Fridge magnet wooden gears

До вузів – через тестування

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Квітня 2009 р

Нинішнього року в Україні уже вдруге проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників закладів системи загальної середньої освіти. Така система оцінювання знань має як прихильників, так і опонентів. Як би там не було, але до вищих навчальних закладів абітурієнтів прийматимуть саме за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Докладніше про це розповідає начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Т. ПОЧВІРНА.

– Людмило Тимофіївно, у березні завершилася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання, яке проводитиметься в травні-червні. Тож скільки бажаючих проходити тестування?
– В загальноосвітніх навчальних закладах нині навчаються 505 учнів 11-х класів, 453 з них (89,7%) зареєструвалися для участі у зовнішньому оцінюванні. Крім того, проходити тестування виявили бажання і 45 випускників минулих років. Таким чином, всього зареєструвалося 498 учасників ЗНО.
До речі, усі вони проходитимуть тестування з української мови та літератури. Оцінити за новою технологією свої знання з математики зголосилися 238 учасників, з історії України – 188, біології – 149, хімії – 40, географії – 38, фізики – 37, з іноземної мови – 35.
– 14 і 21 березня проводилося пробне тестування з окремих предметів. Що можна сказати про його результати?
– Загалом в районі пробне тестування із 373 зареєстрованих пройшли 352 (94,4%) потенційні абітурієнти. Для пробної оцінки знань із навчальних предметів учасники перевагу віддали українській мові та літературі (201) та математиці (92). Історію України обрали 19, англійську мову – 16, хімію – 11, біологію – 7, фізику – 5 майбутніх абітурієнтів.
Учасники пробного тестування мали можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього неза лежного оцінювання, потренуватись у розв’язанні завдань, які за формою, але не за змістом, аналогічні тим, які будуть на основній сесії.
Крім того, вони мали змогу навчитись розподіляти час.
Пробні тести сприяли й психологічній адаптації випускників до тестування. Словом, це була своєрідна репетиція перед основною сесією зовнішнього оцінювання.
– Графік проведення зовнішнього неза лежного оцінювання навчальних досягнень випускників закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2009 році, затверджено.
Тож коли і з яких предметів воно проводитиметься?
– Сесія основного оцінювання цього року пройде в період з 6 травня по 5 червня.
Тестування проводитимуть - ся: 6 травня – з історії України, 8 травня – з біології, 12 травня – з фізики, 15 травня – з географії, 19 травня – з української мови і літератури, 26 травня – з математики, 2 червня – з англійської мови, 3 червня – з німецької та французької мов і 5 червня – з хімії.
До кінця червня учасники зовнішнього неза лежного оцінювання отримають сертифікати, а вищим навчальним закладам будуть надіслані бази даних про результати ЗНО, зазначені в сертифікатах.
Усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання бажаю успіхів.
Взяв інтерв’ю Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Гальчук Арсеній Аполлонович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Матрос. Загинув 00.03.42. Похов. м. Севастополь, Крим.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

До вузів – через тестування - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники