Душа, окрилена словом

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Липня 2016, 10:00

Вперше цього сивочолого, підтягнутого, енергійного чоловіка я побачив десять років тому.

Микола Сергійович Рудик завітав до редакції й запропонував до друку кілька власних віршів, які тут же й енергійно сам прочитав. Це були, на перший погляд, прості, але водночас щирі, наповнені глибокою любов’ю до людей і рідної землі поезії. Самобутній автор тепло розповідав і про свою велику дружну родину, про рідне село Михайлівку. Його мило - звучні поетичні рядки і щирі розповіді зачаровували. Відчувалося: мій співрозмовник – людина талановита, з добрим серцем і щедрою душею.

Відтоді кожна нова наша зустріч – це духовне збагачення, хвилини приємного спілкування, які додають бадьорості, позитивної енергії, адже Микола Сергійович має багатий життєвий досвід, з приязністю ставиться до людей, у нього добре розвинуте почуття гумору. І для кожного він знаходить душевне, тепле слово.

... Зростав Микола Рудик у багатодітній працьовитій дружній сім’ї. Батьки Сергій Степанович і Параска Власівна своїм дітям – двом донькам і чотирьом синам – змалку прищеплювали людські чесноти, любов до праці, наполегливо дбали про те, щоб кожен із них здобув вищу освіту. Вже більше двадцяти літ минуло відтоді, як Сергій Степанович відійшов у інший світ, а Микола Сергійович і досі, все життя з теплотою, великою шаною і вдячністю згадуватиме свого батька, який зіграв, мабуть, вирішальну роль у його вихованні.

Після закінчення школи хлопець працював у місцевому колгоспі. Відслуживши в армії, навчався в Одеському інституті народного господарства. А потім працював за фахом, багато років трудився і на керівних посадах, зокрема, очолював сільські ради у Серебрії та Михайлівці. Вже десять років перебуває на заслуженому відпочинку. Разом із дружиною Раїсою Андріївною виховали двох доньок, пишаються онуками.

Про трудовий шлях Миколи Сергійовича мені відомо мало, адже раніше наші життєві дороги не пересікалися.

Однак із його розповідей можна зробити висновок: нелегко було у ті часи головувати у селах. Рудик дбав про розвиток територіальних громад і, як і його батько, шанував людей. Земляки теж поважали і поважають його за активну життєву позицію, небайдужість, прагнення зрозуміти і допомогти.

Микола Сергійович і досі, в міру можливостей, переймається проблемами односельців – когось підтримає добрим словом, комусь реально допоможе зрушити з місця проблемне питання. Про те, чим живуть земляки, які проблеми доводиться їм розв’язувати, він регулярно розповідає на сторінках районки, обласної газети «Вінниччина».

До речі, матеріали Миколи Рудика актуальні, спонукають до роздумів, їх активно обговорюють. А ще талановитий автор пише гарні, щирі, мелодійні вірші, які теж схвально сприймаються читачами і слухачами. У 2010 році вийшла друком його перша збірка поезій «Мелодія душі», наступного року друга, яка отримала назву «Летять роки...». До неї увійшли не лише поетичні твори, а й публіцистичні матеріали, зокрема, розповіді про земляків та їхні проблеми.

Наразі Микола Сергійович готує до друку ще дві книги.

Самобутній поет бере участь у різних масових заходах, де читає власні поезії.

Варто сказати про те, що Микола Рудик – член Національної спілки журналістів України, у 2010 році його, як кращого позаштатного автора районної газети «Бершадський край», відзначено премією імені Василя Думанського. Сам він вважає, що поетичні гени успадкував від свого батька, який мав талант писати жартівливі вірші, пісні, про що у свій час навіть розповідала газета «Сільські вісті». До речі, брат Миколи Володимир теж пише гарні вірші, видав книгу «Дорогою життя», а в активі сестри Марії Ясакової-Рудик кілька збірок поезій, її пісні лунають по всій Україні та за її межами.

Цікаво, що і дружина Миколи Сергійовича Раїса Андріївна теж активно дописує до районки і цьогоріч була відзначена грамотою редакції.

Схильний до творчості і їхній онук Володимир, який у своєму доробку має кілька публікацій. Тож традиції старших Рудиків продовжуються.

Про цю неординарну родину можна було б довго розповідати. Сьогодні вона неодмінно збереться у широкому колі і віншуватиме Миколу Сергійовича з гарним ювілеєм – 70-річчям від дня народження. Приєднуємося і ми до вітань і щиро бажаємо ювіляру козацького здоров’я, бадьорого настрою, сімейного щастя, миру і добра, творчого натхнення, життєвої енергії і всіляких гараздів у житті.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Архипчук Артем Антонович (1894) 1894 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 07.11.44. Похов. с. Тисадерж, Угорщина.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Душа, окрилена словом - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення