Fridge magnet wooden gears

Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні

 • Подобається5Не подобається
 • 30 Липня 2011, 15:41


Керівник ТОВ «Світанок-Агросвіт» Олег Іванович Ковбасюк організацією нинішніх жнив задоволений.

Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля, жнивуючи трьома комбайнами «Форшріт» і двома «Класами», впоралися з їх обмолотом всього за десять днів і знову, вже не вперше, першими закінчили жнива в районі. Директор господарства О.І. Ковбасюк розповів, що за те, щоб хліб своєчасно потрапив у засіки, уболівав не тільки він, а й всі учасники жнивного комплексу робіт.

Щодо їх темпів, то в цьогорічних умовах ними дійсно можна гордитися. Тим більше, що у Шляховій встигли вже затюкувати і завезти на зберігання до тридцяти тисяч тюків соломи. Та й урожайність озимої пшениці, за попередніми даними, перевищує 50 центнерів з гектара. Міг би бути цей показник ще вищим, якби одне з полів не зачепив градобій.
За рахунок чого шляхівчанам щороку вдається бути першими? За словами Олега Івановича, насамперед, завдяки тому, що про це посправжньому почали турбуватися ще за два-три місяці до жнив. От і обійшлися без жодної серйозної поломки у загінках. Учасники жнивного комплексу робіт вважають, що якби не перешкоджали дощі – жнива закінчили б ще швидше. Адже навіть в таких умовах, якими вони були, вони молотили хліб щодоби на площі 130-150 гектарів.

Причому, щоб уникнути втрат, вночі не працювали, а тільки у світловий день. Валовий намолот ранніх зернових тут сягнув у цьому році 4,4 тисячі тонн, що набагато більше, ніж торік.
Неабиякі надії у Шляховій покладають і на кукурудзу, яку вирощують на площі 600 гектарів, на інші культури. Як тільки нічого не постане на заваді, валовий намолот зерна за рік становитиме, за попередніми розрахунками, 8-8,5 тисячі тонн. Такого у Шляховій ще не було. Тому комбайнери Ігор Сокоркін, Юрій Душко, Михайло Зарубенко, Іван Скорик, Федір Надворний, який жнивував у цьому році напару з сином Русланом Гайдуком, Михайло Гардиш, Петро Теплицький, Михайло Білик такими темпами робіт, як і заробітками, задоволені. За жнива – практично за десять днів – комбайнери заробили по 5-6 тисяч гривень і по кілька тонн зерна, і нині допомагають на жнивах сусідам.

В цілому у Шляховій, що планували – того домоглися.

Озима пшениця сорту «Фаворитка» видала на окремих площах по 60 центнерів з гектара.

Непоганими темпами жнивують у цьому році і в Тирлівці. Хоч у цьому господарстві лише два комбайни – «Джон-Дір» і «Форшріт», комбайнерами на яких Володимир Близнюк і Володимир Данішевський, на день, коли готувався цей матеріал, залишилося жнивувати не більше двох діб.

На жаль, значної шкоди зерновим, як і іншим культурам, завдав у цьому господарстві градобій. Кажуть, що на десятках гектарів практично не було що молотити.

А от на кожному з 135 гектарів поля, яке стихія не зачепила, намолочували до 55 центнерів зерна. В цілому, за словами директора цього господарства А. Г. Христича, врожайність ранніх зернових становитиме до 40 центнерів з гектара.

На зернотоку вже закінчували возити все збіжжя після першої очистки в комори. На осінь тут планують ввести в дію ще й зерносушарку на твердому паливі потужністю до 150 тонн за добу. Водієві зернотоку Андрію Старинцю і механізатору Олексію Мельнику ніколи вгору було глянути – настільки поспішали звезти все під дах.

Та чи не найконтрастнішими показники врожайності виявилися у ТОВ «Жорняки», хоч жнивували тут не менш старанно, як у двох попередніх господарствах. І цьому до певної міри є пояснення. Виявляється, що формувалися вони не рік і не два. Директор цього господарства М. Н. Рибак розповідав, що і насіння на полях однакове, і технології, і техніка, працювали ті самі кадри, а от на великокиріївських землях врожайність виявилася на 10-12 центнерів нижчою, ніж на більш доглянутих війтівських. Великокиріївські вже роками не вдається довести до ладу, от і результати. Комбайнери Василь Іванчук, Петро Чалій, Іван Прісняк те і робили, що поглядали на хмари, які починали з'являтися на горизонті, адже не обмолоченими ще залишалися до 80 гектарів поля.

Щоб дві «Ниви» і «Дон1500» не простоювали, бо ще й відстань до зернотоку була чимала, за кожним було закріплено по два автомобілі, які возили зерно. Належне треба віддати М. Н. Рибаку і за те, що зберіг пожежний автомобіль, який вже найдавніший у районі, а ще чергував у повній готовності на жнивному лані.

Окремі сорти пшениці тут видавали навіть по 50 центнерів з гектара. Якби у свій час не занедбали окремі поля, середній показник врожайності теж міг би бути кращим.

Нарікають механізатори цього господарства навіть не на стару техніку, а більше на погану якість запасних частин, їх дороговизну.

Отже, якби на жнивному лані району не такі контрасти, як от у даних господарствах, по показниках урожайності, то і по району ми мали б кращі результати.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
3 фото   
<b>Жінки в МХП: жительки Вінниччини – про свою роботу в рідному краю</b><br />Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Скапоущенко Іван Андрійович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення