Fridge magnet wooden gears

Орієнтири для вибору професії, або коли вчитись легко

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Березня 2013, 23:09

Кожен з нас знає, наскільки важливо знайти своє місце в житті, займатися справою, котра до душі, самоствердитися у професійній царині.

Та рідко хто замислюється, з чого дійсно розпочинається кар'єра людини – причому не паперова, як от наявність диплому, а реальна – з урахуванням усіх потреб, здібностей, схильностей, насамперед. До професійного самовизначення людина має прийти самотужки – це ніби верхівка айсберга під назвою «індивідуальна профорієнтація». Але підштовхнути її до цього кроку, створити відповідні умови для розвитку тих чи інших здібностей, задатків має школа.

Рік тому вчителі Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів активно почали впроваджувати соціальний проект «Профорієнтація». Адже вимоги сучасної освіти передбачають, що чи не найосновнішою особливістю сучасного уроку залишається співвідношення теорії і практики в навчальній діяльності учнів.

Так, підсумкові уроки фізики Л.І. Кушнір практикує на виробництві, відвідуючи разом із одинадцятикласниками Бершадський ретлянстратор під час вивчення теми «Радіохвилі. Принцип радіозв’язку», а пояснення розділу «Механіка та механізація виробництва» вдало здійснює під час екскурсії на тваринницький комплекс. Доброю традицією стали уроки української літератури та історії в краєзнавчому музеї, фольклорні місцеві експедиції.

Директор школи, учитель біології О.О. Острук чи не найбільше поєднує у навчальному процесі навички дітей, набуті практично, з теоретичним матеріалом. Під егідою свого наставника юні біологи у польових експедиціях ознайомились із професіями садовода, агронома.

Плідно завершилась тісна співпраця старшокласників школи та місцевих аграріїв щодо вирощення гібридів кукурудзи та дослідження їхніх особливостей. Науково-дослідна робота посіла перше місце на обласному конкурсі.

Олександр Олексійович з учнями восьмих класів частий гість і на підприємстві «Бершадсь кий рибгосп». Під час вивчен ня теми «Надклас «Риби». Клас «Кісткові риби».
Ряд «Коропоподібні» школярі мали змогу побачити весь процес вирощення риби. Директор господарства С.Й. Рудківський, розпочавши розповідь про етапи та особливості риборозведення, продовжив зна йомство екскурсією зимувалами, нагульними ставами, господарськими приміщеннями.

Олександр Олексійович завжди цитує вислів відомого педагога: «Теорія відлякує успіх, практика ж наближає його до учня», тому і вчитися біології баланівським школярам цікаво та просто.

Тетяна ПЛАХОТНА, заступник директора Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з навчально-виховної роботи.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Бойко Микита Петрович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 00.08.44. Похов. с. Синджерей, Молдова.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Орієнтири для вибору професії, або коли вчитись легко - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники