Бершадь. Путівник 1978 р.


Багато на бершадській землі вогнищ культури.

Щоденно в районі широко розкривають свої двері 52 Буд№ ки культури і клуби, 98 бібліотек, в фондах яких понад 1 мільйон книг Більше 10 тисяч аматорів беруть участь в роботі гуртків художньої самодіяльності. При районному Будинку культури пра* цює самодіяльна кіностудія «Колос». Гарно звучать класичні твори і народні пісні у виконанні лауреатів Всесоюзного фестивалю самодіяльної народної творчості трудящих — бирлівського сільського хору, удостоєного Золотої медалі, вокально-інструментальних ансамблів сіл Чапаєвки, Маньківки, Джулинки, Серединки, Тернівки, чоловічої народної капели районного Будику культури та інших колективів. При редакції районної газети «Вогні комунізму» активно діє літературне об'єднання «Вишиванка», первинна організація Спілки журналістів СРСР.

Населення району щорічно передплачує не менше, як 140 тисяч примірників газет і журналів, або більше як по 4 примірника на кожну сім'ю.

В районі 22 стадіони, 17 спортивних залів, десятки фізкуль-турних майданчиків. Широкою популярністю користуються республіканські змагання з класичної боротьби на приз знатного земляка Героя Радянського Союзу Савелія Івановича Бойка, які проводяться щорічно в Бершаді.

Є у нас і де відпочити, зустрітись сам на сам з природою. Майже 15 тисяч гектарів займають навколишні ліси. Ваблять вони зеленим царством різнодерев'я, галявинами, уквітчаними килимами квітів, пташиним грайгомоном, спокоєм і затишком. Шанувальникам зеленого друга добре відомі лісові урочища «Кидрасів-ська дубина», «Устянське», «Сумівська дача», де поруч зі столітніми дубами ростуть граб і липа, ясен і клен, кучерявляться ліщина і шипшина, створюючи неповторну красу мішаного лісу.

Недаремно ваблять лісові оази грибників. Тут у грибний пері-од водяться маслюки, боровики, грузді, лисички, шампіньйони, опеньки. Можна натрапити і на білий гриб.

Якщо ж ви завзятий мисливець, вас радо зустрінуть в сезон полювання у місцевому мисливському господарстві. Досвідчені єгері допоможуть вам у ловах, а на привалах біля вогнища не бракуватиме цікавих розповідей бувалих мисливців — про зустрічі з дикими кабанами, косулями, лисицями, зайцями та іншою звіриною в лісових хащах, де її так багато.

Однак не кваптесь брати до рук мисливську рушн-ицю. Не марно все більше прибічників завойовує фотополювання — захоплюючий відпочинок, тісне спілкування з природою. Промовисті «трофеї», впольовані фотомисливцями,— чудова оздоба стендів і шкільних кабінетів, особистих колекцій.

Охочі порибалити не обминуть рибні місця на Південному Бузі біля села Чернятка. Тут, серед стрімких порогів, ловляться короп, сазан, окунь, судак, маренка, сом, лящ, щука, товстолобик.

І все ж найкращий відпочинок — мандрівка лісом. І не турбуйтесь, якщо ви забули взяти з собою транзистор. Хіба ж є щось краще від музики лісової гущавини — тихого шелестіння верховіть, веселого дзюркотіння лісового джерельця, пташиного співу!..

Бершадський край багатий на прекрасні місця відпочинку. Наш обов'язок-ревно берегти скарби рідної природи, примножувати її багатства. А вона сповна відплатить за турботу неоціненними да-рунками - здоров'ям, душевним спокоєм, естетичною насолодою.

Закінчується наше знайомство з Бершаддю і селами району. В напруженному ритмі трудових буднів, у горінні всенародного соціалістичного змагання за дострокове виконання планів третього року десятої п'ятирічки тут живуть і працюють трударі.

Кожний колектив району має чим пишатися. Три роки десятої п'ятирічки повсюдно дали зразки високого трудового пошуку, використання резервів підвищення ефективності та якості роботи. Ентузіазм, помножений на передові методи праці, дає свої наслідки. Так, наприклад, понад 60 працівників районного об'єднання «Сільгосптехніка» виконали план 1978 року до 1-ї річниці прийняття Конституції СРСР —до 7 жовтня. Здобули право випускати продукцію з Державним Знаком якості бершадські молочноконсервний ки. Підприємства промисловості, будівництва й транспорту в районі успішно виконують річні програми з усіх показників.


Сторінки:
12 11 10 9 8 7 6
Цікаві фото
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Палагній Кіндрат Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Бершадь. Путівник 1978 р. - Путівник Бершадь. Є. Паламарчук. - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення