Fridge magnet wooden gears

На карті України з’явилася «Країна чеснот»

 • Подобається1Не подобається
 • 30 Травня 2013, 11:00


В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це – час, вільний від уроків, контрольних, домашніх завдань, сповнений веселощів та радості, а для батьків – час пошуків можливостей організації здорового, цікавого та безпечного відпочинку для своїх дітей.  Зелений туризм стає дедалі популярнішим серед українців, особливо тих, що мешкають у містах-мегаполісах. Багато з них усвідомлюють цінність свіжого та чистого повітря, справді екологічно здорових продуктів та часу, проведеного на природі подалі від міського шуму. Безперечно, всім батькам хочеться, аби їх дитина не просто відпочила, але й оздоровилася за літо. У селі Гута Богуславського району Київської області з’явилася «Країна чеснот», котра й надає можливість здорового, активного та пізнавального відпочинку як для дітей, так і для їх батьків. Детальніше про садибу «Країна чеснот» та про цікаве дозвілля розповідає її засновник, керівник Програми Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Розвиток агрострахування та агрофінансування в Україні» Гарі РОШЕ.

- Що спонукало вас зайнятися зеленим туризмом?

- Моя родина мешкає у сільській місцевості. І я вважаю, що зелений туризм – це те, чим можна і треба займатися. Бо самобутня українська культура, історія найкраще збереглися саме в селі. Тут можна познайомитися з унікальними українськими обрядами, звичаями та традиціями. Нарешті, в селі можна почути народні пісні, характерні для тієї чи іншої місцини.

Я хочу сказати, що душа українського народу живе в селі. Я колись почув цю фразу і не можу не погодитися з нею.

Все те, про що я кажу зараз, важливе не лише для іноземців. Багато з них цікавляться самобутністю українського народу. Тому вони купують на пам’ять вишиванки, рушники, вироби з глини, дерева тощо. Та все це може бути цікавим і для українців. Особливо для тих, які мешкають у містах. Якщо народ хоче зберегти свою унікальність, він не повинен відриватися від свого коріння. Навпаки, він повинен пізнавати свою історію, всіляко дбати про її збереження.

Але зелений туризм виконує не лише культурологічну функцію. Відомо, що в українському селі бракує робочих місць. Сюди рідко йде великий бізнес. Умов для відкриття власної справи також не дуже багато.

Зелений туризм дає можливість українцям спробувати себе в бізнесі. Займаючись ним, вони дбають про себе та про односельців, надаючи їм можливість додатково заробити.

- Ідея зайнятися зеленим туризмом належить вам чи це питання вирішувалося на сімейній раді?

- Всі рішенні в моїй родині ухвалюються спільно. Рішення про зелений туризм та організацію літнього табору для дітей не стало винятком. Моя дружина Світлана – українка за національністю. Вона добре знає українську історію, культуру, народні традиції, тож усе, чим ми зараз займаємося, дуже близьке та знайоме для неї.

- Як давно ви надаєте послуги зеленого туризму?

- Торік ми вже приймали перших відвідувачів. Та підготовча робота розпочалася набагато раніше. Кілька років ми витратили на будівництво дому, на організацію кухні, місця для відпочинку.

Ми подбали не лише про побут туристів, але й про їх безпеку. Всі, хто приїжджає до нас, абсолютно впевнені в тому, що їх життю ніщо не загрожує і ніщо не може завадити їхньому відпочинку.

Моя дружина родом із села Гута. Наші сусіди – її батьки. Решта жителів села – або її родичі, або однокласники, чи просто хороші знайомі. Всі добре знають один одного і принагідно один одному допомагають. Я не ідеалізую людей: насправді вони такі – дуже доброзичливі, і це є головною гарантією безпеки, про яку я казав.

Село, де ми мешкаємо, - душе хороше місце для дозвілля і особливо для дітей. Почнемо з того, що це екологічно чиста місцина. Поруч знаходиться густий ліс, що тягнеться на багато кілометрів, сільськогосподарські угіддя. Принагідно можна скупатися в озері, порибалити на ньому, погодувати лебедів. Озеро теж розташоване неподалік від нас. Любителі верхової їзди можуть відвідати місцеву ферму для розведення коней, а всі бажаючі – курган «Тотоха», котрий вважається енергетичним центром України.

- Хто переважно користується вашими послугами і як довго можна перебувати в «Країні чеснот»?

- Головним чином на літні канікули до нас приїздять діти. Заїзд здійснюється групами. За один раз ми можемо прийняти до 20 чоловік.

Мінімальний час перебування у «Країні чеснот», який ми рекомендуємо, - два тижні. За цей час діти встигають узнати один одного, нас, освоїтися у колективі, а ми встигаємо краще узнати дітей, встановити з ними контакт. Та відпочивати можна і цілий місяць. Я б сказав, що це ідеальний варіант для відпочинку.

Дитяча спрямованість нашої діяльності не випадкова. Справа в тім, що і дружина і я маємо пряме відношення до педагогічної діяльності. Світлана викладає українську мову та літературу в Богуславській школі № 1 та в Богуславському гуманітарному коледжі імені Нечуя-Левицького. У неї є одна особливість – вона може встановлювати контакт з усіма дітьми, в тому числі, і з важкими підлітками. Я більше зорієнтований на університетський рівень – професор, доктор сільськогосподарських наук.

А ще обидва ми – батьки, які люблять своїх дітей, дбають про те, аби в дорослому житті вони стали хорошими людьми, мали високі життєві цінності, щоб у них було правильне сприйняття світу, чуйне ставлення до оточуючих.

На жаль, більшість шкіл (це спостерігається в усьому світі, а не лише в Україні) духовному началу приділяють мало уваги та часу. Основні свої зусилля вони спрямовують на те, щоб учні отримали необхідний обсяг знань, які потому допоможуть їм освоїти ту чи іншу професію, зробити успішну кар’єру.

У «Країні чеснот» ми працюємо над розвитком таких цінностей, як доброта, чесність, довіра, повага, терпіння, терпимість, вдячність та багато інших позитивних якостей, які складають основу особистості кожної людини. Перераховані якості стараємося прищепити й тим дітям, які приїздять до нас на відпочинок. Присвячуємо їм увесь свій час, спілкуємося та розмовляємо з ними.

Зазвичай, діти, особливо діти з непростою долею, не одразу йдуть на контакт. Щоб завоювати їх довіру, доводиться бути щирими, правдивими, чуйними. Зрештою, навіть назва нашої садиби «Країна чеснот» до цього нас спрямовує.

- Чим ви займаєте дітей, які приїздять до вас на відпочинок?

- Звичайний день розпочинається з фізкультури, пробіжки лісом, сніданку та ранкового заняття з позитивного настрою. Після невеличкої перерви – тематичні заняття, які проводяться за унікальними методиками та матеріалами Марії Скребцової та Олександри Лопатіної, головне кредо яких – навчання через казку. Діти також вивчають українську літературу. Щоправда, робиться це не так, як у школі, за оцінки, а неформально і тому для себе – через бесіди, спілкування, читання та творчі заняття. Виходить дуже цікаво.

Решту часу присвячуємо активному відпочинку. Граємо в футбол, в інші ігри, здійснюємо пішохідні прогулянки, катаємося на велосипедах, відвідуємо богуславські музеї. Увечері розпалюємо багаття, дивимося фільми, організовуємо дискотеки. А ще – вчимо українські пісні, влаштовуємо концерти. І це далеко не повний перелік усього, чим діти займаються. Повірте, сумувати їм не доводиться.

- Чи можуть вашими послугами скористатися дорослі і скільки вони для них коштуватимуть?

- Якщо буде можливість організувати дорослу групу, ми неодмінно скористаємося нею. Але поки що основний наголос робимо на дітей. Це особливо важливо нині – попереду літо і багатьом батькам треба вирішити проблему, куди відправити дітей на час шкільних канікул. Бажаючі можуть їх привезти до нас у Гуту, тим паче, що ціни за відпочинок у «Країні чеснот» досить помірковані. Маю сказати, що вони не покривають реальних витрат.

- Зелений туризм для вас, як я тепер розумію, не є джерелом додаткового доходу. Скоріш, навіть навпаки…

- У міжнародній організації я працюю вже досить давно, маю стабільний дохід, і тому зелений туризм не є ані основним, ні навіть додатковим джерелом поповнення мого сімейного бюджету. Як ви вірно сказали, «скоріш, навіть навпаки». Для мене зелений туризм – це захоплення і одночасно своєрідний подарунок для українських дітей.

Україна – чудова країна, тут дуже багато хороших людей. Я отримую задоволення від роботи та спілкування з ними. Та водночас існує чимало проблем, які вимагають свого вирішення. Я хочу посприяти тому, щоб їх було по можливості менше.

Справа в тому, що не все в цьому житті вимірюється грошима. Для когось це прозвучить банально, але насправді це так. Найбільше щастя полягає в можливості поділитися з людьми тим, що маєш.

Ця думка особливо активно останнім часом культивується в моїй країні. Американці розуміють, що ми одна нація і тому повинні допомагати один одному. В Україні вже чимало заможних людей, і було б добре, якби вони також сповідували таку саму думку, підкріплювали її конкретними справами.

Сергій ГЕРАСИМЕНКО, Національний прес-клуб «Українська перспектива» для bershad.ua


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Марчук Олексій Йосипович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.11.42.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На карті України з’явилася «Країна чеснот» - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення