Fridge magnet wooden gears

Серебрія - моє село

Школа

Перша школа в селі Серебрія була збудована в 1909 році. Це була невелика стара глиняна хата, під соломою, з малими вікнами. До цієї школи не всі могли ходити навчатися. Здобували освіту тільки діти багатих селян, котрі могли заплатити дякові за навчання. Дяк мав церковну освіту, вмів читати й писати, бо на той час в селі не було письменних людей. Після жовтневої революції, у 1918 році, школа була зруйнована.

В 1923 році школа почала працювати в хаті дяка Ярославського Дорохтея Кириловича, де вчителем був Горецький. А в 1924 році перейшла в приміщення конюшні панського лакея. Пізніше побудували школу на тому місці, де тепер сільський Будинок культури. Вчителями були вихідці з Серебрії - Чернійчук Опанас Андрійович (Стригун) та Соболевський Олександр Митрофанович.

В школі було три класи.

Після війни школа не працювала, а після звільнення, в 1945 році, вчителями стали Коваль Яким Карпович та Гордєєва Мотря Онуфріївна.
В 1972 році школа перейшла в новозбудоване приміщення. Вона була початковою чотирирічною до 1988 року.

Зараз в школі навчається 39 учнів, їх навчають 12 вчителів.


Бібліотека

Сільська бібліотека має давню історію, але під час Жовтневої революції вони були втрачені..

Найстарші жителі села розповідають, що сільська бібліотека була заснована у 1929 році. Вона знаходилася при сільській школі. В окремій кімнаті продавалося канцелярське приладдя: чорнило, чорнильниці, пера, зошити… Там же, на двох змайстрованих учнями дерев’яних поличках, знаходились книги.

Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека не дуже постраждала. Після війни вона почала поповнюватися книгами. У 1950 році сільську бібліотеку перенесли в інше місце – в сільську хату.

Там уже почав працювати бібліотекар – Явдокія Тимофіївна. Вона мала освіту, допомагала читачам у виборі книг та могла пояснити незрозуміле.

Бібліотеку перенесли в приміщення сільської ради. Бібліотечний фонд збільшився до кількох сотень книг, що знаходилися на декількох стелажах.

У 1956 році сільська рада вирішила перенести бібліотеку до приміщення сільського Будинку культури. Це була невелика споруда, в котрій, крім бібліотеки, містилася музична школа та кімната для виховної роботи з дітьми.

В 1961 році почав будуватися новий Будинок культури. У 1964 році будівництво завершили. Там і розмістили сільську бібліотеку.

Зараз бібліотека знаходиться в тому ж Будинку культури, налічує понад

7000 книг, 600 примірників газет та журналів.


Сторінки:
3 2 1
Дивіться також в розділі  Серебрія
»  Першим поселенцем місцевості, де згодом з'явилося село, у середині Х/ІІ століття був польський дворянин Серебринський, від прізвища якого і походить назва села.
»  У виданні « Історія міст і сіл УРСР. Вінницька область» Харків. 1972 р. про наше село записано: Серебрія — село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру — 44 км, до найближчої залізничної станції Удич — 12 км. Населення...
Всі статті розділу Серебрія »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Савлук Григорій Парфеньович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Новини села Серебрія всі новини...»
Може бути цікаво

Серебрія - моє село - Сторінка села Серебрія. Новини села Серебрія, фото. Все про Серебрію - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники