Союзу Радянських Соціалістичних Республік до 1991 р., тому відмінності просто не могло бути. А після придбання незалежності знайшлися інші питання, які потрібно було вирішувати в першу чергу, от і вийшло так, що нічого «свого» в це свято ми не додали. Тому до сих пір відзначаємо його... читати далі ...»

 Різдво Христове

Різдво Христове

Дівчата ретельно прибирает житло. До 4 січня, дня Анастасії, будинок повинен бути святково прибрано. Саме в цей день приготують все для приготування майбутнього святкового вечері. Нерідко на Анастасію кололи свиню, тобто проводили «свежіну». І, врешті-решт, - кульмінація свята - Святвечір, або ж Багата кутья (6 січня). За традицією кожен член родини в цей вечір повинен бути вдома, причому не... читати далі ...»


 Старий Новий рік

Старий Новий рік

Якщо на Святвечір (6 січня) готували багату кутю, то на Меланки (13 січня), день що передує Василю, або ж Новому року за старим стилем - щедрий, яку заправляли смальцем. Саме тому цей вечір і називається щедро. До вечері, як і на Святвечір сідає вся родина. Дуже важливо, щоб одяг цього дня була ретельно вистіранной і чистою. Після вечері треба обов'язково зайти до сусідів і попросити один у... читати далі ...»

 Хрещення Господнє (Святе Богоявлення)

Хрещення Господнє (Святе Богоявлення)

Святом Хрещення закінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по 19 січня. Згідно з біблійним оповіданням Христос був хрещений у водах ріки Йордан, це і дало другу, народну, назву свята. Напередодні, тобто 18 січня, вся родина, як і перед Різдвом збирається за столом. До столу подаються лише пісні страви і готується голодна, або ж, Бідна кутья. Чому вона так називається, пояснити важко,... читати далі ...»

 День автономної республіки Крим

День автономної республіки Крим

У цей день в 1991 році більшість кримчан на загальнокримської референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що зумовило статус Криму у складі України. Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». У період загальної ейфорії суверенізаціі Крим пережив чи не весь світовий... читати далі ...»

 День соборності України

День соборності України

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях які входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали предоб'едінітельний договір. 22 січня 1919 року цей договір, який увійшов в історію як акт злуки - акт об'єднання українських земель, був... читати далі ...»

 День студентів (Тетянин день)

День студентів (Тетянин день)

Напевно, не думав фаворит імператриці Єлизавети Шувалов, що з його легкої руки 25 січня стане днем народження вищої школи. Було це в 1755 році, коли він схвалив проект Московського університету, розроблений Ломоносовым, домігся затвердження документа сенатом і подав його на підпис Єлизавети Петрівні. Він намагався приурочити відкриття навчального закладу (першого в царській Росії) до іменинах... читати далі ...»

 Міжнародний день митника

Міжнародний день митника

Підтвердженням прагнення будувати свою митну політику на основі загальновизнаних норм та передової митної практики стало приєднання України до Конвенції про створення Всесвітньої митної організації і повноправне членство в цій організації з 10 листопада 1992 року. Про активної діяльності в СОТ Державної митної служби держави свідчить робота України у складі Фінансового комітету у 1997-1998... читати далі ...»

 День працівника контрольно-ревізійної служби України

День працівника контрольно-ревізійної служби України

26 січня 1993 року був підписаний Закон «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». З тих пір 26 січня святкується як «День працівника контрольно-ревізійної служби України» У відповідності з оновленими нормами Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 93 року за номером 2939-XII до функцій контрольно-ревізійної служби належить проведення ревізій... читати далі ...»

 День працівників пожежної охорони України

День працівників пожежної охорони України

На підтримку ініціативи працівників пожежної охорони України було встановлено професійне свято - День працівників пожежної охорони, який відзначається щорічно 29 січня. По першому сигналу небезпеки вони вирушали туди, де виникає екстремальна ситуація, де треба зупинити вогневих стихію, врятувати життя людей. Пожежним притаманні такі якості, як самовідданість, постійна готовність прийти на... читати далі ...»
Останні новини
Може бути цікаво
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення