Fridge magnet wooden gears

Шевченківські читання

  • Подобається5Не подобається
  • 14 Березня 2009, 13:22

11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею
проведено традиційні Шевченківські читання, у яких взяли участь учні старших класів загальноосвітніх шкіл міста. Прозвучали цікаві факти біографії поета. Присутні також дізналися, що художніх творів у Шевченка у декілька разів більше, ніж поетичних. Особистість Т. Шевченка досить багатогранна у своїй творчості. Було виставлено картини Т. Шевченка – художника, адже за своє життя він написав близько тисячі трьохсот робіт. Натхнення черпав у своїх друзів, зокрема, у російського живописця Карла Брюллова. Деякі фахівці називають Шевченка засновником української школи живопису, дух якої він втілював у автопортретах.

 І хоча пройшло 195- років від дня народження Кобзаря, проблеми, що підіймаються у творах актуальні сьогодні.
Приємно, що молодь сьогодні звертається до творчості Кобзаря.
Досить емоціонально та виразно прозвучали уривки з поеми « Катерина» (Тиханкова Ольга , Флоринська ЗОШ), «Гомоніла Україна» ( Ворон юк Олена, Бершадська ЗОШ №1), «До Основ`яненка» ( Мартюк Вікторія, Бершадська ЗОШ №2). Доля жінки- кріпачки, наймички, яка тільки перед смертю признається сину, що вона його мати, знову постає під час читання творів « Лілея» ( Бугильова Вікторія, Флоринська ЗОШ), «Русалка» (Гладун Марина, Бершадська ЗОШ №2), « Наймичка» ( Нагребельна Оксана, Флоринська ЗОШ), поеми « Сова» ( Чекунова Марина, Бершадська ЗОШ №2). Гнівний вогонь протесту знедоленої України, відчувався з уривка із поеми « Гайдамаки» «…Гомоніла Україна» ( Дяк Олена ) та « Мені однаково…» ( Башкірова Марина, Бершадська ЗОШ №1).
Досить серйозно поставилася до підготовки до конкурсу Флоринська ЗОШ. Тому і всі призові місця залишилися за її учасниками: 1 місце – Нагребельна Марина «Наймичка»; 2 місце – Бугильова вікторія « Лілея»; 3 місце – Тиханкова Ольга « Катерина». Твори підібрані досить вдало, виконані виразно, що черговий раз нагадує про постать Кобзаря та його творчість, які з кожним днем стає все більш потрібною та актуальною для молоді, суспільства, сьогодення. Переможці відзначені грамотами та подарунками, а учасники - подарунками за участь у конкурсі.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Історія села</b><br />
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Олійник Іван Тимофійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 20.03.46. Похов. м. Відень, Австрія.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Шевченківські читання - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники