Fridge magnet wooden gears

Нелегка йому випала доля…

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Березня 2018, 09:00

Михайло Аврамович Швець – звичайний сільський трудівник, на його долю випали важкі випробування. Народився у селянській сім’ї у страшний для України 1933 рік. Довелося подорослішати одночасно із закінченням третього класу школи. Аби хоч якось прожити, допомогти мамі Ганні, татові Аврамові і меншій сестричці Надії, хлопець пішов працювати в колгосп.

Роботи не боявся, бо бачив, як важко працюють батьки, односельчани, його ровесники, які також були змушені рано ставати дорослими. Разом із іншими людьми стійко переносили і незгоди, і воєнне лихоліття, і післявоєнні роки. Батько із фронту не повернувся, а де і коли загинув – невідомо.

З сімнадцяти років Михайло трудився помічником тракториста. Три з половиною роки служив у морфлоті, був старшим сержантом берегової охорони. А після звільнення в запас знову колгоспне повсякдення – прокладав дороги, будував ферми, магазини, дитсадки та інше. Був і трактористом, і помічником завідувача ферми, допомагав бригадиру тракторної бригади.

Загалом же трудовий стаж ветерана – 58 років!

Із дружиною Параскою прожили в парі 62 роки. На жаль, своїх дітей не мають, а радості додають чотири племінники, рідні та друзі.

Хоч нелегка йому випала доля, та Михайло Аврамович завжди сумлінно ставився до роботи, оцінка ж його праці – численні відзнаки, грамоти, подяки, звання «Почесний колгоспник». Його портрет заносився на Дошку пошани.

28 березня славному земляку-хліборобу виповниться вісімдесят п’ять років. Ветеранські організації району і наших сіл, виконком сільської ради щиро вітають шановного односельчанина і зичать йому всіляких гараздів ще на багато-багато літ. З роси і води!

Іван ГЛАДИБОРОДА, голова ветеранської організації сіл П’ятківки і Глинського, член президії районної організації ветеранів України.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Стахов Іван Аполлонович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Нелегка йому випала доля… - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники