Fridge magnet wooden gears

Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Квітня 2011, 09:00

На святі козацької слави

Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і не менш цікавого за попередні. Тож почуте й побачене справило незабутнє враження, заставило задуматися, проаналізувати й поновити свій життєвий запас, відчути місцеву своєрідність різнопланової діяльності влади, трудових колективів та особистостей, сьогодення яких тісно пов’язане з минувшиною і традиціями краю.

Це аграрно-індустріальний район, своєрідний північнозахідний форпост нашої області. Про це говорив у своєму виступі голова Липовецької райдержадміністрації А.В. Грищук, який зазначив, що основу результативної діяльності влади вбачає в роботі спільної команди керівників, активу, територіальних громад, трудових колективів, в тому числі й редакції газети «Липовецькі вісті». Цікаво, що очолюючи протилежні за поглядами районні осередки партій, керівник району і редактор О. В. Яцунський добре співпрацюють, знаходячи спільну мову в інтересах справи і жителів Липовеччини.

Влада виділила 50 тис. грн.

редакції для придбання спеціальної друкарської машини, і тепер районна газета друкується на місці, що здешевлює її собівартість. Правда, редакція орендує приміщення в друкарні. Оскільки тираж районки невеликий і випуск її збитковий, на нинішній рік районна влада виділила редакції «Липовецькі вісті» 200 тис. грн. дотації, що є найбільшою фінансовою допомогою районкам в області і в 2-3 рази перевищує подібне фінансування в інших районах. Тож з цього приводу, крім питань соціально-економічного та культурного розвитку району, відбувся цікавий обмін думок редакторів з керівництвом райдержадміністрації та районної ради.

Зацікавили й нові підходи нинішньої владної команди, які базуються насамперед на професійності, ініціативності й відповідальності. Тож район поступово нарощує свої потужності і рейтинги його в області постійно зростають. Допомагає в цьому ВАТ «Турбівський машинобудівний завод», який виготовляє зап - частини до автомобілів за індивідуальними схемами, ТОВ «Турбівська цукрова компанія», ТОВ «Приборівські ковбаси», ПАТ «Турбівський каоліновий завод», ТОВ «Липовецький елеватор», маслосирзавод, сучасний цегельний завод та інші.

Завдяки інвесторам активного розвитку набувають сільгосппідприємства, хоч тут, як і скрізь, ще чимало контрастів і проблем.

Цікаво, що райцентр лише небагато поступається нашому, але в компактності вулиць і площ, як і в благоустрої, Бершадь вигідно вирізняється від Липовця. Правда, їм вдалося дещо обмежити розміри базарних торгів і привести їх наближених до цивілізованих.

На Липовеччині діють 29 загальноосвітніх шкіл, аграрний ліцей у Зозові, 21 дошкільний заклад. Функціонує 38 закладів культури, сім колективів удостоєні звання «народних».
Збереглося також два палаци – Мерінга в Старій Прилуці та Раковських у Козинцях.

Серед найбільших вражень – ставлення липівчан до свого культурного надбання, історії краю. Особливо запам’ятався краєзнавчий музей у Вахнівці – своєю історією створення, розмірами, наповненістю експонатами та їх різноманітністю, яких збирали не лише в районі, області, але й по всьому колишньому Союзі. В багатьох залах тут прослідковується вся історія села і краю (щось подібне нашому музею в Баланівці – П.Б.), однак чимало й «родзинок». Це муляжі багатьох тварин, в тому числі й великих парнокопитних, або ж справжні «катюші» та гармати часів Великої Вітчизняної війни, які знаходяться на подвір’ї музею. Тож чимало керівників ЗМІ області, не стримавшись, прагнули сфотографуватися біля незвичайних експонатів.

Ще один захід, учасниками якого стали редактори того дня, засвідчив справжній розмах підготовки й відзначення важливої історичної події – 360-річчя битви на річці Соб у Липовцях, в результаті якої було прорвано облогу й звільнено Івана Богуна і де полягли тисячі українських козаків та їх польських супротивників. компанія Murka games

Урочистості відбулися в річковому пониззі, за участю представників козацтва з Вінниці і численних гостей з області, керівництва району.

Тут встановили й «Хрест примирення», біля якого проходив сам мітинг, по закінченню якого на честь полеглих стріляла справжня козацька гармата. Тож будучи учасниками й цього яскравого дійства, всі ми значно поповнили свій фотоархів.

Підводячи підсумки попереднього туру конкурсу «Вінниччина очима редактора», заступник начальника управління у справах засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Г.Т. Михайльчук та в. о. голови обласної організації Національної спілки журналістів України В.М. Паламарчук відзначили важливість проведення даної акції для виявлення і висвітлення характерних особливостей у кожному районі.

Павло БАЙДАЛЮК. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Коваль Варивон Ісакович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.06.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники