Fridge magnet wooden gears

Бершадь. Путівник 1978 р.

В селі Джулинка розташовані відділення «Сільгосптехніки», хлібоприймальний пункт, залізнична станція, сільське споживче товариство, інкубаторна станція, комбікормовий завод. Є тут лікарня, середня школа і школа-інтернат. На базі місцевого колгоспу діє республіканська школа молодих кукурудзоводів. По 100 і більше центнерів зерна качанистої з кожного гектара збирає разом зі своїм механізованим загоном Герой Соціалістичної Праці Гр іго-рій Карпович Пойдюк. Роботи ведуться на великих площах без застосування ручної праці.

Далеко за межами республіки відомий своїми високими врожаями колгосп імені XXII з'їзду КПРС села Шляхової. Це господарство по праву називають народною академією. За трудові подвиги понад 500 шляхівчан нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Колгосп Шляхової перетворився на одне з великих і економічно міцних сільських господарств на Україні. Загальна земельна площа становить 8540 гектарів, в тому числі —7180 орної землі. За досягнуті успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва, чесну і самовіддану працю шляхівських трудівників колгосп імені XXII з'їзду КПРС в 1967 році відзначено найвищою нагородою Батьківщини-орденом Леніна, а напередодні 50-річчя Великого Жовтня колгоспу вручено Червоний Пам'ятний Прапор ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС.

В тому ж таки 1967 році шляхівський колгосп удостоєно високої честі представляти сільське господарство Країни Рад на Всесвітній виставці в Монреалі.

«Ми приїхали сюди,— розповідав голова Вінницького облвиконкому, тодішній голова шляхівського колгоспу Герой Соціалістичної Праці депутат Верховної Ради СРСР В. М. Кавун,—не за тим, по що їздили колись на всесвітні виставки російські купці, збуваючи на них за безцінь коноплі чи зерно. .Ми показуємо правду про нашу рідну Шляхову, колгоспний лад, який переорав не тільки межі, а й людські душі, вивів наших хліборобів на шлях розвитку і достатку, досвідченості і високої культури».

Славна Шляхова не тільки своїми економічними й культурними здобутками, а насамперед — трударями.

Понад мільйон кілограмів молока надоїла за чверть віку роботи доярка Герой Соціалістичної Праці Катерина Петрівна Карман. Більше 100 молодих своїх подруг навчила вона складному1 мистецтву високих надоїв.

Понад 600 років. Такий загальний трудовий стаж почесної хліборобської династії Макарчуків. 42 чоловіки трьох поколінь цієї широковідомої родини і зараз продовжують примножувати славу рідного колгоспу. Ще в далекому 1929 році родоначальник цієї династії Михайло Антонович на тракторі провів першу колгоспну борозну, а нині його трактор, як дорогу реліквію-пам'ятник, встановлено на постаменті в районному об'єднанні «Сільгосптехніка».

За досягнення найвищих показників у Всесоюзному соціалістичному змаганні в 1977 ювілейному році колгосп нагороджено перехідним Червоним прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ і занесено на Всесоюзну Дошку пошани.

Широко і змістовно розповідає про досягнення орденоносної Шляхової, про її чудових людей експозиція колгоспного музею.

Високі здобутки і досвід трудівників колгоспної Шляхової вже сьогодні стали надбанням більшості господарств району, і в першу чергу колгоспів колгоспів «Маяк» (село Велика Киріївка), «Прогрес» (Серединка) імені Котовського (Джулинка), «Шлях Ілліча» (Устя), імені XX з'їзду КПРС (Дяківка), «Зоря комунізму» (Серебрія), «Авангард» (Ставки) та інших.


Сторінки:
12 11 10 9 8 7 6 5 4 3
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Лавришин Андрій Олексійович (1917) 1917 р., росіянин. Мобілізований в 1944 р. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Бершадь. Путівник 1978 р. - Путівник Бершадь. Є. Паламарчук. - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники