Fridge magnet wooden gears

Крок назустріч особистості

  • Подобається1Не подобається
  • 3 Червня 2014, 09:00

У рамках просвітницької роботи щодо популяризації інклюзивної освіти, збільшення кількості навчальних закладів, готових до надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах району пройшов тиждень інклюзивної освіти.

У навчальних закладах відповідно до плану заходів відділу освіти було організовано ряд заходів, спрямованих на привернення уваги учнів, батьків, вчителів шкіл до проблем повноцінного навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами, виховання у дітей толерантності та взаєморозуміння; ознайомлення всіх учасників навчально-виховного процесу з основами інклюзивної освіти.

Відкриття «Тижня інклюзивної освіти» у більшості навчальних закладів розпочалося з тематичної лінійки «Інклюзивна освіта – крок назустріч особистості».

Учні загальноосвітніх навчальних закладів протягом тижня брали участь у заходах: круглих столах, конкурсах малюнків, заняттях з елементами тренінгу, годинах спілкування, інтегрованих заняттях з малювання та правової освіти, іноземної мови та правової освіти, конкурсах на кращий дитячий твір-роздум, а також міні-проектах про відомих людей з обмеженими можливостями, спортивних святах. Не залишив байдужим жодного школяра перегляд фільмів для дітей із Міжнародного кінофестивалю «Кіно без бар'єрів», зміст яких допоміг дітям краще зрозуміти особливі потреби їхніх однолітків.

Не залишилися поза увагою і батьки, для яких були оформлені інформаційні куточки «Інклюзивна освіта – від рівних прав до рівних можливостей», організований батьківський всеобуч «Роль сім'ї у становленні особистості дитини з особливими освітніми потребами», проводилися тренінги, бесіди тощо.

Педагогічні працівники мали можливість ознайомитись та розглянути проблеми інклюзивної освіти на педагогічних радах, нарадах при директору, круглих столах та під час проведення диспутів для вчителів. У день закриття «Тижня інклюзивної освіти» підсумки підбили під час засідання круглого столу на тему «Інклюзивна освіта: за і проти», де відбулося обговорення теоретичних та практичних аспектів інклюзивної освіти.

Практичні психологи шкіл брали активну участь та організовували заходи щодо популяризації інклюзивної освіти в ЗНЗ (круглі столи, заняття з елементами тренінгу, години спілкування тощо).

Також протягом тижня провели анкетування серед дітей, батьків та педагогічних працівників з метою визначення готовності ЗНЗ до впровадження інклюзивної освіти.

Окрім того, в рамках тижня інклюзивної освіти, ряд заходів було проведено районною психолого-медико-педагогічною консультацією.

Проведення тижня інклюзивної освіти стало важливим аспектом у популяризації знань про якісні зміни у сучасній освіті, пропаганді толерантного підходу до кожної особистості. Діти та батьки мають знати про те, що школа – це місце, де буде враховано всі їхні потреби та реалізовано права, де можна отримати підтримку і допомогу з питань навчання та виховання.

Ольга РОСОЛИК, завідувач районної ПМПК.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Веник Гаврило Дем'янович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Крок назустріч особистості - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники