Fridge magnet wooden gears

Музей культури села Прокопа Колісника

Будинок музею культури села Поташня та Галереї Прокопа Колісника побудований в кінці 18ст. (близько 1776р.) у вишуканому класичному стилі.

Адреса: 24461 с. Поташня, вул. Головна,66
Телефон: (04352) 56-185
Музей працює з 9.00 до 18.00
Обідня перерва з 12.00 до 13.00
вихідний – субота, понеділок

Вхід до музею - безкоштовний

Завідуюча народним музеєм культури села та галереї Прокопа Колісника в с. Поташня – Криворучко Надія Іванівна

У 2004 році з ініціативи та за проектом художника П.М.Колісника було створено музей культури села та Галерею Прокопа Колісника. Звання народного музей отримав у 2007році.
У музеї зібрані унікальні речі, що є свідками історії, живописні твори славного і талановитого земляка – Прокопа Колісника.

Музей культури села та Галерея Прокопа Колісника є центром культурного та мистецького життя району та області. Щорічно з 2004 року у Поташні проводиться мистецький пленер «Поташня – чарунка Поділля». 
 

 «Поташня – чарунка Поділля» - сім літ.

15 серпня 2010 року у селі Поташня відбувся черговий, сьомий, мистецький пленер «Поташня Чарунка Поділля» - 2010», на якому учасниками проекту було представлено власні роботи: живопис, рисунок, фотографія.

Автором і куратором проекту є Прокіп Колісник - заслужений художник України, член спілки художників України.

Учасниками проекту були художники: Прокіп Колісник, Левко Воєдило, Олесь Соловей, Володимир Гарбуз, Василь Корчинський.

Співорганізаторами мистецького пленера виступають також Національна спілка художників України, Асоціація українських письменників, Міжнародна громадська організація «Вінницьке земляцтво» в м. Києві, Благодійний фонд «Україна інкогніта», Національна спілка письменників України.
Мистецький проект «Поташня – чарунка Поділля» проводиться вже сім років поспіль.
Протягом цього часу село Поташню відвідали відомі співаки, артисти та художники, які були безпосередніми учасниками проекту на різних його етапах. Традиційно, художники залишають в дарунок свої роботи музею с. Поташні. 

Серед співаків у пленері брали участь П. Дворський, І. Шинкарук, С. Городинський, дует «Писанка» та ін. Постійними учасниками мистецького проекту є поети та письменники, які в своїх творах описують пленери та враження від них.

На свято також були запрошені: письменниця, поетеса, заступник голови «Вінницького земляцтва» - Ніна Гнатюк, поет, лауреат Шевченківської премії – Василь Герасим'юк, письменник. заслужений діяч мистецтв України, актор – Василь Довжик., представники влади району, жителі села та гості. 

З вітальним словом виступив голова райдержадміністрації О. Снігур, який наголосив, що проект є досить важливим для розвитку культурного життя району, так як він є часточкою в мозаїці національної і світової образотворчої культури. Саме завдяки творчій співпраці митців із місцевим населенням, в с. Поташні вперше в Україні була заснована галерея сучасного мистецтва під назвою «Музей культури села та галерея Прокопа Колісника». Тому місцева влада і надалі сприятиме розвитку та розквіту подібних заходів у районі.
Заступник голови районної ради П. Сугак привітав присутніх та побажав їм успіхів та творчого натхнення.


З музичним вітання виступила солістка Г. Тимченко - артистка Черкаської філармонії, учасниця капели бандуристів та тріо «Мальви».

Організаторами свята виступили відділ культури і туризму райдержадміністрації (начальник відділу - Н. Герасимчук) та сільський голова с. Поташні М. Рудь. Приємно здивували присутніх своїми виступами учні Поташнянської ЗОШ І – ІІ ст., вихованці дитячого садочка «Сонечко» та працівників місцевого будинку культури.

Учасники пленеру 20 серпня 2010 року відкривають виставку «Поташня – чарунка Поділля» - сім літ», у м. Києві, яка відбудеться в Національному музеї літератури України


Цікаві фото
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Мальський Іван Мефодійович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Старшина. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Новини села Поташня всі новини...»
Може бути цікаво

Музей культури села Прокопа Колісника - Сторінка села Поташня. Новини села Поташні, фото. Все про Поташню - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники