Fridge magnet wooden gears

Будкевич Григорій Якович


Народився 24 січня 1900 року у с. Кальник Дашевського району Вінницької області. Заслужений лікар УРСР.
У 1918 році закінчив морську школу у м. Миколаєві.
В 1918 – 1922 роках працював фельдшером Дашевської лікарні.
З 1922 – 1927 років студент Київського державного медичного інституту. По закінченні отримує диплом лікаря – хірурга – гінеколога , працював у різних установах охорони здоровя Вінницької області (Чечельницький, Томашпільський, Ямпільський райони)

З 4.08.1934 року завідуючий Бершадською рай лікарнею. Григорій Якович Будкевич - талановитий, досвідчений лікар одразу ж викликав інтерес до себе як фахівця. Саме він зумів організувати навколо себе чудовий , дружній колектив медпрацівників, ветерани – медики , які працювали із Григорієм Яковичем завжди з теплотою згадують про нього , як гарного керівника, відмінного лікаря – хірурга із вправними руками та добру , чуйну людину.
У роки війни Будкевич Г.Я. працює начальником медичної частини , провідним хірургом. Скільки бійців врятовано за його допомогою знає лише історія. За відмінне лікування бійців та командирів Червоної Армії Будкевича Г.Я. нагороджено орденом Червоної Зірки, медалями «За бойові заслуги» та іншими бойовими нагородами.
 

17. 09. 1945 року Григорій Якович повертається у Бершадську рай лікарню і одразу ж приступає до виконання своїх посадових обов’язків завідувача лікарнею.
За проведену якісну та сумлінну роботу по відбудові Бершадської районної лікарні Будкевича Г.Я. нагороджують орденом Трудового Червоного Прапора.
 

Період 40 – 50 років – це час епідемій інфекційних хвороб, нестачі медикаментів, коштів , продуктів харчування. Медики району на чолі із своїм лідером намагаються компенсувати всі проблеми своїм професіоналізмом , самовідданою подекуди виснажливою працею на медичній ниві. Саме Григорій Якович започаткував проведення профілактичних днів і оглядів , тижневиків боротьби із раком та туберкульозом.
 

З 8 – 12 жовтня 1952 року головний лікар Бершадської лікарні був делегатом 8 з’їзду хірургів України від Вінницької області.
 

У 1957 році Міністерство охорони здоров’я УРСР відзначає роботу Бершадської районної лікарні та сумлінну працю її керівника , Будкевичу Г.Я. оголошується подяка МОЗ УРСР.
 

У 1959 році Будкевичу Г.Я. присвоюється звання заслужений лікар УРСР.
 

До 28. 02. 1962 року Григорій Якович займає посаду головного лікаря Бершадської рай лікарні Потім з урахуванням стану його здоров’я , переводиться на посаду завідувача хірургічним відділенням , де працював до останнього дня свого життя.
 

27. 04. 1964 року Г.Я.Будкевич помер.
Населення Бершадщини глибоко шанує та поважає талант і професіоналізм головного лікаря Бершадської ЦРЛ з 1934 до 1962 року. Тридцять років життя і діяльності віддане служінню медицині , людям , вірності клятви Гіппократа.
Іменем Г.Я.Будкевича названа вулиця де розміщена Бершадська ЦРЛ, на корпусі колишнього хірургічного відділення встановлена меморіальна дошка.
Люди старшого покоління і досі згадують БУДКЕВИЧА Г.Я. , як неперевершеного хірурга , порядну , щиросердечну людину , яка всього себе віддала охороні здоров’я людей , саме завдячуючи йому було врятовано тисячі життів і подаровано радість бути і працювати на цій Землі.
 


Дивіться також в розділі  Персоналії Бершадці
»  Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку, графіки, пластики... які знаходяться в збірках, гале-реях і музеях різних країн світу: України, Словаччини, Чехії, Польщі, Білорусії,...
»  Кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри селекції і насінництва Вінницького державного аграрного університету. Народився 6 січня 1952 р. у с. Кидрасівка. Освіта вища. Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут у 1981 р....
»  Шлях у велику науку у братів Леоніда та Миколи Тузенків почався у школі рідного села.
»  Директор департаменту митної варти та організації боротьби з порушеннями митного законодавства Державної митної служби  України.   Випускник 1998 р.
»  Фартушняк Анатолій Дем`янович
»  Шевчук Федір Харитонович
»  Годованець Ганна Дмитрівна
»  Медвідь Левко Іванович
»  Роїк Віра Сергіївна
»  Скеля-Студецький Микола Миколайович
Всі статті розділу Персоналії Бершадці »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Кордаковський Кирило Іванович (1907) 1907 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 05.06.44. Похов. с. Поприкень, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Будкевич Григорій Якович - Бершадчани - наші видатні земляки. Знай наших - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники