Fridge magnet wooden gears

Літературна Бершадь

 Рідний край

Рідний край


Краю рідний, мій лелечий краю! Шум діброви і небесна даль. Я краси подібної не знаю Україна-то квітучий рай. Українська мова – чарівниця, Мелодійна, чиста і п’янка. Кришталева із джерел водиця, Солов’їна пісенька дзвінка. Україна – то моря пшениці, То пахуча вранішня роса, Ясних зір відбиток у криниці – Це природи первісна краса. Україно, ти вишнева казка,... читати далі ...»

 Подих весни

Подих весни


Надворі ще зима, ще часто пада сніг, Та чути, що весна уже неподалік. Ось березень настав і дав ходу весні, Враз з неба розігнав він хмари снігові. Вже сонце зазира своїм промінням скрізь: На луки і поля, за сині гори, в ліс. І скрес на річці лід, бруньки як налились, Вертають журавлі, курличуть до весни. А дівчина-весна вже шати добира, Аж сяє увесь ліс у сукні-первоцвіт.... читати далі ...»


 Величальна

Величальна


Цвіте світанково Подільська земля, Шумлять пшеницями дорідні поля. Співає усміхнений рідний мій край Свою величальну про мир і розмай. Над Бугом-рікою веселка цвіте, І сонце усюди нам сяє ясне, І луки, і доли шепочуть мені: «Не зрадиш ніколи своїй стороні». – Не зраджу ніколи, – шепочуть вуста, Ні саду, ні полю, ні спілим житам. Я дощик росистий візьму розіллю У свіжу... читати далі ...»

 Коли настає ніч…

Коли настає ніч…


Коли настає ніч і своїм покривалом огортає все навколо, я відчуваю, як благодать душевного спокою, якої так чекав, нарешті прийшла. Дрібні турботи минулого дня: смуток і радість, лукавство, підлість і зрада, все те, що змушує людину метушитися у замкнутому колі суєти, зникає. Я не боюся темряви, бо це – єдине, що дає можливість не бачити того, чого не хотів би бачити. А містичний страх... читати далі ...»

 КРУК Валентині Михайлівні – жительці с. Голдашівки присвячую

КРУК Валентині Михайлівні – жительці с. Голдашівки присвячую


Я роки не буду рахувати, Скільки літ на світі ти живеш. Я по-людськи хочу запитати, Звідки ти сил стільки береш? Я тебе не мало років знаю, Поважаю всю вашу сім’ю. Мужню і надійну «нашу Валю», Яка завжди у бойовім строю. Материнське горе пережила, Через серце пропустила все. Вистачило мудрості і сили, Щоб жіноче зберегти лице. В житті доля тебе не зламала, На коліна не ставала... читати далі ...»

 Моє село

Моє село


Село моє! Душі моєї раю. Моїх дідів і прадідів земля, Мого дитинства веселковий краю, Надія, віра і любов моя. Село моє! Ти чаша полинова, Молитва щира посивілих скронь. Село моє! Людська одвічна втома Й нестерпний біль мозолистих долонь. Село моє, колиско калинова, Полів квіткове диво-вишиття. Село моє – старече мудре слово, Безмежна радість й тихе каяття. Приніс нам... читати далі ...»

Сторінки:
10 9 8 7 6 5Останні новини
Може бути цікаво

www.bershad.ua - Твори відомих письменників Бершадщини і початківців. Знай Бершадь
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення