Fridge magnet wooden gears

Бершадь. Путівник 1978 р.


Наш шлях — на Тернівку. Це старовинне село розташоване за 51 кілометр на північний схід від райцентру. З ним тісно пов'язане ім'я видатного українського письменника А. П. Свидницького, що в своєму творі «Люборацькі» вдало і талановито описав побут провінційного містечка 60-х років минулого століття, якою на той час була Тернівка.

Тернівчани шанують і продовжують традиції трударів перших п'ятирічок. Взірцем для місцевих механізаторів є праця батьків. Недаремно ще в 1935 році колектив Тернівської машинно-тракторної станції одним з першим в республіці був нагороджений орденом Леніна.

Основними напрямками місцевого колгоспу «Комунар» є вирощування зернових та технічних культур, м'ясо-молочне тваринництво. Серед допоміжних підприємств — великий вальцовий млин, олійня. В Тернівці працюють середня школа, клуб, 2 бібліотеки, Будинок культури, лікарня, амбулаторія, дитячий садок, ясла, аптека.

Ще 15 хвилин шляху і ми в Серединці, в господарстві високої культури землеробства. Милують око сучасні добротні будівлі Будинку культури, середньої школи, дитячого комбінату, кафе, господарські приміщення.

Місцевий колгосп «Прогрес» вирощує добрі врожаї зернових і технічних культур, домагається високої продуктивності громадського тваринництва.

В 1918— 1920 роках в Серединці тривалий час був розташований штаб частини, якою командував герой громадянської війни О. Я. Пархоменко. В роки Великої Вітчизняної війни тут активно діяв партизанський загін серединців під керівництвом учителя-комсомольця М. С. Корнійчука…

Ми з вами знову в дорозі. Якщо відвідаєте наш район влітку — узбіч польових доріг скрізь вас буде супроводжувати квітуча гречка, одна з основних культур, що вирощуються в цих місцях. На видноколі село. Це — Чернятка. На центральній площі його біля громадських споруд, Будинку культури і пам'ятника загиблим в роки Великої Вітчизняної війни односельчанам, на тракторному стані і на території тваринницького містечка, навколо садиб колгоспників — скрізь квіти.

В Чернятці вам розкажуть про чудову людину, аматора-квітникаря М. Ф. Довганя. Це завдяки його вмілим рукам село стало подібним до розарію.

Щороку в райцентрі, в чудовому місці — міському парку культури і відпочинку імені 100-річчя з дня народження В. І. Леніна — проводиться районне свято квітів. І незмінно першість за композиції завойовує пристрасний любитель природи М. Ф. Довгань.

Через Хмарівку — виробничу дільницю чернятського колгоспу — дорога веде на Красносілку. Розташована вона на лівому березі Південного Бугу, за 20 кілометрів від райцентру. З північного заходу до села підступають дубові ліси, далекі виднокраї відкриваються з річкових берегів. Село велике. Залізнична станція Генріхівка приймає щоденно десятки поїздів. Пишаються сельчани своєю середньою школою.

Є у селі цукровий завод — підприємство комуністичної праці. В 1967 році з нагоди 50-річчя Радянської влади заводу вручено на вічне зберігання пам'ятний Червоний прапор ЦК Компартії України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради.

Переїздимо міст і ми — в Маньківці, на центральній садибі одного з найбільших в районі господарств. В його користуванні понад 6000 гектарів землі. Колгосп спеціалізується на виробництві яловичини. В 1960, 1962, 1963-му роках він був учасником ВДНГ СРСР і відзначений дипломом першого та двома дипломами третього ступенів. Тут, уперше на Вінниччині, запроваджено диспетчерську службу. В колгоспі працює новатор виробництва, ініціатор руху за високоефективне використання зернових комбайнів в районі, кавалер двох орденів Леніна А. К. Рябокоровка.

...Обсаджена черешнями дорога приводить нас в Чапаєвку, що за 7 кілометрів від районного центру.

Місцевий колгосп імені Леніна вирощує зернові й технічні культури, тут розвинуте м'ясо-молочне тваринництво і птахівництво. Відділок радгоспу Бершадського цукрозаводу, розташований в Чапа-євці, спеціалізується на вирощуванні насіння цукрових буряків.

В Чапаєвці споруджено пам'ятники В. І. Леніну, В. І. Ча-паеву, воїнам, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни.


Сторінки:
12 11 10 9 8 7 6 5 4
Цікаві фото
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Беник Стах Микитович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Бершадь. Путівник 1978 р. - Путівник Бершадь. Є. Паламарчук. - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення