Fridge magnet wooden gears

Талановиті діти - окраса рідної землі

  • Подобається15Не подобається
  • 25 Лютого 2011, 09:00

«Талановиті діти – окраса рідної землі!» – під цим гаслом 18 лютого 2011 року районним відділом освіти та методкабінетом на базі Тернівської ЗОШ І – ІІІ було проведено семінар вчителів фізики на тему: «Елементи навчальної організації праці під час проведення уроків».

В цей холодний зимовий день Тернівка тепло зустріла гостей з усього району. Розпочався семінар з екскурсії по школі, яку для нас провела разом із своїми учнями вчителька вищої категорії Іванова О. С. Як ми дізналися, школа існує в селі понад 150 років, а приміщення, у якому зараз навчаються учні, побудовані у 1985 році.

У світлому та зі смаком оформленому коридорі нас гостинно прийняли вчителі та учні, директор школи Ярмійчук Тетяна Францівна. Вони презентували візитку, у якій розповіли історію школи та її сьогоденні справи. Тернівська школа має свою особливість – тут запам’ятовується усе хороше, добре. Не забувають прізвища усіх вчителів та директорів, що працювали у даній школі. При вході висять стенди «Що таке добро і зло», «Паспорт школи», «Обдаровані діти», «Наші медалісти». Вражає велика дослідницька робота, результати якої зібрані у кімнаті Пам’яті. У цій невеличкій світлиці підібраний матеріал про кожного учасника Великої Вітчизняної війни та вдів воїнів з села, оформлений постер у вигляді Книги, вдало зібраний куточки Холокосту та воїнів-афганців. Серед дорогих серцю експонатів – невеличка панорама, присвячена Голодомору, у якій використані креативні ідеї заступника директора школи з виховної роботи Пугач Людмили Леонтіївни. Стіни коридору прикрашає ціла картинна галерея «Моє рідне село», яку створили учні під керівництвом вчительки малювання Чапалди І. Б. Ми заглянули у кожний клас, відвідали кабінети математики, української мови, початкових класів. Вразила доброзичлива та невимушена атмосфера, яка панувала повсюди. Але головне - нас чекало попереду у кабінеті фізики.

Вчитель фізики Комайгородський О. В. поділився з учасниками семінару власними методичними знахідками, які вдало продемонстрував під час проведення уроків у 10 та 7 класі та виховному заході «Фізика та астрономія – науки про пригороду», що готували усі учні школи.

«Чим поєднуються між собою рух дерев під час сильного вітру та дитяча забавка – гойдалка? Хто йде поруч, але сліду не лишає?». - Тут поєднався і «Крихітка-Єнот» і побудова зображень у плоскому дзеркалі, і виведення формули Гюйгенса і різнобарвна ромашка. Що обов’язково має бути у сучасного вчителя фізики – своя віртуальна лабораторія! Олег Володимирович поєднав комп’ютерні технології з досягненнями класичної методики, інтерактивні методи з індивідуальною роботою з дітьми. Він чітко прописує хронометраж уроків, продумує наочності та різнорівневі завдання. Тому й заходи пройшли легко і невимушено. Діалог вчителя з учнями супроводжувався гумором, доброзичливим ставленням, демократичним стилем спілкування. У своїй роботі Комайгородський О. В. використовує принцип Р. Декарта «Щоб удосконалювати розум, треба більше роздумувати, ніж заучувати». Тому результатом такої роботи стала активність учнів та ґрунтовні знання. В обговоренні виступили заступник начальника відділу освіти Кустрич І.М., вчителі Кушнір Л.І., Гудименко О. М., Оперчук Н.В., Галащенко Ю.А. Із заключним словом виступила директор школи Ярмійчук Т.Ф.

Пишаються тернівські вчителі досягненнями теперішніх учнів – переможців ІІ етапу предметних олімпіад, золотих та срібних призерів різноманітних інтерактивних турнірів, спортивних змагань, лауреатів музичних конкурсів, а також своїми випускниками – людьми, що прославили рідне село далеко за межі України. Нам знайомі доктори та кандидати наук випускники Тернівської школи – Гордієнко В. П., Жорницький О.Л., Карамушка Л. Я., Гомеля М. Д., а також заслужений аграрій України Хливнюк М. Ф. та заслужений будівельник України Вішталь В. Їхні імена занесені в «Сучасну Українську енциклопедію», а учні намагаються бути гідними своїх славних односельців. «Не забувайте хто ви є і звідки та від зірок вертайтеся назад!» – закликають вчителі!

Ми вдячні педагогічному колективу Тернівської школи на чолі з директором Ярмійчук Т.Ф. за гарний досвід, яким вони поділилися з учасниками семінару.

Голова районного методичного об’єднання вчителів фізики, вчителька Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 Титарчук М. Г.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Веник Гаврило Дем'янович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Талановиті діти - окраса рідної землі - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники