Актуальним є й питання утримання джерел водопостачання та санітарна очистка населених пунктів району, про що говорила у своєму виступі головний лікар районної санітарно-епідеміологічної станції Н.І. Губко. Учасникам семінару було роздано спеціально розроблені пам’ятки по облаштуванню та утриманню джерел децентралізованого водопостачання, а також з проведення робіт по благоустрою.
Заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела мову вів про підсумки перепису худоби у населених пунктах району.
Конкурси проектів та програм розвитку територіальних громад є джерелом додаткових надходжень фінансових ресурсів – таким був лейтмотив виступу начальника управління економіки РДА В.Е. Ольшевського. Він детально інформував про пріоритетні сфери для громадських ініціатив, про порядок та терміни подання проектів на конкурси, а також про механізм їх фінансування тощо.
Корисною була й інформація координатора спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Н.В. Гижко про підготовку до другого етапу його реалізації. Нагадаємо: на першому етапі в проекті брали участь п’ять територіальних громад Бершадщини. Тренер цього проекту, доцент кафедри все світньої історії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, кандидат історичних наук О.А. Неприцький цікаво прочитав лекцію «Україна та Євросоюз». А щоб учасники семінару більше дізналися про цей унікальний проект, їм було роздано в кожну територіальну громаду пакет відповідних методичних матеріалів.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.