Fridge magnet wooden gears

Бершадь. Путівник 1978 р.

Наш шлях — на Тернівку. Це старовинне село розташоване за 51 кілометр на північний схід від райцентру. З ним тісно пов'язане ім'я видатного українського письменника А. П. Свидницького, що в своєму творі «Люборацькі» вдало і талановито описав побут провінційного містечка 60-х років минулого століття, якою на той час була Тернівка.

Тернівчани шанують і продовжують традиції трударів перших п'ятирічок. Взірцем для місцевих механізаторів є праця батьків. Недаремно ще в 1935 році колектив Тернівської машинно-тракторної станції одним з першим в республіці був нагороджений орденом Леніна.

Основними напрямками місцевого колгоспу «Комунар» є вирощування зернових та технічних культур, м'ясо-молочне тваринництво. Серед допоміжних підприємств — великий вальцовий млин, олійня. В Тернівці працюють середня школа, клуб, 2 бібліотеки, Будинок культури, лікарня, амбулаторія, дитячий садок, ясла, аптека.

Ще 15 хвилин шляху і ми в Серединці, в господарстві високої культури землеробства. Милують око сучасні добротні будівлі Будинку культури, середньої школи, дитячого комбінату, кафе, господарські приміщення.

Місцевий колгосп «Прогрес» вирощує добрі врожаї зернових і технічних культур, домагається високої продуктивності громадського тваринництва.

В 1918— 1920 роках в Серединці тривалий час був розташований штаб частини, якою командував герой громадянської війни О. Я. Пархоменко. В роки Великої Вітчизняної війни тут активно діяв партизанський загін серединців під керівництвом учителя-комсомольця М. С. Корнійчука…

Ми з вами знову в дорозі. Якщо відвідаєте наш район влітку — узбіч польових доріг скрізь вас буде супроводжувати квітуча гречка, одна з основних культур, що вирощуються в цих місцях. На видноколі село. Це — Чернятка. На центральній площі його біля громадських споруд, Будинку культури і пам'ятника загиблим в роки Великої Вітчизняної війни односельчанам, на тракторному стані і на території тваринницького містечка, навколо садиб колгоспників — скрізь квіти.

В Чернятці вам розкажуть про чудову людину, аматора-квітникаря М. Ф. Довганя. Це завдяки його вмілим рукам село стало подібним до розарію.

Щороку в райцентрі, в чудовому місці — міському парку культури і відпочинку імені 100-річчя з дня народження В. І. Леніна — проводиться районне свято квітів. І незмінно першість за композиції завойовує пристрасний любитель природи М. Ф. Довгань.

Через Хмарівку — виробничу дільницю чернятського колгоспу — дорога веде на Красносілку. Розташована вона на лівому березі Південного Бугу, за 20 кілометрів від райцентру. З північного заходу до села підступають дубові ліси, далекі виднокраї відкриваються з річкових берегів. Село велике. Залізнична станція Генріхівка приймає щоденно десятки поїздів. Пишаються сельчани своєю середньою школою.

Є у селі цукровий завод — підприємство комуністичної праці. В 1967 році з нагоди 50-річчя Радянської влади заводу вручено на вічне зберігання пам'ятний Червоний прапор ЦК Компартії України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради.

Переїздимо міст і ми — в Маньківці, на центральній садибі одного з найбільших в районі господарств. В його користуванні понад 6000 гектарів землі. Колгосп спеціалізується на виробництві яловичини. В 1960, 1962, 1963-му роках він був учасником ВДНГ СРСР і відзначений дипломом першого та двома дипломами третього ступенів. Тут, уперше на Вінниччині, запроваджено диспетчерську службу. В колгоспі працює новатор виробництва, ініціатор руху за високоефективне використання зернових комбайнів в районі, кавалер двох орденів Леніна А. К. Рябокоровка.

...Обсаджена черешнями дорога приводить нас в Чапаєвку, що за 7 кілометрів від районного центру.

Місцевий колгосп імені Леніна вирощує зернові й технічні культури, тут розвинуте м'ясо-молочне тваринництво і птахівництво. Відділок радгоспу Бершадського цукрозаводу, розташований в Чапа-євці, спеціалізується на вирощуванні насіння цукрових буряків.

В Чапаєвці споруджено пам'ятники В. І. Леніну, В. І. Ча-паеву, воїнам, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни.


Сторінки:
12 11 10 9 8 7 6 5 4
Цікаві фото
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Звіренко Іван Федорович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.02.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Бершадь. Путівник 1978 р. - Путівник Бершадь. Є. Паламарчук. - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники