Зневіра – не для дяківчан

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Жовтня 2012, 12:11

На знімку (зліва направо): робочий день ще не закінчився, а директор господарства Володимир Васильович Довгополюк і механізатор Сергій Олександрович Безкоровайний погоджують план дій на наступний.

Хоч останнім часом погода ніби реабілітує себе після цьогорічної засухи і на полях у Дяківці вже непогані сходи озимини, директор ПП «Промінь» В.В. Довгополюк все ще непокоїться. Каже, що і по 50 тонн органіки на гектар внесли, і поля доглянуті, а кукурудза видає тільки по 47 центнерів з гектара.

Інші з його колег, у кого вона у цьому році взагалі не вродила, ще й гордилися б таким показником, але Володимира Васильовича можна було зрозуміти, адже у господарстві є ще тваринництво. Чим прогодувати?

Тільки-но про це зайшла мова, як і на цю тему у нього напоготові невтішні аргументи, наскільки це тепер непроста галузь. «Тільки вдумайтеся, – наводив він приклад за прикладом. – Загрожує чума чи якась інша хвороба – вже вимагають, щоб огородив ферму, вдався до здійснення інших профілактичних заходів. А це затрати.

Звідки брати гроші, як за кілограм свинини дають 20 гривень, а щоб її наросло центнер, потрібно згодувати тонну зерна, яке коштує дві тисячі гривень. Тож виходить, тільки збитки від тваринництва.

На додачу ще й лякають, що не дотримуюся мінімального рівня заробітної плати працюючим. Хіба не зрозуміло, що залежить вона, найперше, від її продуктивності. Чи, мо - же, новина, коли одна особа із зайнятих у тваринництві заробляє півтори тисячі гривень і більше, а інша, згодовуючи ті ж корми, не заробляє і тисячі.

Як можна платити таким однаково?» Якби збув тваринництво, каже Володимир Васильович, міг би підвищити заробітну плату щонайменше в два рази. Правда, довелося б скорочувати робочі місця, а цього допускати не можна. Трактористи і без того заробили за попередній місяць хто 3,5 тисячі гривень, а хто і 4 тисячі.

Отримуючи такі гроші, не треба їхати ні на які заробітки.

Чи не через те, що на сьогодні у Дяківці до сотні працюючих, завжди когось зустрінеш на вулицях села. Тоді як є вже села, де на вулицях майже безлюдно.

У Дяківці поголів’я худоби не зменшується – є 220 корів, а всього ВРХ утримують 600 голів. Щоб вижити у таких умовах, прагне керівник з колективом економно працювати.

Хоч село газифіковане, все ж придбав тюкопрес і натюкував соломи не тільки на корм і підстилку, а й на паливо. Все ж дешевше, ніж газ.

Кращого палива, ніж затюковані стебла ріпака, для зерносушарки, яку нещодавно змонтували на зернотоку, годі й шукати (на знімку). З її появою у господарстві не тільки перестали возити кукурудзу на досушування, а ще й нагодували її відходами, після доробки, свиней, яких тисяча.

Брало солому в тюках і населення, хто скільки хотів. Плата за трицентнерний тюк символічна – 20 гривень. Бо ж треба було якось відшкодувати 40 тисяч гривень, які витратили на сітку, якою вони зв'язані.

Ранні зернові, через засуху теж видали тільки по 30 центнерів з гектара.

Хоч вал зерна виявився меншим на тисячу тонн, опускати руки в господарстві не збираються. Соняшник, наприклад, який вирощували на 264 гектарах, видав по 25 центнерів з гектара, по 290 центнерів у заліку – цукрові буряки, які вирощували на 120 гектарах. Тому озиму пшеницю вже посіяли нині на 700 гектарах.

А щодо проблем, то без них в селі ніколи не обходилося.

Зараз, наприклад, крім цінової проблеми у тваринництві, хвилює ще й співпраця з переробниками цукросировини.

Мало того, що ціна на неї виявилася нижчою, як торік, доводиться ще й потерпати, щоб хоч по такій за неї розрахувалися.

А от власникам паїв у Дяківці знову пощастило, як і щороку.

За орендований господарством пай – а це 3,5 гектара землі – вже закінчували, на день наших відвідин, видавати по 1,2 тонни пшениці, по 200 кілограмів ячменю і кукурудзи, по півмішка цукру та ще й по банці меду. Причому, на току чергує машина, яка розвозить все по домівках.

Незадоволені, звичайно, є і в цьому селі, а от суцільної зневіри, як у деяких селах, немає. Бо тут відчувають, що їхнє господарство не так просто «підрізати», «посадити на мілину». За словами депутата районної ради В.В. Довгополюка, навіть нинішній засушливий рік, за кінцевими підсумками господарювання, буде нормальним. І тільки завдяки таким працьовитим людям, як у Дяківці. Особливо у такі складні роки зростає роль спеціалістів. Але і головний інженер І.М. Третяк, і головний бухгалтер І.С. Кожухівський, і завідуюча фермою Н.І. Островерха випробування витримали. Прикладом у ставленні до праці є також механізатори С.О. Безкоровайний, О.М. Клітченко, О.В. Тімофєєв, водії В.А. Чухнюк, В.С. Чухнюк та інші.

У цьому господарстві, щоб ма ти гроші, навіть відходи соняшнику після його доробки , умудряються продавати – їх використовують на виробництво палет. А щоб не наймати техніку на розкидання органіки, переобладнали свою і справляються тепер власними силами. На полях теж сучасна техніка та причіпні знаряддя, з появою яких позитивні зміни сталися і в технологіях, що забезпечує гарні перспективи.

Керівником та спеціалістами виношується ще чимало задумів, від впровадження яких буде тільки користь.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Менишин Леонтій Галактіонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Зневіра – не для дяківчан - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення