Твори земляків

 Коли настає ніч…

Коли настає ніч…

Коли настає ніч і своїм покривалом огортає все навколо, я відчуваю, як благодать душевного спокою, якої так чекав, нарешті прийшла. Дрібні турботи минулого дня: смуток і радість, лукавство, підлість і зрада, все те, що змушує людину метушитися у замкнутому колі суєти, зникає. Я не боюся темряви, бо це – єдине, що дає можливість не бачити того, чого не хотів би бачити. А містичний страх... читати далі ...»

 Величальна

Величальна

Цвіте світанково Подільська земля, Шумлять пшеницями дорідні поля. Співає усміхнений рідний мій край Свою величальну про мир і розмай. Над Бугом-рікою веселка цвіте, І сонце усюди нам сяє ясне, І луки, і доли шепочуть мені: «Не зрадиш ніколи своїй стороні». – Не зраджу ніколи, – шепочуть вуста, Ні саду, ні полю, ні спілим житам. Я дощик росистий візьму розіллю У свіжу... читати далі ...»


 Подих весни

Подих весни

Надворі ще зима, ще часто пада сніг, Та чути, що весна уже неподалік. Ось березень настав і дав ходу весні, Враз з неба розігнав він хмари снігові. Вже сонце зазира своїм промінням скрізь: На луки і поля, за сині гори, в ліс. І скрес на річці лід, бруньки як налились, Вертають журавлі, курличуть до весни. А дівчина-весна вже шати добира, Аж сяє увесь ліс у сукні-первоцвіт.... читати далі ...»

 Рідний край

Рідний край

Краю рідний, мій лелечий краю! Шум діброви і небесна даль. Я краси подібної не знаю Україна-то квітучий рай. Українська мова – чарівниця, Мелодійна, чиста і п’янка. Кришталева із джерел водиця, Солов’їна пісенька дзвінка. Україна – то моря пшениці, То пахуча вранішня роса, Ясних зір відбиток у криниці – Це природи первісна краса. Україно, ти вишнева казка,... читати далі ...»

 Україні

Україні

Алмази, діаманти, Коштовнії рубіни Усе це віддала б я Для долі України. Рости, моя державо, Рости, моя, на славу. Плекайся, рідна мово, Шануйся, рідне слово. О земле неозора, Глибокі сині ріки, Лани пшениці довгі, І сльози на повіках. І де б я не бувала, Кого б не зустрічала – Немає місця того, Де ллється рідне слово. Моя прекрасна ненько, Любов моя глибока,... читати далі ...»

 Моя Бершадщино

Моя Бершадщино

Моя Бершадщино крилата, До болю рідний серцю край. Моє село й батьківська хата – Земний для мене сущий рай. Тут пахнуть хлібом спілі ниви, Й повітря чиста голубінь, З дитинства рідні теплі зливи, Й столітній дуб кидає тінь. Моя Бершадщино зелена! Де б я у світі не була, Моя любов така шалена, О ти, Бершадщино моя! Молюся Господу за тебе, Щоб розквітав мій рідний... читати далі ...»

 Моє село

Моє село

Моє село, моя ти біль. Похилена, як сум, хатина. Допоки мамин цвіте хміль, Допоти я її дитина. Обніму грушу престару, Най гойдалку почепить тато. Із тирси ляльку віднайду І буду ніжно колихати. А потім стежкою пройду, Де стільки босою ходила. З вербою щиро обіймусь, Якій секрети говорила. Натрудженим рукам вклонюсь, Що пестили мене й ростили. У церкві Богу помолюсь, Піду... читати далі ...»

 Моя Батьківщина

Моя Батьківщина

Моя Батьківщина – це квітка у полі. Моя Батьківщина – це верби й тополі. Моя Батьківщина – це пташка у лісі. Моя Батьківщина – солома у стрісі. Моя Батьківщина – найменша комашка. Моя Батьківщина– волошка й ромашка. Моя Батьківщина – ставок вдалині І навіть маленьке білчатко в дуплі. Моя Батьківщина – це сонечко ясне, Блакитні... читати далі ...»

 Жінка

Жінка

Нехай мені випали втрати й страждання, І сльози, і кривди недобрих людей, Все ж я вірю у світло і чисте кохання! І вірю у зорі серпневих ночей! А хто мені зрадить, той зрадженим буде, А хто зведе наклеп – осудиться сам. У щирім сумлінні іду поміж люди З вродливим коханим – природи дитям!   А той, хто ламає і квіти, і вірші, І крони зелені, немов... читати далі ...»

 Запізніле кохання

Запізніле кохання

Мов запізніла квітка, для когось ти цвітеш, Не першу й не останню любов свою несеш. І подумки ласкаю я губи-пелюстки, І Господа благаю, прийди до мене в сни. Твої чарівні очі – немовби дві зорі, Для когось вони світять, та жаль, що не мені.   Така вже, мабуть, доля дісталася мені – З тобою зустрічатись таємно і у сні. Уже дорослі діти, онуки – школярі,... читати далі ...»

Сторінки:
3 2 1Останні новини
Може бути цікаво
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення