Проблеми освіти, кадрові питання

 • Подобається0Не подобається
 • 8 Квітня 2013, 00:23


На знімку (зліва направо): заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака вітають М.П. Грабчака з обранням головою районної ради. Фото автора.

Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження голови районної ради. Понад чотири місяці ва кантною була й поса да редактора ра йонної газети «Бершадський край». І хоча на порядку денному сесії значилося 14 питань, багатьох в залі чи не найбільше цікавило те, кого саме оберуть головою райради та призначать редактором.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака та його заступники, депутат обласної ради С.П. Савченко, заступники, начальники управлінь, відділів, служб РДА, міський, сільські голови, директори загальноосвітніх шкіл, керівники районних підрозділів міністерств і відомств України, промислових і сільськогосподарських підприємств, районних установ, організацій, представники політичних партій і громадських організацій.

Вів засідання сесії заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, який проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період, кадрові призначення в районі. Депутат районної ради, керівник філії «Бершадський райавтодор» В.А. Головатюк виступив з інформацією про діяльність філії та про стан шляхів і доріг у районі і заходи по їх утриманню.

Про стан та перспективи розвитку освітньої галузі району доповідала начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Л.І. Дзюбенко. Стратегічний розвиток Бершадщини, зазначила вона, визначено районними програмами, яких більше десятка. У районі 39 дошкільних навчальних закладів, з яких функціонують 37. Наразі дошкільною освітою охоплено 63% дітей. Велика увага приділяється матеріально-технічному забезпеченню та створенню комфортних умов для перебування дітей у ДНЗ.

Лідія Іванівна навела конкретні приклади, де проведено капітальні ремонти дошкільних навчальних закладів. Відзначила вона зміни на краще і в організації харчування дітей.

Серед найважливіших проблем розвитку галузі є збереження оптимальної мережі навчальних закладів. Нині загальна кількість учнів становить майже шість тисяч, кількість класів – 415. У шести ЗОШ І-ІІ ступенів району навчаються від 26 до 37 учнів. У зв’язку з цим та на виконання розпорядження облдержадміністрації відділом освіти РДА направлено листи окремим сільським радам з пропозицією винести питання реорганізації діяльності малокомплектних шкіл на розгляд громад, однак поки що в районі не реорганізовано жодної школи.

З 1 вересня минулого року впроваджується новий державний стандарт загальної початкової освіти, тож відділом освіти та загальноосвітніми школами розроблено і реалізується план відповідних заходів.

Актуальне питання – комп’юте ризація шкіл. Відповідно до програми поліпшення якості природничоматематичної освіти планується закупити комп’ютерні класи на загальну суму сто тисяч гривень, комплекти «Школяр» для кабінетів фізики. Розпочато роботу щодо створення шкільних веб-сайтів у навчальних закладах району, створено веб-сайт відділу освіти РДА. Навиками інформаційно-комп’ютерних технологій володіють 96% учителів. Підручниками та навчальними посібниками учні шкіл району забезпечені на 98%.

У 2012 році організовано та на високому рівні проведено державну підсумкову атестацію, без порушень пройшло й зовнішнє незалежне оцінювання.

Відділ освіти активно здійснює інноваційну та експериментальну діяльність. Лідія Іванівна говорила про нові підходи та нетрадиційні форми, які широко використовуються у роботі з педагогічними та учнівськими колективами. Ефективно ведеться освітянами й робота з обдарованою учнівською молоддю. Вживаються заходи й щодо організації та проведення літнього оздоровлення дітей, охоплення позашкільною освітою учнів. Детальніше про це наша газета уже писала.

Підсумовуючи, Л.І. Дзюбенко наголосила: загальноосвітні, дошкільні та позашкільні навчальні заклади району минулого року працювали ефективно, примножуючи здобутки освітянської галузі. Однак у діяльності відділу освіти, навчальних закладів району, за її словами, є й невирішені проблеми, зокрема: створення оптимальної мережі дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення рівного доступу до якісної освіти; організація інклюзивного навчання дітей з особливими потребами у дошкіль них та загальноосвітніх навчальних закладах; недостатнє фінансування для зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів; виведення котелень із підвальних приміщень; впроваджен - ня енергозберігаючих технологій тощо.

В обговоренні цього питання взяли участь депутати районної ради М.П. Дяченко, С.О. Сторожук та П’ятківський сільський голова Л.А. Свистун, після чого було прийнято відповідне рішення.

На сесії було затверджено звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік, внесено зміни та доповнення до рішення 6 сесії 6 скликання від 29.04.2011р. «Про програму зовнішнього вуличного освітлення населених пунктів Бершадського району на 2011-2014 роки», до рішення 9 сесії районної ради 6 скликання від 4.11.2011р.

«Про програму розвитку територіальних громад Бершадського району на 20122013 роки».

Депутати також затвердили програму використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної і комунальної власності, інвентаризації земель у Бершадському районі на 2013 рік, програму протидії захворюванню на туберкульоз у Бершадському районі на 2013-2016 роки.

Розглянуто й інші питання, прийнято відповідні рішення.

Враховуючи клопотання райдержадміністрації, районна рада вирішила призначити редактором районної газети «Бершадський край» Федора Харитоновича Шевчука.

Перед розглядом питання про обрання голови Бершадської районної ради М.Г. Бурлака, який очолював районну раду 5-го та 6-го скликань, подякував усім за співпрацю, взаєморозуміння, спільну послідовну роботу по реалізації програми соціально-економічного і культурного розвитку району, висловив сподівання щодо плідної співпраці і в подальшому. Михайло Григорович запропонував обрати головою райради керуючого справами виконавчого апарату райради М.П. Грабчака. Інших пропозицій не надходило, тож абсолютною більшістю голосів головою районної ради було обрано Миколу Петровича Грабчака.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
5 фото   
<b>Волейбольний турнір імені Василя Ободнюка</b><br />10 березня 2012 року в приміщенні Флоринської загальноосвітньої школи відбувся ХІІ волейбольний турнір присвячений...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Березівка
Грищенко Іван Прокопович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 07.11.44. Похов. с. Ракош, Угорщина.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Проблеми освіти, кадрові питання - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення