На знімку: соціальний працівник обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Л.В. Кафарська проводить зі студентами медколеджу брейн-ринг. Фото Сергія КІСИКА.
За розрахунками, в Україні нині інфіковано більше 1,5% дорослого населення, в абсолютних цифрах це понад 450 тисяч чоловік, хоча офіційно зареєстрована 141 тисяча інфікованих. В нашій області, навів дані Ігор Анатолійович, на початок нинішнього року на диспансерному обліку стояло 1299 чоловік з ВІЛ-інфекцією СНІДу. Вінниччина, в тому числі і Бершадський район, поступово стають регіонами з високим рівнем поширення цієї епідемії.
– У Вінницькій області, – продовжував розповідь І.А.
Матковський, – протягом останніх років передача ВІЛ-інфекції відбувається переважно статевим шляхом, який найбільш небезпечний. Саме тому особливу увагу приділяємо молоді.
Варто зазначити: Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, якому влітку виповнюється шість років, досить прогресивний і високо котується навіть за кордоном. Він має стаціонар, поліклініку, дві лабораторії, організаційнометодичний та адміністративний відділи. Центр активно займається лікуванням, профілактикою та діагностикою.
Між іншим, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації кабінети СНІДу (кабінети довіри) створюються і в районах. Такі вже відкрито в Бару, Жмеринці, Ладижині.
Лікарі, фахівці переконані: у боротьбі з цією хворобою не повинно бути байдужих людей, адже СНІД загрожує не тільки ін’єкційним споживачам наркотиків, а й кожному, чия поведінка є небезпечною.
Саме тому працівники обласного центру так багато проводять інформаційно-профілактичних заходів – тренінгів, конкурсів, КВНів, брейн-рингів тощо. І відбувається це в неформальній обстановці, в ігровій формі, в чому ми переконалися. Їхні технології залюбки беруть на озброєння на місцях.
До речі, того дня соціальний працівник обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Л.В. Кафарська провела зі студентами вікторину на відповідну тематику, брейн-ринг. Переможці та учасники ігор отримали призи від районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який очолює Т.В.
Кубко. А ще хлопці та дівчата переглянули короткометражний відеофільм «Склади свій тест». Майбутні медики розширили свої знання з професійної безпеки, отримали ґрунтовні відповіді на численні запитання, а також довідкову літературу.
Організатори та учасники цього неординарного заходу переконані: лише спільними зусиллями можна подолати цю недугу і вилікувати наше суспільство.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.