У полі зору депутатів - аграрні питання

 • Подобається0Не подобається
 • 26 Серпня 2013, 23:29

На знімку: в президії – голова районної ради Микола Грабчак (у центрі), його заступник Василь Бондаренко та перший заступник голови райдержадміністрації Ніна Грицик.

Соціально-економічний стан суспільства та продовольчу безпеку держави значною мірою визначає агропромисловий комплекс. Тож не випадково на порядок денний 22 сесії районної ради 6 скликання, пленарне засідання якої відбулося минулої п’ятниці, серед інших було внесено й аграрні питання.

В роботі взяли участь, окрім депутатів районної ради, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь, відділів, служб РДА, міський, сільські голови, керівники районних підрозділів міністерств і відомств України, промислових і сільськогосподарських підприємств, районних установ, організацій, представники політичних партій і громадських організацій, засобів масової інформації. Вів засідання сесії голова районної ради Микола Грабчак.Спочатку він проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період, після чого депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Про стан агропромислового комплексу району, збирання і реалізацію зернових та заходи з підготовки та проведення осінньо-польових робіт інформував начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Бондарина. На Бершадщині завершено збирання врожаю ранньої групи зернових культур. Аграрії району, за словами Володимира Петровича, отримали непогані результати – валовий збір зерна складає понад 123 тисячі тонн, середня урожайність ранньої групи зернових по району – 41,2 центнера з гектара. Це результат копіткої, наполегливої праці хліборобів.

Жнива закінчилися, і трудівники ланів уже думають про майбутній урожай. Нині сільгосптоваровиробники сіють озимий ріпак, який вирощуватимуть на площі 6 тисяч гектарів. Ведеться підготовка ґрунту й під посів озимих пшениці та ячменю (запланована площа – близько 25 тис. га).

Незабаром розпочнеться комплекс робіт зі збирання пізніх зернових та технічних культур, загальна площа яких становить близько 50 тис. га, зокрема, кукурудзи – 23 тис. га, соняшнику – 10,5 тис. га, сої – близько 6 тис. га, цукрових буряків – 2 тис. га.

Важливою складовою сільськогосподарського виробництва є галузь тваринництва. За 7 місяців нинішнього року, інформував доповідач, досягнуто певних позитивних результатів: виробництво (реалізація) м’яса та молока збільшено у порівнянні з минулим роком на 17%. Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі ВРХ становлять 497 грамів, свиней – 396 г.

Нині добовий надій молока на одну корову становить в середньому 16,5 кг, що на 2,9 кг більше у порівнянні з 2012 роком. А в ТОВ «Устя», «Осіївське», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» ці показники ще кращі.

Звісно, для того, щоб нарощувати обсяги виробництва продуктів тваринництва, необхідно збільшувати чисельність поголів’я худоби. З початку року поголів’я ВРХ збільшено на 401 голову, в тому числі корів – на 39 голів.

Підвищення продуктивності худоби можливе за рахунок стабільної кормової бази. На період зимівлі худоби вже заготовлено понад 9 тисяч тонн сінажу, 2100 тонн сіна, 21 тисячу тонн силосу.

Для покращення продуктивних якостей молочного скотарства в районі створено і діють племзавод по розведенню ВРХ української чорнорябої породи на базі ТОВ «Устя» та племрепродуктор української червоно-рябої породи ВРХ ТОВ «Осіївське», що повністю забезпечує потребу у поповненні маточного стада корів.

На території Бершадщини функціонують 36 молоко - приймальних пунктів, ще чотири – в стадії відкриття. За словами Володимира Бондарини, укладено угоди (97%) з молокопереробними підприємствами про заготівлю молока від господарств населення і відповідно видано розрахункові книжки.

У структурі виробництва м’яса в районі птахокомбінат «Бершадський» займає 91%.

Значна увага в районі приділяється й розвитку галузі тваринництва – нинішнього року в сільськогосподарських підприємствах району планується утримувати 10380 голів свиней, що значно більше, ніж торік.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №357 від 22 травня 2013 року проводиться оформлення документів на отримання дотаційних коштів за утримання, збереження молодняка ВРХ та придбання індивідуальних доїльних установок. Уже оформлено документів на отримання таких коштів на суму понад мільйон гривень.

Безперечно, для ефективного розвитку агропромисловий комплекс потребує інвестицій. Нинішнього року в районі реалізовано два інвестиційних проекти – введено в експлуатацію елеватор у Джулинці проектною потужністю 31 тис. тонн зерна одноразового зберігання (створено 23 нові робочі місця) та реконструйовано свиноферму в ПАТ «Явір-Агросервіс» у Поташні (створено 5 нових робочих місць). Заплановано наступного року завершити реалізацію ще трьох інвестиційних проектів.

Володимир Петрович мову вів і про те, як на території району реалізовуються заходи з впровадження енергозберігаючих технологій та розвитку альтернативних видів палива, спрямовані на скорочення споживання традиційних видів енергоносіїв.

Важливим фактором для стимулювання ефективної праці є рівень заробітної плати працівників. Доповідач навів такі дані: за перше півріччя 2013-го середня зарплата одного штатного працівника сільського господарства по району становить 2048 гривень, що дещо менше середнього показника по області.

У своїй доповіді Володимир Бондарина приділив увагу ініціативі Міністерства аграрної політики та продовольства України – проекту «Рідне село», мета якого – підвищення якості життя населення через зміцнення сільської економіки, налагодження соціальної інфраструктури, покращення довкілля.

В обговоренні цього питання взяли участь депутати районної ради Петро Гуртовий та Петро Третяк, які більш конкретно говорили про діяльність відповідно Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» та фермерських господарств, після чого було прийнято відповідне рішення.

Депутати також ознайомилися зі звітом постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, реформування земельних відносин та благоустрою населених пунктів, внесли доповнення до рішення 3 сесії районної ради 6 скликання від 17.12.2010 року «Про районну програму «Соціальний захист та соціальне забезпечення населення на період 2011-2015 років», затвердили Положення про порядок списання майна спільної власності територіальних громад сіл та міста, а також список народних засідателів на період 2013-2016 років.

На сесії прийнято рішення про встановлення нагрудного знаку «За заслуги перед Бершадщиною», затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, внесено зміни до структури та штатної чисельності комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та до рішення 18 сесії районної ради 6 скликання від 25.12.2012 року «Про районний бюджет на 2013 рік» (зі змінами).

Підготував Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Бурлака Павло Петрович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У полі зору депутатів - аграрні питання - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення