За його словами, школи області не закриваються, а оптимізуються задля покращення якості освіти, особливо дітей у сільській місцевості.
«У закладах, де навчається від 5 до 20 дітей, значно зростає вартість утримання одного учня, але якість освіти низька. Згідно з розрахунковою нормою на одну дитину, за якою здійснюється планування бюджетних видатків, 8590% направляється на заробітну плату та оплату енергоносіїв. Проблематичним є організація харчування та медичного обслуговування у таких школах», – зазначає Іван Мовчан.
А головне, як відзначає він, у школах з малою наповненістю учнів один учитель, як правило, вимушений викладати кілька навчальних предметів, відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота. Учні таких шкіл не мають можливості обирати тип навчального закладу, профіль навчання, факультативи, гуртки, секції, їх часто навчають вчителі, які не є фахівцями з предмету.
Утримування одного учня в малокомплектній школі державному бюджету обходиться близько 25 тис. грн. на рік.
«За ці кошти ми могли б навчати наших дітей у кращих навчальних закладах Європи. Тому арифметика тут проста», – зазначає Іван Мовчан.