Fridge magnet wooden gears

Всеукраїнська акція «Сопричастя»

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Листопада 2009 р

У рамках відзначення роковин Голодомору, на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Великого Голоду та терору, громадськість Бершадщини підтримує проведення акції «Сопричастя», ініційованої Спілкою української молоді в Україні.

Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932-1933 років, про його організаторів, але не в стані осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець: з його хати вимели останню зернину, його село оточене кільцем вартових, його діти просять їсти... Аби зрозуміти – потрібно пережити, або, принаймні, спробувати це зробити. Саме це є одним iз завдань акції «Сопричастя», покликаної вшанувати пам’ять жертв Голодомору шляхом посту, молитви та доброї справи.

ПІСТ Кожен, хто погодився взяти участь в цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання суворого посту, без вживання страв, впродовж 33 годин (з 7.00 год. 27 листопада 2009 року до 16.00 год. 28 листопада 2009 року). Це буде своєрідною особистою жертвою кожного з нас на помин душі, невинно загиблих від голоду 33 року. Дуже важливо, аби ця жертва була свідомою, а не механічною.
До участі в цьому заході запрошуються виключно особи, які досягли 18-річного віку й не мають медичних протипоказаньщодо такого добровільного голодування.
 

МОЛИТВА О 16 годині 28 листопада 2009 р. учасники акції духовно єднаються в спільній молитві за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду.
 

ДОБРА СПРАВА Впродовж 33 годин участі в акції кожен її учасник може зробити добру справу, метою якої є допомога ближньому, що цього потребує.
Це може бути милостиня, пожертва на сиротинець тощо. Кожен вибирає самостійно, яку добру справу він може зробити і куди її спрямувати.
Вперше така акція, започаткована СУМівцями (Спілка української молоді) Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки української молоді в Україні, відбулася у 2003 році. З того часу СУМівці щороку, в листопаді, проводять захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.
У 2006 році до участі в «Сопричасті» долучилися не лише громадяни України, а й представники Грузії, Великої Британії, Словаччини.
Акцію підтримав доктор філологічних наук, багаторічний завідувач Науково-дослідного відділу україністики університету ім. Шафарика у Пряшеві (Словаччина), професор Микола Мушинка, інші громадські діячі.
Запрошуємо долучитися до акції «Сопричастя» і вшанувати молитвою, постом та доброю справою пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932-1933 років.
Серед низки меморіальних заходів важливо не загубити пам’ять про саму людину, що стала жертвою тієї неоголошеної війни.
Галина ІВАНЧЕНКО, керівник прес-служби райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Голодомор
» 23.11.2012 Шановні жителі району! Як і щороку, в останній тиждень листопада ми з великою скорботою згадуємо жертви найбільшої трагедії в історії українського народу – Голодомору 1932-1933 рр. Близько десяти мільйонів заморених голодом, знищених злою волею...
» 30.11.2011 В Україні щороку в четверту суботу листопада вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Це одна із найтрагічніших сторінок історії українського народу, адже жахлива трагедія забрала життя багатьох мільйонів українців.
» 30.11.2011 Земля завжди була матір’ю, яка годувала людство нашої планети. Недарма кажуть: «Хліб – це згусток поту людини і землі». Селяни любили землю і отримали її, а вже в 1930 році почалася колективізація – в хлібороба забирали землю. Селяни...
» 26.11.2011 Поминальні заходи в районному центрі біля пам'ятника жертвам Голодомору. Панахида за померлими з голоду-геноциду. Голодомор - безпрецедентний злочин у світовій історії: мільйони загиблих, десятки мільйонів ненароджених, понівечені людські долі,...
» 25.11.2011 Запали свічку пам'яті 26 листопада і вшануй жертв геноциду
» 25.11.2011 26 листопада – День пам'яті жертв голодоморів
» 10.12.2010 "Запали в своїм серці свічу"
» 01.12.2010 Пам'ятати, щоб не допустити
» 02.12.2009 Голодомор народу не забути
» 28.11.2009 Хронологія визнання Голодомору геноцидом української нації
Всі статті розділу Голодомор »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
5 фото   
<b>Сімейна медицина: сьогодення і перспективи</b><br />2013 рік ознаменувався важливими кроками на шляху до покращення медичного обслуговування жителів нашого району....
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Шарган Степан Левкович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Всеукраїнська акція «Сопричастя» - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники