Fridge magnet wooden gears

«Цей пленер – подарунок долі...»

  • Подобається2Не подобається
  • 19 Серпня 2011, 10:00

Співає сільський жіночий ансамбль

Нинішній мистецький пленер «Поташня – чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа. Художників, які приїхали в наш район, вже сприймають у Поташні як своїх. Завдяки землякові, заслуженому художникові України Прокопу Коліснику ця мистецька акція стала традиційною, щороку повторюваною, але із новими відтінками. Цього разу вернісаж відбувався в гарно відремонтованій іменній галереї митця. Доведено до ладу і музей культури села.

І хоч цього разу перед поташнянами та гостями не виступали відомі артисти, усе ж пісні у виконанні викладачів музичної школи, місцевого жіночого вокального ансамблю органічно доповнили створене митцями протягом десяти днів їхнього перебування у селі.

Відкрив свято господар Прокіп Миколайович. А вела програму завідувачка відділу культури Надія Герасимчук.

Привітали присутніх заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела, сільський голова Данило Коцюба, директор школи Марія Шиндер та інші. Виступали також художники, які поділилися враженнями і думками про село, його чудових людей. Прокіп Колісник передав вітання від митців і письменників, які не змогли приїхати, зокрема, від Василя Герасим’юка, який зняв фільм про проект «Поташня – чарунка Поділля», усіх його учасників. Наш земляк проінформував про виданий у Києві каталог однойменної художньої виставки, що відбувалася торік у Національному музеї літератури.

Левко Воєдило подарував місцевій школі свою роботу «Чорнобривці».

Учасникам пленеру за вагомий внесок у розвиток української культури, широку пропаганду живопису, образотворчого мистецтва і з нагоди 20-ої річниці проголошення незалежності України було вручено почесні грамоти райдержадміністрації і районної ради. Їх вручив Валентин Якович усім митцям – Прокопові Коліснику, Володимирові Гарбузу, Левку Воєдилу, Олесеві Солов’ю і Ганні Фурс, яка вперше приїхала в Поташню.

Присутні щиро вітали маму художника – Марію Матвіївну, яка була на святі. Наталя Сторожук із музичної школи виконала акапельно для неї і всіх матерів чудову пісню.

Сюрпризом для всіх, в тому числі і для Прокопа, був виступ внучки його сестри – Ліна Тупиця дуже гарно грала на бандурі. Натхненно співала Світлана Левчук.

Коли відбувався захід, то до його учасників підійшла група гостей із весілля, що відзначалося поруч. І один з гостей – ветеран праці Іван Бевзюк – теж виступив з вітальним словом.

Щиро й емоційно виступив наймолодший учасник пленеру – художник Олесь Соловей: – Поташнянський пленер – це проща. Ми йдемо на поклін до Поташні, яка стала символом України. Про це село вже запитують люди, які цікавляться нашою творчістю. Поташнянський цикл став уособленням нашого рідного дому. Цей пленер для нас – подарунок долі.

Прокіп Колісник згадав і про куратора, головного мецената проекту Валерія Фалілеєва – вічного сподвижника, подякував йому за те, що завжди знаходить час і кошти, щоб підтримати митців.

Атмосфера цьогорічного свята відзначалася сердечністю, щирістю, адже зійшлися і з’їхалися люди, яких об’єднала любов до рідного краю, його неповторної краси.
Завершився пленер ознайомленням із новими творами художників.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Чорненький Сава Маркович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Цей пленер – подарунок долі...» - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники