Fridge magnet wooden gears

Учитель, воїн, майстер слова

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Лютого 2018, 09:00

«Життя прожити – не поле перейти» – так називається книга нашого незабутнього земляка, мудрого вчителя, талановитого літератора, автора публікацій у районній газеті Миколи Гончаренка. І з’явилося це видання завдяки невтомному ентузіасту, почесному краєзнавцю України, директору ЗОШ №1 м. Бершаді, члену Національної спілки журналістів Григорію Погончику.

Григорій Олексійович – автор багатьох книг із історії рідного краю, а ця – особлива. У передмові до підготовленої і впорядкованої ним книги Миколи Феофановича Григорій Олексійович пише: «Напевно, сам Бог розпорядився, щоб не пропала марно праця нашого земляка, і нехай аж через 23 роки після його смерті, але творчість талановитого автора стала доступною суспільству».

Упорядник кілька років тому був вражений матеріалами учителя з Поташні М.Ф. Гончаренка, які потрапили йому в руки, – і змістом висвітлених подій, і насиченістю життєвих історій фактами, і колоритністю та багатством мови, майстерністю у змалюванні пейзажів. Тож маючи чималий борг за дві власні книги, він підготував до друку і спогади М.Гончаренка.

Г.О. Погончик: «Його новели, статті, оповідання ведуть читача складними, але разом із тим цікавими стежками бурхливого ХХ століття, лягають на душу і беруть у полон із перших рядків. Люди, які читатимуть цю книжку, безперечно, оцінять духовне й естетичне багатство творчого світу автора».

Розповідати про книгу М.Гончаренка нема потреби, її краще читати. А от ті, хто вже встиг прочитати, звісно ж, ділився враженнями. Колись давно, десь у вісімдесятих роках, Микола Феофанович зрідка навідувався до нас в редакцію, приносив свої рукописи, які друкувалися в газеті практично без правок. Був він людиною дуже скромною, розмовляв неголосно, прислухався до співрозмовників.

Правда, ми не знали: крім того, що він пропонував до друку, його архів поповнювався ще й іншими матеріалами, які писалися, як зараз кажуть, «у шухляду».

Читається книга легко і сприймається так, ніби це писав професійний письменник.

Особливо перший розділ «З мого дитинства». Тут можна провести певні паралелі з повістями Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять» і «Щедрий вечір».

Вражають сторінки книги М.Гончаренка, присвячені голодомору 1932-1933 років, періоду Другої світової війни.

Розповіді автора пересипані народною мудрістю, прислів’ями, приказками, елементами неповторного подільського діалекту.

Думаю, що цю книгу необхідно ввести до програми з позакласного читання для шкіл району.

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Стахов Іван Аполлонович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Учитель, воїн, майстер слова - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники