Fridge magnet wooden gears

Інклюзивне навчання

  • Подобається4Не подобається
  • 17 Квітня 2014, 08:00

– одна із форм освіти для дітей з особливими потребами, насамперед із порушеннями психофізичного розвитку. Ресурси цієї освіти спрямовані на стимуляцію рівноправності учнів та їх участі в житті колективу, розвиток у всіх дітей необхідних навичок для спілкування та взаємодії з оточуючими. На початковому етапі розвитку інклюзивної освіти (2010-2011 рр.) проводилися консультативно-просвітницька робота з учасниками навчально-виховного процесу та формування банку даних про дітей з особливими освітніми потребами.

У нашому районі таке навчання організовується згідно з відповідною постановою уряду. Зарахування дітей з особливими освітніми потребами до класів з інклюзивним навчанням здійснюється відповідно до висновку психолого-медико-педагогічної консультації (ПМПК).

Практична реалізація моделі інклюзивної освіти в районі стартувала у 2012 році. Першим навчальним закладом, який організував таку форму навчання, була Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, далі естафету продовжила Флоринська школа (тут в одному інклюзивному класі навчається дві дитини з особливими освітніми потребами). Супровід такого навчання забезпечують асистент вчителя та практичний психолог, логопедичний супровід реалізує районна ПМПК.

Недавно ПМПК на базі цієї школи провела круглий стіл на тему «Розвиток інклюзивної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району: досвід, проблеми, перспективи», в якому взяли участь заступники з навчально-виховної роботи, практичні психологи, соціальні педагоги, вчителі індивідуальної та інклюзивної форми навчання, асистенти вчителів, працівники райметодкабінету та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Крім розгляду теоретичних питань, було презентовано реалізацію інклюзивної моделі освіти базових навчальних закладів у Флориному і Шляховій.

Цікавим був перегляд відеоматеріалів про реалізацію відповідного канадсько-українського проекту в пілотних регіонах України. Серед проблем щодо запровадження такої освіти – забезпечення архітектурної доступності до навчальних закладів дітей з порушенням опорно-рухового апарату (пандуси), забезпечення спеціальними кадрами, облаштування кабінетів для проведення корекційно-розвиткових занять.

Важливою є активна позиція батьків, які виховують дітей з особливими потребами.

Адже інклюзивна освіта передбачає рівноправність батьків, як членів команди, під час розробки та реалізації навчальних планів, організації навчального середовища тощо.

У районі започатковано проведення «Тижня інклюзивної освіти» (останній тиждень квітня). Розроблені індивідуальні програми розвитку дитини, яка навчається за індивідуальною та інклюзивною формами навчання.

Єдиного алгоритму реалізації всіх складових інклюзивної освіти не існує. Певний досвід стимулює до пошуку шляхів розвитку якісного інклюзивного навчання.

Ольга РОСОЛИК, завідувач районної ПМПК.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Бондарчук Степан Онуфрійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Інклюзивне навчання - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники