Fridge magnet wooden gears

Бершадь. Путівник 1978 р.


Багато на бершадській землі вогнищ культури.

Щоденно в районі широко розкривають свої двері 52 Буд№ ки культури і клуби, 98 бібліотек, в фондах яких понад 1 мільйон книг Більше 10 тисяч аматорів беруть участь в роботі гуртків художньої самодіяльності. При районному Будинку культури пра* цює самодіяльна кіностудія «Колос». Гарно звучать класичні твори і народні пісні у виконанні лауреатів Всесоюзного фестивалю самодіяльної народної творчості трудящих — бирлівського сільського хору, удостоєного Золотої медалі, вокально-інструментальних ансамблів сіл Чапаєвки, Маньківки, Джулинки, Серединки, Тернівки, чоловічої народної капели районного Будику культури та інших колективів. При редакції районної газети «Вогні комунізму» активно діє літературне об'єднання «Вишиванка», первинна організація Спілки журналістів СРСР.

Населення району щорічно передплачує не менше, як 140 тисяч примірників газет і журналів, або більше як по 4 примірника на кожну сім'ю.

В районі 22 стадіони, 17 спортивних залів, десятки фізкуль-турних майданчиків. Широкою популярністю користуються республіканські змагання з класичної боротьби на приз знатного земляка Героя Радянського Союзу Савелія Івановича Бойка, які проводяться щорічно в Бершаді.

Є у нас і де відпочити, зустрітись сам на сам з природою. Майже 15 тисяч гектарів займають навколишні ліси. Ваблять вони зеленим царством різнодерев'я, галявинами, уквітчаними килимами квітів, пташиним грайгомоном, спокоєм і затишком. Шанувальникам зеленого друга добре відомі лісові урочища «Кидрасів-ська дубина», «Устянське», «Сумівська дача», де поруч зі столітніми дубами ростуть граб і липа, ясен і клен, кучерявляться ліщина і шипшина, створюючи неповторну красу мішаного лісу.

Недаремно ваблять лісові оази грибників. Тут у грибний пері-од водяться маслюки, боровики, грузді, лисички, шампіньйони, опеньки. Можна натрапити і на білий гриб.

Якщо ж ви завзятий мисливець, вас радо зустрінуть в сезон полювання у місцевому мисливському господарстві. Досвідчені єгері допоможуть вам у ловах, а на привалах біля вогнища не бракуватиме цікавих розповідей бувалих мисливців — про зустрічі з дикими кабанами, косулями, лисицями, зайцями та іншою звіриною в лісових хащах, де її так багато.

Однак не кваптесь брати до рук мисливську рушн-ицю. Не марно все більше прибічників завойовує фотополювання — захоплюючий відпочинок, тісне спілкування з природою. Промовисті «трофеї», впольовані фотомисливцями,— чудова оздоба стендів і шкільних кабінетів, особистих колекцій.

Охочі порибалити не обминуть рибні місця на Південному Бузі біля села Чернятка. Тут, серед стрімких порогів, ловляться короп, сазан, окунь, судак, маренка, сом, лящ, щука, товстолобик.

І все ж найкращий відпочинок — мандрівка лісом. І не турбуйтесь, якщо ви забули взяти з собою транзистор. Хіба ж є щось краще від музики лісової гущавини — тихого шелестіння верховіть, веселого дзюркотіння лісового джерельця, пташиного співу!..

Бершадський край багатий на прекрасні місця відпочинку. Наш обов'язок-ревно берегти скарби рідної природи, примножувати її багатства. А вона сповна відплатить за турботу неоціненними да-рунками - здоров'ям, душевним спокоєм, естетичною насолодою.

Закінчується наше знайомство з Бершаддю і селами району. В напруженному ритмі трудових буднів, у горінні всенародного соціалістичного змагання за дострокове виконання планів третього року десятої п'ятирічки тут живуть і працюють трударі.

Кожний колектив району має чим пишатися. Три роки десятої п'ятирічки повсюдно дали зразки високого трудового пошуку, використання резервів підвищення ефективності та якості роботи. Ентузіазм, помножений на передові методи праці, дає свої наслідки. Так, наприклад, понад 60 працівників районного об'єднання «Сільгосптехніка» виконали план 1978 року до 1-ї річниці прийняття Конституції СРСР —до 7 жовтня. Здобули право випускати продукцію з Державним Знаком якості бершадські молочноконсервний ки. Підприємства промисловості, будівництва й транспорту в районі успішно виконують річні програми з усіх показників.


Сторінки:
12 11 10 9 8 7 6
Цікаві фото
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Шиндир Тимофій Андрійович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.11.44. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Бершадь. Путівник 1978 р. - Путівник Бершадь. Є. Паламарчук. - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення